درک #GenderPayGap - تعریف و علل

| ژانویه 14، 2020 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

تصویر در Gender Gap
 © Shutterstock.com / DelpixelÂ

زنان شاغل در اتحادیه اروپا به طور متوسط ​​16٪ کمتر از ساعت در هر ساعت درآمد دارند. دریابید که چگونه این شکاف حقوق جنسیتی و دلایل آن محاسبه می شود.

اگر چهÂ پرداخت برابر برای اصل کار برابر قبلاً در معاهده رم در سال 1957 معرفی شده بود ، به اصطلاح شکاف حقوق جنسیتی سرسختانه ادامه دارد و تنها در طی ده سال گذشته پیشرفت های حاشیه ای حاصل می شود.

پارلمان اروپا پیوسته خواستار اقدامات بیشتر برای محدود کردن شکاف بوده و موضوع را دوباره در یک مورد مطرح کرده استÂ بحث عمومی در روز دوشنبه 13 ژانویه.

شکاف حقوق جنسیتی چیست؟ و چگونه محاسبه می شود؟

اختلاف حقوق جنسیتی تفاوت میانگین درآمد ناخالص ساعتی بین زنان و مردان است. این مبلغ بر اساس حقوق و دستمزد است که مستقیماً قبل از کسر مالیات بر درآمد و تأمین اجتماعی تأمین می شود. فقط شرکت های ده یا بیشتر کارمند در محاسبات در نظر گرفته می شوند.

با این روش محاسبه می شود ، اختلاف حقوق جنسیتی همه عوامل مختلفی که ممکن است نقشی داشته باشند را در نظر نمی گیرد ، به عنوان مثال آموزش ، ساعات کار ، نوع شغل ، استراحت شغلی یا کار پاره وقت. اما این نشان می دهد که در سراسر اتحادیه اروپا زنان به طور کلی درآمد کمتری از مردان دارند.

شکاف دستمزد جنسیتی در اتحادیه اروپا

در سراسر اتحادیه اروپا ،Â شکاف پرداخت بسیار متفاوت استبا بالاترین میزان در استونی (25.6٪) ، جمهوری چک (21.1٪) ، آلمان (21٪) ، انگلیس (20.8٪) ، اتریش (19.9٪) و اسلواکی (19.8٪) در سال 2017. کمترین تعداد را می توان درنظر گرفت. در اسلوونی (8٪) ، لهستان (7.2٪) ، بلژیک (6٪) ، ایتالیا و لوکزامبورگ (هر یک 5٪) و رومانی (3.5٪) یافت شده است.

حقوق برابر با آن تنظیم می شودÂ بخشنامه اتحادیه اروپاÂ اما پارلمان اروپا بارها و بارها درخواست کرده استÂ تجدید نظر و برای اقدامات بیشتر اورسولا فن der Leyen ، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرده است که آنها روی یک استراتژی جدید جنسیتی در اروپا کار خواهند کرد و اقدامات شفاف سازی در پرداخت را الزام آور خواهند کرد.

درباره آنچه مجلس برای برابری جنسیتی انجام می دهد اطلاعات بیشتری کسب کنید

چرا شکاف حقوق جنسیتی وجود دارد؟

تفسیر اعداد به همین سادگی به نظر نمی رسد ، زیرا شکاف حقوق جنسیتی کوچکتر در یک کشور خاص لزوماً به معنای برابری جنسیتی نیست. در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا شکافهایی با دستمزد کمتر ، زنانی هستند که شغل کمتری دارند. شکافهای زیاد مربوط به بخش عمده ای از زنانی است که به طور پاره وقت مشغول به کار هستند یا در تعداد محدودی از مشاغل متمرکز هستند.

به طور متوسط،Â زنان ساعات بیشتری کار بدون حقوق دارندÂ (مراقبت از کودکان یا انجام کارهای خانه) و مردان بیشتر از ساعات کار با حقوق خود را دریافت می کنند: Â فقط 8.7٪ از مردان در اتحادیه اروپا به طور پاره وقت کار می کنند ، در حالی که تقریبا یک سوم از زنان در اتحادیه اروپا (31.3٪) چنین کاری را انجام می دهند. درمجموع ، زنان ساعات کاری بیشتری در هفته نسبت به مردان دارند.

بنابراین ، زنان نه تنها در هر ساعت درآمد كمتری دارند ، بلكه آنها ساعات كار پولی نیز كمتر انجام می دهند و تعداد كمتری از زنان در نیروی كار نسبت به مردان شاغل هستند. همه این عوامل درآمده باعث تفاوت در درآمد کلی زن و مرد می شودÂ تقریبا 40٪ (برای سال 2014)

همچنین زنان به احتمال زیاد کسانی هستند که شغلشان را قطع کرده اند و برخی از انتخاب های شغلی آنها تحت تأثیر قرار گرفته است مسئولیت مراقبت و خانواده.

آشنایی با مهدی زند 30٪با وجود حضور بیش از حد زنان در بخش های با درآمد کم نظیر مراقبت ، فروش یا آموزش ، از کل شکاف حقوق جنسیتی می توان توضیح داد. هنوز مشاغلی مانند بخش های علوم ، فناوری و مهندسی وجود دارد که نسبت کارمندان مرد بسیار زیاد است (با بیش از 80 درصد).

زنان همچنین دارای مقامات اجرایی کمتری هستند: کمتر از 6.9٪ مدیرعامل شرکتهای برتر زن هستند. تاریخ یوروستات نشان می دهد که اگر شکاف در مشاغل مختلف را مورد بررسی قرار دهیم ، مدیران زن در معرض بزرگترین نقطه ضعف قرار دارند: آنها 23 درصد در هر ساعت کمتر از مدیران مرد درآمد دارند.

اما زنان همچنان با تبعیض خالص در محیط کار روبرو هستند ، از جمله اینکه کمتر از همکاران مرد شاغل در همان رده های شغلی کار می کنند یا از آنجا که از مرخصی زایمان باز می گردند ، کمتر پرداخت می شوند.

مزایای بستن شکاف

آنچه می توان دید این است که شکاف حقوق و دستمزد جنسیت با افزایش سن - در طول حرفه و در کنار افزایش تقاضای خانواده - در حالی که ورود زنان به بازار کار بسیار کم است. با صرفه جویی کمتری برای پس انداز و سرمایه گذاری ، این شکاف ها جمع می شوند و در نتیجه زنان در سنین بالاتر با خطر بیشتری از فقر و محرومیت اجتماعی روبرو هستند. شکاف حقوق بازنشستگی جنسیتی در سال 36 حدود 2017٪ بود).

دستمزد برابر فقط موضوع عدالت نیست ، بلکه اقتصاد را نیز تقویت می کند زیرا زنان بیشتر هزینه می کنند. این امر می تواند مبنای مالیات را افزایش دهد و بخشی از بار سیستم های رفاهی را برطرف کند. ارزیابی نشان می دهد که کاهش 1٪ در کاهش شکاف حقوق جنسیتی منجر به افزایش تولید ناخالص داخلی 0.1٪ می شود.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *