ما نمی توانیم پناهگاه های مالیاتی را در عصر # کورنوویروس تحمل کنیم

| مارس 24، 2020 | 0 نظرات

By گراهام پل

صدراعظم انگلیس ، ریشی ساناک ، که بیش از یک ماه پیش به این کار منصوب شد ، اعلام کرد مهمترین مجموعه اقدامات سیاست انگلیس از زمان جنگ جهانی دوم در روز جمعه ، 20 مارسهفتم.

بسته جارو "که" شامل تعطیلات مالیاتی 30 میلیارد پوندی برای شرکت ها و تعهد دولت مبنی بر پرداخت بخشی از دستمزد شهروندان برای اولین بار در تاریخ بریتانیا »فقط چند هفته پیش برای یک دولت محافظه کار غیرقابل تصور بود. ماهیت بی سابقه این اقدامات و همچنین جاذبه هایی که ساناک آنها را اعلام کرد واقعیت سونامی اقتصادی است که همه گیر کورون ویروس از آن بیرون کشیده است.

اقتصاد جهانی ، به عنوان یکی از مفسران اشاره کرد، در حال ایست به ایست قلبی است. بانکهای مرکزی از توکیو تا زوریخ دارند چاک دار نرخ بهره - اما این تنها می تواند خیلی برای کاهش درد میلیونها کارگر در خانه ، خطوط مونتاژ به حالت تعلیق درآمده و بازارهای سهام به سقوط منجر شود.

پیش بینی مقیاس کامل خسارات اقتصادی تقریبا غیرممکن است در حالی که بسیاری از جهان هنوز در تلاشند تا حاوی گسترش نمایی ویروس باشند ، و گرچه بسیاری از این موارد نامشخص است. مثلاً ویروس محو شدن با تشکر از ترکیبی از اقدامات دقیق قرنطینه و آب و هوای گرم فقط "برای بازگشت با انتقام در پاییز ، باعث خراب شدن مضاعف در فعالیت های اقتصادی؟

تقریباً مسلم است که اروپا درحال تبدیل شدن به یک بحران مالی تازه است. times € timesروزهای خارق العاده نیاز به اقدامات فوق العاده ای دارند ، پذیرفته کریستین لاگارد ، رئیس ECB ، تأکید کرد که "هیچ محدودیتی برای تعهد ما به یورو وجود ندارد." اقتصادهای بزرگ بلوک ، که برخی از آنها بودند. معاشقه با رکود حتی قبل از همهگیری ، مطمئناً محدودیت کسری 3٪ گذشته را خواهد داشت. آن ها هستند احتمالا بازی سریع و شل با قوانین کمک های دولت اتحادیه اروپا ، همچنین ، به دلیل شرکت های سخت گیر ، به ویژه شرکت های هواپیمایی مهم ، از جمله ایرفرانس و لوفت هانزا ، لازم است ملی شوند تا از جمع شدن آنها جلوگیری شود.

در حالی که سیاستگذاران سعی می کنند اقتصاد خود را در طی این مرحله حاد همه گیر و پس از آن حفظ کنند ، آنها به هر میزان درآمد نیاز دارند. بنابراین ، این بسیار ناخوشایند است که حدود 7 تریلیون دلار ثروت خصوصی است مخفی در حوزه های قضایی محرمانه است ، در حالی که اجتناب از مالیات شرکت ها از طریق پناهگاه های برون مرزی ، سالانه 600 میلیارد دلار از صندوق های دولت تخلیه می کند. تحقیقات جدید نشان داد که 40٪ از سود شرکت های چند ملیتی حیرت انگیز به دور از خارج از ساحل به هم می ریزند.

شبکه دادگستری مالیاتی یک "اجتناب از اجتناب" از انگلیس ، هلند ، سوئیس و لوکزامبورگ را شناسایی کرده است که به طور کامل نیمی از فرار مالیاتی جهان را به خود اختصاص می دهد. بریتانیا مسئولیت خاصی برای عدم مقابله با سوء رفتارهای گسترده مالی که در سرزمین های برون مرزی آن رخ داده است ، مسئولیت خاص خود را بر عهده دارد. - در حالی که کارمندان NHS در خط مقدماتی همه گیری کوروی ویروس قرار دارند. بیان نگرانی ها مبنی بر اینکه با وجود کمبود ناخالص تجهیزات محافظ ، به عنوان "علوفه کنسرو" رفتار می شوند ، سه مخفیگاه مشهور در خارج از کشور سرزمین های خارج از کشور انگلیس هستند.

معروف ترین احتمالاً جزایر کیمن است که اتحادیه اروپا قرار داده شده در لیست سیاه پناهگاه خود در اوایل سال جاری. ده ها سال است که شرکت های بدبخت از انرون تا برادران لمن خسته شده دارایی های مشکل ساز آنها در جزایر بتونی ، در حالی که شرکت هایی مانند غول معدن Glencore ادعا می کنند وجوه رشوه را از طریق سرزمین برون مرزی انگلیس سرقت می کنند.

کایمان ها اخیراً تلاش کرده اند تا این شهرت را به عنوان یک وسترال وحشی مالی درآوردند و متعهد شدند تا سال 2023 "صاحبان شرکت ها را آشکار سازند" اقدامی که ملت جزیره را با دستورالعمل های اتحادیه اروپا سازگار کند. در این میان ، داستان ها همچنان پدیدار می شوند که نشان می دهد چگونه شرکت های ناشایست از مقررات سست و سخت Caymans استفاده می کنند.

فقط چند ماه پیش ، شرکت سرمایه گذاری خلیج فارس (GIC) - یک صندوق متعلق به شش کشور خلیج فارس به طور مشترک ".خواسته دادگاه ها در هر دو کیمن و ایالات متحده به دنبال "صدها میلیون دلار" apparent هستند که ظاهراً از صندوق بندر ناپدید شده اند ، یک وسیله نقلیه مالی مستقر در کیمن.

با توجه به پرونده های دادگاه ، حامی مالی بندر ، شرکت سرمایه گذاری KGL ، ممکن است در فاسد کردن درآمد حاصل از فروش دارایی صندوق بندر در فیلیپین نقش داشته باشد. GIC معتقد است که صندوق بندر یک پروژه زیرساخت فیلیپینی را به قیمت تقریبی 1 میلیارد دلار فروخته است "اما تنها 496 میلیون دلار درآمد را فاش کرده و 305 میلیون دلار صرف برای سرمایه گذاران این صندوق پرداخت کرده است.

700 میلیون دلار قابل قبول فقط در اتر تبخیر نمی شود. به نظر می رسد که قابل قبول است که اختلاف حداقل تا حدودی به سمت تلاش لابی گری که صندوق بندر سوار آن شده است ، به کار گیرد تا مدیران سابق خود ، مارشا لازاروا و سعید دشتی ، از زندان در کویت ، جایی که پس از قرار گرفتن در آن قفل شده است ، به دست آورد. محکوم به سوء استفاده از بودجه عمومی. لابی پر قدرت کمپین از لوئیز فور ، رئیس FBI ، از سال 1993 تا 2001 ، تا چری بلر ، همسر نخست وزیر سابق انگلیس ، تونی بلر ، همه ی برگه ها را به دست آورد و همه را به لپ تاپ رساند.

حماسه جادوگری نمونه ای کاملی از چگونگی شرکت های حیله گر می تواند از عدم نظارت نظارتی در بهشت ​​های مالی مانند کایمن ها برای دور نگه داشتن پول از صندوق های عمومی سوء استفاده کند. نمونه های بی شماری از این دست هستند. طبق گفته ها Netflix پول را تغییر می دهد از طریق سه شرکت مختلف هلندی برای نگه داشتن صورتحساب جهانی مالیات خود. تا چند ماه پیش ، فناوری titan Google بهره برد یک حلقه مالیاتی لقب "ساندویچ ایرلندی ، هلندی" دوگانه ایرلندی ، هلندی ، انتقال مبالغ عظیمی از طریق ایرلند به "شرکت های "غوست" در پناهگاه های مالیاتی از جمله برمودا و جرسی ، هر دو وابستگی انگلیس.

رهبران اروپایی دیگر نمی توانند از فشار بر روی این سیاهچاله های مالی بی تحمل کنند. ابراهیم مایاکی ، رئیس هیئت مدیره اخیراً ایجاد شده در سازمان ملل در مورد جریان های غیرقانونی مالی ، اظهار داشت مبلغی که پولی که در پناهگاههای مالیاتی فراساحلی پنهان می شود ، از طریق شرکت های پوسته شسته شده و به طور کامل از روی صندوق های عمومی دزدیده می شود باید به فقر پایان یابد ، تعلیم و تربیت به هر کودک ، و ایجاد زیرساخت هایی که باعث ایجاد شغل می شود و به وابستگی ما به سوخت های فسیلی پایان دهد. €

در حال حاضر ، باید در جهت مقاوم سازی تختخواب مراقبت های ویژه ، اطمینان حاصل شود که پزشکان ایتالیایی که بیماران مبتلا به کروناویروس را تحت درمان قرار می دهند ، دارای دستکش هایی هستند که می توانند جان خود را نجات دهند و از مشاغل کوچک اروپا حمایت کنند تا آنها شکم خود را بالا نگیرند. .

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *