Vinayak M Prasad (سازمان بهداشت جهانی) - #BigTobacco باید بیشتر از هزینه های بهداشتی سیگار کشیدن پرداخت شود

| ژوئیه 18، 2019 | 0 نظرات

By کالین استیونس

بیش از یک میلیارد دلار 1.1 وجود دارد سیگاری ها در جهان، و برآورد شده است که میلیون نفر 8 هر ساله به دلیل اعتیاد به سیگار می میرند. با هر متریک معقول، سیگار کشیدن، شاید بزرگترین و برجسته ترین اورژانس بهداشت عمومی در زمان ما است. مقیاس این بحران حتی بیشتر از نفوذ فراگیر شرکت های دخانیات، که هیچ گاه به نادیده گرفتن قوانین نادرست متوقف شده است، سیاست گذاران را سردرگم می کند و وضعیت بدی از محصولات آنها را مبهم می کند.

به همین دلیل است که تنها با تلاش های مداوم که توسط سازمان بهداشت جهانی هدایت می شود پیشرفت های عمده در مبارزه با سیگار کشیدن به دست آمده است. از زمان ورود به قدرت چارچوب کنوانسیون کنترل دخانیات (FCTC) در 2005 و اولین آن پروتکل برای از بین بردن تجارت غیرقانونی محصولات تنباکو در ماه سپتامبر 2018، مبارزه با نفوذ توتون و تنباکو و تاکتیک های زیرکانه موفق به کسب برخی از برندهای بسیار ضروری برای سلامت عمومی شده است. انتخابات در 2017 دکتر تدروس آدانوم Ghebreyesus به پست مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در این مورد محوری بود. به عنوان اولین DG از آفریقا، یک قاره به عنوان کلید برای آن دیده می شود سود Tobacco بزرگ، دکتر تدروس کنترل تنباکو را یکی از اولویت های اولویت او دانسته است.

برای روز جهانی بدون تنباکو، EuReporter دست به دست هم داد دکتر Vinayak M Prasad، که منجر به برنامه WHO ™ Free Tobacco (TFI) می شود. دکتر Prasad، یکی از معماران پروتکل FCTC، در سیاست های کنترل تنباکو دخیل بوده است و از ابتدای 2000 با تمرکز بر تجارت غیرقانونی فعالیت داشته است.

1 / در روز جهانی تنباکو، شما گفتید که شیوع سیگار کشیدن از 27٪ به 20٪ در 2016 کاهش یافته است. اما تعداد مصرف کنندگان دخانیات در سراسر جهان به علت رشد جمعیت، باقی مانده است. شما همچنین گفتید که هزینه اقتصادی جهانی مصرف دخانیات $ 1.1 تریلیون است. در عین حال، سود کل شرکت های بزرگ تنباکو 1.4 همچنان افزایش یافته است و در پایان 4 رسیدن به $ 18 میلیارد دلار است. آیا می توان گفت که شرکت های دخانیات از طریق سیگاری ها پول می گیرند، بلکه از طریق غیر سیگاری هایی که هزینه های اجتماعی تنبلی را تامین می کنند، پول می گیرند؟

شرکت های توتون و تنباکو هزینه های اجتماعی و اقتصادی فروش محصولات مضر سیگار را پرداخت نمی کنند، اما فقط تا حدی. در اکثر کشورها درآمد غیر مستقیم توتون و تنباکویی کمتر از هزینه های اجتماعی و اقتصادی تولید و مصرف مواد مخدر است. به همین دلیل، افراد غیر سیگاری بخشی از هزینه های بهداشتی بیماری های مرتبط با دخانیات و مرگ و میر زودرس را تامین می کنند.

هزینه های اجتماعی و اقتصادی دخانیات بر رفاه اجتماعی و رشد متوسط ​​دراز مدت تأثیر می گذارد. هزینه های مصرف دخانیات معمولا بیشتر از مزایا است؛ از دست دادن رفاه توسط سیگاری ها و غیر سیگاری ها پرداخت می شود. علاوه بر این، کاهش رفاه پویایی مربوط به مرگ و میر زودرس و کاهش بهره وری از طریق جوامع به دلیل رشد اقتصادی بالقوه پایین تر است.

2 / آیا ممکن است تولید کنندگان دخانیات را ملزم به پرداخت بخشی از هزینه های بهداشتی تنباکو در کشورهایی که در آن حضور دارند؟ بعضی از کشورها / سیستم های بهداشتی در آمریکا (پس از آمریکا و کانادا، برزیل فقط پرونده ای را آغاز کرده اند) به این طریق راه می یابند اما به نظر نمی رسد که در تمامی حوزه های قضایی امکان پذیر باشد. آیا باید یک جبهه متحد بین المللی علیه آن مانند زیر FCTC وجود داشته باشد؟ علاوه بر این، ارزش سهام سهام شرکت های دخانیات 4 نباید شاخصی از اثربخشی سیاست های ضد تنبلی باشد: اگر ارزش افزایش یابد، این به این علت است که سیاست های ضد تنبلی به اندازه کافی کارآمد نخواهد بود، در صورتی که کاهش یابد آنها در حال تبدیل شدن به موثر هستند؟

یک راه برای ملزم ساختن تولید کنندگان تنباکو به پرداخت هزینه بخشی از هزینه های بهداشتی در حال حاضر و آینده خواهد بود از طریق نرخ ویژه مالیات بر درآمد شرکت. با این حال، تولید کنندگان تنباکو موظف به پرداخت بخشی از هزینه های مراقبت های بهداشتی دخانیات در همه حوزه های قضایی کار نمی کنند.

قیمت سهام منعکس کننده تعدادی از متغیرهای غیر از شیوع مصرف دخانیات است. با افزایش جمعیت، کاهش شیوع مصرف دخانیات لزوما منعکس کننده کاهش مصرف کل نیست. علاوه بر این، شرکت های دخانیات استراتژی های زیادی برای افزایش سودآوری خود و اجتناب از محدودیت های سیاست های کنترل تنباکو دارند. به عنوان ذخایر جهانی، سود آنها بستگی به تعادل کشورها با سیاست های کنترل مصرف دخانیات به خوبی اجرا شده و ضعیف است.

صنعت به محدودیت های کنترل دخانیات و سیاست های مالیاتی با افزایش حاشیه سود هر بسته پاسخ می دهد. در سطح ملی، شرکت ها می توانند سودآوری خود را از طریق صادرات به کشورهای کمتر کنترل شده افزایش دهند یا در عوض، حاشیه سود بالاتری در هر بسته سیگار. در این مورد، یک کشور ممکن است سیاست های کنترل شدید تنباکو داشته باشد، اما محصولات تنباکو ممکن است با ارزش بازار سهام بالا سودمند باشد.

گزارش WHO در مورد تنباکو و تاثیرات زیست محیطی آن، پاسخگویی به صنعت را به عنوان بالقوه برای تولید کننده بخش یا تمام هزینه های جمع آوری، بازیافت یا دفع نهایی محصولات تولید شده را به عنوان بخشی از مسئولیت تولید ایجاد می کند.

بهترین راه برای مقابله با این موضوع، ادامه دادن به اجرای سیاست های کنترل تنباکو است که در FCTC WHO برای کاهش تقاضا برای دخانیات، و همچنین تاثیرات منفی آن بر افراد و جوامع، پیاده سازی شده است.

ماده 19 FCTC FCC در مورد مسئولیت WHO اجازه می دهد برای احیای هزینه های مراقبت های بهداشتی، با توجه به قوانین ملی لازم در سیستم های قانونی خود. این بدان معناست که در بعضی از احزاب ممکن است در این زمینه به روند دادرسی برسیم، اما در دیگران اینطور نیست.

3 / وضعیت اجرای پروتکل "از بین بردن تجارت غیرقانونی دخانیات" چیست؟

پروتکل لغو تجارت غیرقانونی محصولات دخانیات در 2018 به اجرا در آمد. هرگونه بروز بیشتر در اجرای پروتکل ممکن است از دبیرخانه FCTC به دست آید. (خبرنگار اتحادیه اروپا ایمیل به دبیرخانه FCTC پاسخ داده نشد).

4 / Â WHO چگونه خود را از لابی های مستقیم یا غیر مستقیم توسط صنعت دخانیات محافظت می کند؟ آیا بودجه از بنیاد گیتس و همچنین بنیادهای بلومبرگ کافی است تا اطمینان حاصل شود که این روند از نفوذ غیرمستقیم صنعتی مصون است؟

در مجمع بهداشتی شصت و نهم WHO، WHO چارچوب مشارکت با بازیگران غیر دولتی (FENSA) را تصویب کرد، که در آن یک بند ویژه ایجاد شد و منع تعامل میان شرکت های WHO و شرکت های دخانیات و همچنین حامیان آنها ایجاد شد. هنگامی که مشارکت با بازیگران غیر دولتی در نظر گرفته می شود، اقدامات استاندارد و ارزیابی ریسک توسط واحد فنی آغاز می شود تا تعیین شود آیا این تعامل به نفع سازمان و در راستای اصول مشارکت WHO باشد با بازیگران غیر دولتی. قبل از تصویب FENSA، WHO یک فایروال کامل را در برابر صنعت دخانیات ایجاد کرد که بر اساس اساسنامه ماده 5.3 کنوانسیون چارچوب کنترل دخانیات و دستورالعمل های آن تنظیم شده بود.

5 / WHO کار شگفت انگیزی در تنظیم مقابله با دخانیات انجام می دهد، اما حفاظت از محیط در این کار نیز شامل می شود؟ ما از مسائل زیست محیطی عظیم مرتبط با شرکت های دخانیات آگاهی داریم. آیا سازمان ملل متحد باید بزرگترین دامنه WHO را به مسائل زیست محیطی (یعنی سازمان بهداشت جهانی و محیط زیست) در نظر بگیرد؟

برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) یکی از مقامات ارشد محیط زیست جهانی است که دستورالعمل های زیست محیطی جهانی را تنظیم می کند. در سازمان WHO، کار برای کاهش عوامل خطر زیست محیطی و اجتماعی انجام می شود و برخی از کارها برای رسیدگی به نگرانی های زیست محیطی تنباکو صورت گرفته است. WHO از حذف پلاستیک تک کاربره که در محصولات تنباکو با فیلترهای مانند سایپا یافت شده است حمایت کرده است و توجه جدی محیط زیست از جنگل زدایی برای رشد توتون[1].

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *