مقامات اوکراین با انحصارگران ایستاده اند؟

| سپتامبر 14، 2020 | 0 نظرات

By هنری سنت جورج

فقدان استراتژی منسجم سیاست های دولت یکپارچه در دولت منجر به درگیری های دائمی می شود و وخامت روابط بین اوکراین و شرکای غربی آن را تهدید می کند. این اختلاف در بسیاری از موارد جدا از یکدیگر آشکار است. به عنوان مثال ، این مربوط به مسائل خصوصی سازی یا ایجاد یک مدل اقتصادی پایدار است که امکان تبدیل شدن اوکراین به یک کشور دموکراتیک ، بلکه داشتن یک اقتصاد قوی ، بازپرداخت وام ها و اصلاح پایدار برخی از مناطق دولتی را نیز فراهم می کند. خط مشی.

خصوصی سازی اموال دولتی یک روند معمول انتقال از یک سیستم سوسیالیستی به یک سیستم سرمایه داری است. اوکراین ، که بیش از 29 سال یک کشور مستقل بوده است ، هنوز هم سیستم سوسیالیستی را حفظ کرده است. در همان زمان ، دوره های خاصی از خصوصی سازی در اوکراین اتفاق افتاد. با وجود این ، بلافاصله پس از اعلام استقلال ، افراد نزدیک به دولت وقت و دارای مزایای خاص بخشی از بنگاه ها را خصوصی کردند ، بنابراین ، نگرش جامعه به این روند مبهم است. برخی هنوز هم دولت را ترجیح می دهند همه چیز را در اختیار داشته باشد.

با این وجود ، ولدیمیر زلنسکی ، هنگام شرکت در انتخابات ، در مورد خصوصی سازی و لزوم انتقال اموال دولتی به دست خصوصی صحبت کرد. در واقع ، خصوصی سازی در مقیاس بزرگ در سال 2020 آغاز شد ، که پس از همه گیری متوقف شد.

- دمیترو سنیچنکو ، رئیس صندوق املاک دولتی ، در ماه مارس نوشت: اوکراین به طور موقت خصوصی سازی گسترده را برای سال 2020 به حالت تعلیق درآورد.

"در شرایط تلاطم اقتصادی جهانی ناشی از همه گیری COVID-19 ، در این مرحله ما تصمیم داریم تصمیم بگیریم تا قرار دادن اشیا large بزرگ خصوصی سازی و شرکت های دولتی را برای حراج های خصوصی سازی تا زمانی که وضعیت در بازارهای مالی تثبیت نشود ، خودداری کنیم" ، â € " کلمات Sennychenko.

پس از بیانیه رئیس جمهور گفت که خصوصی سازی پس از همه گیری از سر گرفته خواهد شد.

تعدادی از شرکتهای استراتژیک وجود دارند که برای خصوصی سازی نیز برنامه ریزی شده اند ، اگرچه نگرش به خصوصی سازی مبهم است. به عنوان مثال ، نگرش به خصوصی سازی اپراتور پستی ایالتی Ukrposhta نیز پایدار نیست ، اما مدیریت Ukrposhta همه تلاش خود را برای تشویق مقامات به خصوصی سازی تسهیلات انجام می دهد. فرایندهایی که در اوکرپوشا در تلاش برای به انحصار کشیدن مبادلات پستی بین المللی و بدست آوردن حق انحصاری ارسال کالاهای پستی بین المللی از طریق مبادلات پستی بین المللی است ، نشان می دهد که این شرکت تمام قوانین قانون ضد اعتماد را نادیده می گیرد.

به نظر می رسد همه اینها بازگشت به نظم قدیمی است و این رویه در برخی کشورها مانند روسیه ، قزاقستان و بلاروس وجود دارد. با این حال ، برای اوکراین ، که راهی برای ادغام با اتحادیه اروپا تعیین کرده است ، مصلحت است که سیاست های دولت را مطابق با استانداردهای اقتصاد بازار ، بدون انحصارهای مصنوعی دنبال کند. بازار اتحادیه اروپا آزاد شده است ، بنابراین انحصار وجود ندارد. در عین حال ، کیفیت خدمات در Ukrposhta را نمیتوان مثال زدنی دانست ، با این حال ، آنها سعی می کنند بخشهای خاصی از خدمات تحویل را در اختیار بگیرند تا از رقابت با شرکتهایی که می توانند خدمات بهتری ارائه دهند ، جلوگیری کنند.

رئیس JSC "Ukrposhta" ایگور اسمیلیانسکی است ، که به گفته برخی رسانه ها ، بارها و بارها در کلاهبرداری ها مشارکت داشته است و علاوه بر این ، حقوق بیشتری نسبت به رئیس جمهور آمریکا دریافت می کند. علاوه بر این ، این وضعیت برای دولت در اوکراین منفی تر است ، زیرا چنین مدیریتی ، اول از همه ، به اعتبار رئیس جمهور لطمه می زند و بر میزان تأیید وی تأثیر می گذارد ، که برای کل دوره ریاست جمهوری او بالاترین سطح نیست.

رقابت ، به عنوان یک ویژگی بی قید و شرط از روابط بازار ، به بهبود خدمات و خدمات کمک می کند ، زیرا هرگونه انحصار فقط هدف سود است ، بدون در نظر گرفتن نظرات مصرف کنندگان خدمات.

کمیته ضد انحصار اوکراین باید موضع شفاف خود را اعلام کند و همه کار ممکن را انجام دهد تا اطمینان حاصل کند که اوکراین دوباره به عناصر اقتصاد برنامه ریزی نشده بازگردد. یک ابتکار قانونگذاری توسط "خادمان مردم" و که برای ایجاد امتیازاتی برای اوکرپوشا در نظر گرفته شده است ، باید مورد بازبینی قرار گیرد و این وضعیت باید به عنوان نمونه ای از نحوه تلاش مدیران نادرست و مقامات دولتی برای استفاده از مزیت های قدرت و نفوذ باشد. سازوکارهای بازار اقتصاد برای منافع خود.

در همین زمان ، اپراتورهای پستی خصوصی اوکراین موضع خود را در مورد جلوگیری از چنین سناریویی بدون شک ابراز داشته اند و مقامات باید به این امر توجه کنند. تجارت اوکراین اشتغال ایجاد می کند ، بودجه را پر می کند و به بهبود سطح خدمات کمک می کند ، اما اگر دولت شروع به رویگردانی از کارفرمایان کند ، این سیگنالی برای ترک اوکراین برای مشاغل و شهروندان خواهد بود.

امید به عدالت وجود دارد ، به عنوان مثال ، وزارت دارایی اوکراین ، که دارای اعتبار مثبت در اتحادیه اروپا است ، زیرا سالهاست با غرب همکاری می کند و از چنین ابتکاراتی پشتیبانی نمی کند. موضع مشابهی توسط خدمات گمرکی دولت تأیید می شود ، که با موفقیت اصلاحات را انجام می دهد و شرکای غربی اوکراین پیشرفت در این مسیر را یادداشت می کنند.

امروز همه چیز بستگی به این دارد که رئیس جمهور و مجلس به چه روشی اجازه انحصار در JSC "Ukrposhta" را بدهند و اینکه آیا آنها قوانین بازار و موضع کارفرمایان و مالیات دهندگان را نادیده می گیرند. نهادهای سیاسی اوکراین اکنون با در نظر گرفتن نظر شهروندان و ایجاد تغییر بر اساس دیدگاه آنها و نه نمایندگان منفردی که منافع فردی را دنبال می کنند ، برای انتخابات محلی که در 25 اکتبر برگزار می شود ، آماده می شوند.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *