خی دانشمندان چینی را به انجام تحقیقات فشرده و علمی فشرده و گسترده ترغیب می کند

| سپتامبر 15، 2020 | 0 نظرات

By روزمره مردم

رئیس جمهور چین شی جین پینگ تأکید کرد که توسعه علمی و فناوری باید مرزهای علمی جهانی را هدف قرار دهد ، به میدان اصلی جنگ اقتصادی خدمت کند ، برای تحقق نیازهای مهم کشور و بهره مندی از زندگی و سلامتی مردم تلاش کند ، Du Shangze ، روزنامه مردم می نویسد.

شی این اظهارات را در یک هم اندیشی با حضور دانشمندان در پکن در 11 سپتامبر بیان کرد.

فو قیائومی ، محقق تحقیقاتی موسسه دیرینه شناسی مهره ای و دیرینه انسان شناسی تحت آکادمی علوم چین (CAS) در این سمپوزیوم سخنرانی کرد. سخنان او به شوخی گفته شد "قدیمی ترین موضوعی است که توسط جوانترین دانشمند معرفی شده است" ، زیرا این زن تنها در سی سالگی بود.

به گفته وی ، کاری که او انجام می دهد مطالعه این س studyال است که ما چه کسانی هستیم و از طریق ژنوم های باستان از کجا آمده ایم.

جستجو در بخشهای طولانی تاریخ خواستار پشتکار است. فو سوالی را که رئیس جمهور طی این سالها مرتباً از او می پرسیدند ، با رئیس جمهور درمیان گذاشت - کاربردهای مطالعه وی چیست. وی به شی گفت که زمانی که برای حفظ آزمایشگاه خود تلاش می کرد ، به فکر تغییر کانون در مورد کانون ها افتاده بود ، اما سرانجام تصمیم گرفت که به آن پایبند بماند. وی امیدوار است که این کشور بتواند نظرات عمومی را درباره تحقیقات اساسی بیشتر راهنمایی کند ، و گفت که استفاده به اصطلاح تنها ملاک ارزیابی نیست.

شی که عمیقا تحت تأثیر گفته های فو قرار گرفت ، پاسخ داد که افراد غیرمردمی همیشه بی فایده تلقی می شوند ، اما چنین روشی ممکن است مانع پیشرفت این افراد شود. وی به فو گفت كه ارزیابی در مورد تحقیقات علمی نیاز به بینش ، بینش جهانی و تجزیه و تحلیل مبتنی بر علم دارد.

تحقیقات اساسی منبع نوآوری علمی است. این مسئله ای است که مدت ها توسط رئیس جمهور چین مورد توجه قرار گرفته بود. وی بر اهمیت پیشرفت تحقیقات اساسی تأکید کرد و گفت: علت اصلی مشکلات خفه چین در علم و فناوری عدم مطالعات اساسی است.

وی خواستار حمایت مالی ، مالی و مالیاتی لازم از واحدهای تحقیقاتی پیش رو و بنگاههای اقتصادی درگیر در مطالعات اساسی ، بدون در نظر گرفتن انواع مالکیت و سیستم آنها شد. وی گفت: یک محیط زیست مطلوب برای مطالعات پایه باید به روشی نوآورانه ایجاد شود.

ورود عودت کنندگان از خارج از کشور در سال های اخیر نشان دهنده جذابیت توسعه چین بود و موضوع استعدادها در این سمپوزیوم مورد توجه قرار گرفت.

دانشگاهی یائو Qizhi پیشنهاد داد که یک زنجیره کامل پرورش استعداد برای پرورش ظرفیت "تولید خون" در چین ایجاد شود. آکادمیست شی یی گونگ از پیشرفت ساخت دانشگاه Westlake ، یک دانشگاه خصوصی جدید تحقیق گرا در استان ژجیانگ در شرق چین گزارش داد ، امیدوار است که این دانشگاه بتواند به یک جوجه کشی علمی و فناوری درجه یک و پایگاه عالی برای پرورش استعدادها تبدیل شود.

شی هنگام گفتگو با آنها ، آنچه را که آنها در یک کتاب یادداشت گفتند ضبط کرد و خاطرنشان کرد مردم منبع نوآوری علمی چین هستند.

وی خواستار اعمال جسورانه تری در جذب و پرورش استعدادها شد و پیشنهاد كرد كه سازوكارهای بازتر و انعطاف پذیرتری ارائه شود. وی تأکید کرد که چین باید استعدادهای درجه یک را از جهان جمع کند و استعدادهای سطح بالایی را از خارج از کشور جذب کند و یک فضای رقابتی و جذاب برای دانشمندان خارج از کشور که در چین کار می کنند ، ایجاد کند.

رئیس جمهور روحیه را برای جستجوی حقیقت در تحقیقات علمی تشویق کرد و گفت: نوآوری علمی ، به ویژه نوآوری اصلی به قابلیت خلاقانه و دیالکتیکی و تأیید دقیق نیاز دارد.

خی گفت ، تحقیقات علمی باید از روند توسعه کشور شروع شود تا از قبل آماده شود ، افزود: انتخاب جهت تحقیق باید تقاضا محور باشد و به تقاضای فوری و بلند مدت کشور برای حل مشکلات عملی بپردازد.

برنامه ریزی برنامه پنج ساله چهاردهم با همگرایی بازه های زمانی دو هدف صد ساله انجام می شود. اخیراً ، Xi چندین هم اندیشی را برای جلب نظرات تشکیل داده است. وی در این سمپوزیوم به سخنان 7 دانشمند گوش فرا داد و گفت آنها ذهن گسترده ای دارند و روشنگر هستند. وی همچنین دانشمندان دیگر را به ارائه توصیه هایی به صورت مکتوب تشویق کرد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *