چینی باید در لحظه برجسته چین-اتحادیه اروپا چه کاری انجام دهد؟

| ژوئیه 18، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

دیپلماسی بین چین و اروپا به لحاظ لحظه ای برجسته است. چین جینپینگ، رئیس جمهور چین، از ایتالیا، موناکو و فرانسه بازدید خواهد کرد، در حالی که وزیر خارجه چین، وانگ یی، به اروپا سفر می کند تا دیپلماسی را با سران کشورها که مهمترین نقش های استراتژیک را در توسعه روابط چین و اتحادیه اروپا دارند، اداره کند.

در مواجهه با مقاومت جهانی، اصطکاک های تجاری تشدید شده و اختلاف بین ایالات متحده و اروپا افزایش می یابد، جهان در حال تغییر استراتژی جغرافیایی و اقتصاد جغرافیایی خود است. گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری چین و اتحادیه اروپا و تقویت روابط دیپلماتیک بین دو کشور بدون هیچ اهمیت استراتژیک مهم است. چن گونگ، پیشگام پژوهشگران Anbound در زمینه پیشگیری از جهانی شدن، قبلا ساختار همکاری 1 + 3 را پیشنهاد کرده است. یک ایده اساسی در این چارچوب، همکاری اقتصادی و تجاری بین چین و کشورهای بزرگ اروپا است.

با این حال، آیا استراتژی و ایده هایی برای چین برای تقویت همکاری با اروپا می تواند تحقق یابد؟ این بستگی به اراده، تلاش و همکاری هر دو طرف دارد. همکاری بین هر سازمان ملی ناشی از منافع آنها است، به خصوص با توجه به تفاوت های موجود در ارزش های نهادی میان چین و کشورهای اروپایی. همکاری بین چین و اروپا ممکن است نیاز به درج مواد بیشتر داشته باشد.

ما متوجه شده ایم که کشورهای اتحادیه اروپا اخیرا یک توافقنامه مشترک تهیه کرده اند. در این بیانیه آمده است که چین و اتحادیه اروپا در تابستان 2019 بر مجموعه موانع دسترسی به بازار اولویت بندی شده و الزاماتی که برای اپراتورهای آنها روبرو هستند، موافق هستند. این دو بلوک تجاری در آخرین مهلت تعیین شده برای حذف سریع آنها توسط نشست بعدی 2020 در اتحادیه اروپا و چین قرار می گیرد. این کنفرانس مشترک همچنین روشن کرد که طرفین قصد دارند 2020 یک توافقنامه ویژه برای افزایش جریان سرمایه گذاری دوجانبه که برای سال های نزدیک به 12 مورد بحث قرار گرفته است، امضا کند.

نقطه اصلی محتوای بالا این است که مهلت باز کردن بازار به چین تنظیم شده است. از دیدگاه دیپلماتیک، مفاد مشترک، به وضوح نشان دهنده نارضایتی اتحادیه اروپا با چین است؛ چرا که چین معتقد است که تعهد خود را نسبت به جهانی شدن تجارت آزاد انجام نمی دهد و نمی خواهد اجازه دهد شرکت های خارجی آزادانه در چین کار کنند، اما آنها بر این باورند که در عین حال شرکت های چینی از بازار آزاد اتحادیه اروپا استفاده کامل می کنند. شایان ذکر است که کمیسیون اروپا به تازگی چین را "اقتصاد" و "رقابت سیستم" معرفی کرده است و از اتحادیه اروپا خواست تا موضع سختگیرانه ای نسبت به چین اتخاذ کند.

این نگرش یک کنش بزرگ نسبت به گذشته است. فقط دو سال قبل، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده را به عهده گرفت، چین به عنوان یک شریک بالقوه در حفظ قوانین و سیستم های جهانی، چین را دید. امروز، نگرش کمیسیون اروپا به شدت تبدیل شده است. از لحاظ اقتصادی، چین به عنوان رقیب در زمینه های کلیدی مانند توسعه شبکه 5G دیده می شود. در عین حال، چین نیز یک مخالف سیاسی کاملا متمرکز است. لازم به ذکر است که آخرین موضع اتحادیه اروپا در مورد چین و تعریف آن از نقش چین، غریبه ای برای تغییرات جغرافیایی بین المللی در دو سال گذشته نیست. در اوایل 2018، ایالات متحده چین را به عنوان یک رقیب استراتژیک درازمدت در استراتژی دفاع ملی تعریف کرد. اکنون اتحادیه اروپا چین را "رقیب سیستمیک" می داند، که همچنین نگرش و موقعیت واقعی اتحادیه اروپا نسبت به چین را نشان می دهد.

تیم تحقیقاتی غربی معتقد است که چنین درخواست هایی ممکن است بر اساس پیشینه زیر باشد: اولا، اتحادیه اروپا همچنان انتظارات ایالات متحده را حفظ می کند و معتقد است که این رابطه در رابطه با ایالات متحده است. بنابراین، قرار است که منافع مشترک با ایالات متحده را به اشتراک بگذارد. ثانیا، اتحادیه اروپا معتقد است که قدرت آن شبیه به ایالات متحده است، بنابراین خواسته های آن دارای ویژگی های â € œlootingâ € است. برای نیازهای اتحادیه اروپا تخمین زده می شود که در دولت چین چانه ای وجود دارد. چطور باید چینی ها چنین شرایطی را از اتحادیه اروپا در نظر گرفت؟

دیدگاه ما این است که چین نباید الزامات اتحادیه اروپا را به راحتی و نه به خاطر فشارهای ایالات متحده پذیرفته باشد. ما پیشنهاد می کنیم که چین باید سیاست â € œstratifiedâ € برای اتحادیه اروپا را اتخاذ کند و نهادهای اتحادیه اروپا را متفاوت از کشورهای اروپایی اداره کند. اتحادیه اروپا خود بوروکراسی است. چین باید با کشورهای اروپایی مذاکره کند. برای اتحادیه اروپا، استراتژی به تعویق انداختن مناسب است. دلیل این است که رقابت بزرگی بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده وجود دارد. همانطور که ما همیشه معتقدیم، محور اصلی رقابت در جهان امروز رقابت در اروپا و ایالات متحده است، نه بین چین و ایالات متحده. این مسئله همراه با مسئله Brexit قطعا به این معنی است که اتحادیه اروپا تاثیر را احساس می کند؛ چرا که به اندازه کافی قوی نیست که بتواند به هر گونه فشار مقاومت کند. علاوه بر این، دولت ترامپ که "America First" را حفظ می کند قطعا مایل نیست که اتحادیه اروپا از تمام مزایای استفاده کند. این امر به ویژه برای یک رئیس جمهور آمریکایی مانند ترامپ صادق است که نمی تواند آنقدر سخاوتمند باشد که رقبایتان درک کند.

نتیجه گیری نهایی تجزیه و تحلیل

اتحادیه اروپا همراه با ایالات متحده تعیین مهلت برای چین را برای باز کردن بازار خود تعیین کرده است. چین باید رزرو کند و نباید مورد تهدید قرار گیرد و نباید از ترتیبات اروپا پذیرفته شود. حتی در این "لحظه برجسته" همکاری چین و اتحادیه اروپا، چین باید توجه خود را به علاقه و استحکام آن مورد توجه قرار دهد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *