# اوکراین - قانونگذار باید ثبات و قابل پیش بینی بودن مقررات قانونی بخش مالی را تضمین کند

| نوامبر 21، 2018 | 0 نظرات

By هنری سنت جورج

اتحادیه اروپا و اوکراین در سال جاری، در 2018، و همچنین توافقنامه وام برای ارائه کمک مالی کلان به میلیارد دلاری، یک یادداشت تفاهم نامه امضا کرده اند. به گفته سیاستمداران، اوکراین یک شریک مهم استراتژیک باقی خواهد ماند، و کشور همچنان از حمایت مالی برخوردار است، با وجود این واقعیت که اتحادیه اروپا در حال گذار از بعضی دوران سخت است.

مجلس پارلمان اروپا را به رسمیت می شناسدcمورث به حفظ رژیم oligarchic اوکراین پرداخت، به خصوص در سیاست ناتو از سیاست اوکراین و مراحل قانونی طرح های فساد را از طریق تصویب قوانین که به طور مستقیم با قانون اتحادیه اروپا علاقه مند علاقه مند است.

به عنوان مثال، در قانون â "-2413 نگاه کنید، که Rada Verkhovna Rada اوکراین (اصلی اصلی قانون اساسی کشور) در نظر دارد برای اتخاذ این پنجشنبه، 22 نوامبر. این لایحه پیشنهاد می کند که قواعد بازار خدمات مالی را به دست بانک ملی اوکراین انتقال دهد. چنین تصمیمی می تواند منجر به ایجاد انحصار در نظام های مالی شود و راه را برای قانونی سازی طرح های فساد اداری و فشار بر کسب و کار باز کند. در نتیجه، این ممکن است به توزیع مجدد بازیکنان اصلی در بازار خدمات مالی اوکراین منجر شود. بسیاری از شرکت ها، با توجه به ریسک مالی و تمرینات پس از تصویب قانون فوق، اکنون از خاک اوکراین خارج می شوند.

قانون شماره 2413 با قانون اساسی اوکراین مخالف است، جایی که به وضوح مشخص شده است که قوانین اوکراین محدودیت های قدرت را تعیین می کنند که طبق آن سازمان های دولتی می توانند عمل کنند. قانون اتحادیه اروپا برای از بین بردن هر مکانیزمی که برای نظارت بر اقدامات بانک های ملی به عنوان تنظیم کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد، فراهم می کند.

ECHR بارها و بارها در تصمیمات خود چنین اظهار نظر کرده است: â € œ قوانین ملی باید حمایت قانونی مناسب علیه صلح و صفا داشته باشند و با وضوح کافی نشان دهنده محدودیت های قدرت و نفوذ است که به مقامات صالحه داده می شود و روش اجرای آنها.

در طول سالهای بحران مالی و اقتصادی در اوکراین، پول ملی بیش از سه برابر کاهش یافته است، بسیاری از سپرده گذاران سپرده گذاران خود را در نتیجه فروپاشی نظام بانکی از دست داده اند. این سوال هنوز باز است آیا ارزش انتقال کنترل بازار مالی به یک ساختار است که چنین نتایجی را انجام می دهد؟

لازم است که به اروپا، که به سرعت به بحران 2014 در اوکراین پاسخ داد، احترام گذاشت، با تخصیص بودجه سخاوتمندانه برای اقدامات تثبیت اقتصاد کلان. از آن زمان، اتحادیه اروپا مبلغ ⬬3.4bn (بیش از $ 4.2bn) به عنوان بخشی از سه بسته کمک مالی بزرگ (IPF) برای اوکراین اختصاص داده است، که ¬¬600 میلیون از آن هنوز در انتظار است. این بزرگترین مقدار IPA است که اتحادیه اروپا تا به حال به کشورهای غیر اتحادیه اروپا ارائه کرده است. 2 در دسامبر 2017 در ماه دسامبر اجلاس مشارکت شرقی وعده داده شده توسط IPP اضافی ¬15bn بود. این مبلغ کمک کل را به مبلغ ⬬XNUMXbn افزایش خواهد داد.

با این حال، واقعا سامارایی واقعا در مقابل سیاستمداران اروپایی در حال حاضر تعجب است که آیا ارزش بیشتر از کشور پشتیبانی است، که خود را به طور مداوم از بین بردن سیستم بانکی است، و در حال حاضر - آن را به تخریب تدریجی بیمه می آید. پس از همه، ریختن مالی به یک کشور که 130th شرم آور مکان در رتبه بندی فساد انجام شده و منتشر شده توسط Transparency بین المللی مملو از ضرر مالی و اعتباری است.

درباره فساد مالی در اوکراین

در حال حاضر، کل بازار خدمات مالی در اوکراین می تواند به نام بانک مرکزی نامیده شود: بیش از 75٪ از دارایی های این بازار در دست بانک های دولتی و خصوصی است.

اگر اطلاعات را به عنوان 2017 بیاوریم، حجم مالیات جذب شده توسط بانک ها به حساب های ساکنان با 8.6٪ افزایش می یابد، و به 778.3bn hryvnia (حدود 29bn) می رسد. اکثریت این رشد با افزایش در حساب های بخش شرکت (+ 10.1٪) ایجاد شده است، که با توجه به ادامه تورم در اوکراین، که به 13.67٪ در 2017 رسیده است، تعجب آور نیست. ما می بینیم که رشد سرمایه مشتریان شرکت ها در حساب های آنها در بانک ها از نرخ تورم سالانه تجاوز نمی کند. نرخ ناپایدار نرخ ارز ملی، به نوبه خود، سال گذشته به کاهش سپرده های بخش کسب و کار در ارز خارجی توسط 2.8٪ یا 147 میلیون دلار آمریکا منجر شد. خانوارهای اوکراین روند رو به رشد برای بخش کسب و کار را ادامه می دهند: رشد سالانه آنها در سطح 4.5٪ است.

همچنین افزایش وام فعالیت: حجم وام صادر شده در بخش شرکت به مبلغ 825.9bn UAH (+ 2.3٪). در عین حال، میزان وام های ارز خارجی توسط دلار 12.8٪ کاهش یافت.

رشد بودجه های جذب شده در شرکت های بیمه ادامه یافت. تحت قراردادهای بیمه زندگی، شرکت های بیمه تقریبا 2bn hryvnia حق بیمه جمع آوری شده است. این رشد خود را با 0.5bn hryvnia تضمین کرد و تحت یک قرارداد بیمه جهانی، دارایی های 2.6bn hryvnia افزایش یافت.

تقریبا بدون تغییر، بازار سهام اوکراین در حال تجربه حالت خواب آرام است. برای چند سال گذشته، جنبش های جدی روند وجود نداشته است. در 2016، مسوولیت 107 اوراق قرضه شرکت های اوکراینی در مقدار UAH 6.26bn ثبت شد (کاهش 4.08bn hryvnias، در مقایسه با 2015). در عین حال، انتشار 98 سهام در طول سال، در مبلغ UAH 53.67bn انجام شد، که به معنی افزایش 5.46bn UAH بود.

حتی در دیگر بخش های بازار مالی وضعیت بدتر است که نمی تواند به عنوان بخش های مستقل بازار شناخته شود و پتانسیل و مشتری های مربوطه را پیدا کند. دلیل بی اعتمادی عمومی به اوکراین نسبت به هر نهادهای مالی بازار است و همچنین به دلیل ایده ابزار آن به عنوان "طعمه ناشی از کلاهبرداران و سرقت".

جاه طلبی های اروپا از امور مالی

در مورد توسعه بازار مالی در اوکراین، باید روشن کنیم که اکثریت قاطع عاملانی که در این بازار فعالیت دارند، در حال حاضر یا در آینده نزدیک، در بازار مالی اتحادیه اروپا، مشارکت خواهند کرد. آنها علاقه مند به جذب، از یک سو، بازیکنان اروپایی بزرگ به بازار خود و از سوی دیگر، در جذب عوامل اروپایی و خصوصی به عنوان مصرف کنندگان خدمات خود هستند.

بازار، عمدتا در طی 2000-2010 و 2014-2016، به دنبال مقامات اوکراین در زمینه تنظیم مقررات مالی بازار، تعامل نهادهای دولتی و بازار و شرکت ها بود. در نتیجه، یک سیستم مدرن متنوع و متنوعی از تنظیم بازار خدمات مالی در اوکراین ایجاد شد.

در حال حاضر، تنظیمات دولتی در بازار خدمات مالی توسط چند موسسه انجام می شود.

برای مثال:

در بازار خدمات بانکی، - بانک ملی اوکراین؛
در بازار اوراق بهادار و اوراق بهادار مشتق شده، - کمیسیون دولتی اوراق بهادار و بازار سهام، و؛
در سایر انواع خدمات بازار مالی (اول از همه، بازار بیمه)، - کمیسیون امور خارجه برای تنظیم بازار خدمات مالی (کمیسیون خدمات مالی)، به ویژه به وسیله فرمان رئیس جمهور اوکراین، شماره 297 / 2003 از ماه آوریل 4، 2003.

با توجه به قوانین موجود، وظایف اصلی کمیسیون خدمات مالی عبارتند از: اجرای یک سیاست دولتی متحد و موثر در ارائه خدمات مالی؛ توسعه و پیاده سازی یک استراتژی توسعه بازار خدمات مالی؛ اجرای تنظیمات دولتی و نظارت بر ارائه خدمات مالی و انطباق با قوانین در این زمینه؛ حفاظت از حقوق مصرف کنندگان خدمات مالی با اقدامات لازم برای جلوگیری از نقض قانون در بازار خدمات مالی و پایان دادن به آنها، خلاصه عمل اعمال قانون اوکراین در عملکرد بازار خدمات مالی، تهیه و ارائه پیشنهادات برای آن بهبود اجرای قوانین بین المللی به رسمیت شناخته شده برای توسعه بازار خدمات مالی؛ ترویج ادغام در بازارهای اروپایی و جهانی خدمات مالی.

هنگام حل و فصل آنها، کمیسیون خدمات مالی اوکراین متکی بر قوانین ملی اتحادیه اروپا اوکراین و اتحادیه اروپا و خود قوانین اروپا است. در مورد زمینه نظارتی اوکراین، ما در مورد تعدادی از اسناد قانونی و برنامه اعلامیه صحبت می کنیم. قانونگذاری شامل قانون اساسی اوکراین، قانون اوکراین «در مورد بانک ملی اوکراین»، «قانون اوکراین»، «خدمات مالی و مقررات دولتی بازارهای مالی مالی»، و همچنین تعدادی از قوانین دیگر اقدامات و اقدامات کابینه وزیران. گروه دوم شامل: توافقنامه همکاری بین اوکراین و اتحادیه اروپا، یادداشت سیاست های اقتصادی و مالی، برنامه جامع بخش مالی تا 2020 و برنامه فعالیت های کابینه وزراء اوکراین تا 2020.

هنگام صحبت در مورد قوانین اروپا، ما نیز در مورد اجرای مقررات دستورالعمل اتحادیه اروپا 98 / 78 EC از پارلمان اروپا و شورای اروپا از اکتبر 27، 1998، که ایجاد رویه های اضافی نظارت و مکانیزم برای تنظیم فعالیت های از شرکت های بیمه و سازمان های بخش غیر بانکی در بازار مالی. با این حال، اجرای قوانین اروپا در اوکراین به حساب نمی آورد این واقعیت است که در اتحادیه اروپا، تشکیل یک بازار مالی یکپارچه اروپا و یک سیستم حقوقی متحد، فرایندهای آزاد سازی مالی و تنظیم مقررات، فشار دستورالعمل کمیسیون اروپا، در واقع، به رغم وجود یک مدل متعارف متفاوت، منجر به ترکیبی از رویکردهای مختلف نهادی به مقررات شد. این به دلیل این واقعیت است که یک مدل از بازار مالی و هر گونه سنت های کلی پذیرفته شده در فعالیت در این بازار به سادگی در اوکراین وجود ندارد.

شکل گیری قانون اوکراین در بازارهای مالی به دو دسته اهداف متضاد دست یافت: توسعه زیرساخت بازار مالی و رشد منابع ناشی از نهادهای آن و احیای اعتماد به موسسات مالی توسط محیط تجاری و خانوارها . لازم است به رسمیت شناختن این اهداف به نحوی در سطح مقررات قانونی به دست آید، اما عملا غیرقابل اجتناب است.

با این حال، در حال حاضر در 2015، روند خطرناكی برای كاهش اصلاحات در بخش مالی، افزایش حضور قانونی ثابت دولت در آن، شروع به ظهور كرد. به طور خاص، یک سیاست سیستماتیک از افزایش تاثیرات نظارتی بانک ملی اوکراین و انحصار واقعی مفاد اصلی اصلی تنظیم کننده بازار مالی وجود دارد.

Megaregultor یا پاکسازی بازار؟

وجود این گرایش و تلاش برای پیاده سازی آن در قانون، با تجزیه و تحلیل پیش نویس قانون شماره 2413Å ° 'در معرفی تغییرات در برخی از قوانین اوکراین در مورد تحکیم وظایف از تنظیمات دولتی بازارهای مالی خدمات نشان می دهد .

ایده تصویب این قانون توسط رئیس جمهور اوکراین، پترو پوروشنکو، در 2015 بیان شده است. با توجه به پیش نویس قانون، آن را فراهم می کند انتقال توابع تنظیم و نظارت بر بازار برای خدمات غیر بانکی خدمات مالی به دست بانک ملی اوکراین و لغو واقعی از کمیسیون ملی تنظیم امور خارجه خدمات مالی بازارها (خدمات مالی). تصویب این لایحه در قالب آن که به خواندن دوم در Rada Verkhovna (مجلس اوکراین) در واقع موقعیت انحصاری بانک ملی در بازار را معرفی، فرصت های گسترده ای را برای اقدامات خودسرانه و ماجراجویی از مگا رگولاتور و گسترش فعالیت های مختلف فاسد و جعلی در بازار. در حقیقت، تصویب این لایحه تمام موارد مثبت را که برای مقررات متمدن بازار مالی در اوکراین انجام شده است، منعکس می کند. علاوه بر این، تصویب این لایحه، بدون شک تاثیر منفی بر ورود شرکت های اروپایی به بازار اوکراین (به ویژه آنهایی که بیمه، و همچنین کارگزاری و سپرده کسب و کار).

چنین تصمیم قانونی همچنان دارای جنبه های مثبت خاصی است که نویسندگان و لابی گران آن گرا هستند.

نخستین جنبه مثبت این است که NBU دارای فرصت های بسیار بیشتری برای تأثیرگذاری بر بازار مالی است، ابزارهایی که برای سالها تأثیر در بازار توسعه یافته است، تجربه در انجام نظارت، معرفی گزارش ها، کارکنان متعددی که نسبتا آموزش دیده اند و کارکنان با تجربه.

دومین جنبه مثبت، عبارت است از افزایش میزان قوانین بانکی، انطباق آن با تعدادی از توافقنامه های بین المللی، حضور مقدار کافی از اقدامات اداری و قضایی ملی و بین المللی از نظر مسائل بحث برانگیز در مورد کاربرد آن.

با این حال، لازم است در مورد جنبه های منفی تصمیم گیری چنین چیزی بگویم. علاوه بر این، به نظر ما، این جنبه های منفی برای تصمیم گیری نهایی در این مورد مهم تر است. اولین شرایط منفی به طور مستقیم به این واقعیت مربوط به تصمیم گیری مربوط می شود و این که اجرای آن زمان زیادی طول می کشد، در طی آن احتمال رفتار غیر قابل کنترل شرکت کنندگان در بازار به طور قابل توجهی افزایش می یابد، تعداد موارد نقض حقوق مصرف کنندگان خدمات مالی افزایش می یابد.

بانک ملی اوکراین

وضعیت دوم این است که بانک ملی اوکراین براساس وضعیت فعلی قانونی خود قادر نخواهد بود به شکایتی از مصرف کنندگان خدمات مالی پاسخ دهد و اقدامات اداری مناسب برای آنها انجام شود. علاوه بر این، واقعیت انتقال تعداد زیادی موسسات تحت تنظیم آن برای NBU بسیار مهم خواهد بود. ما در مورد بیش از 2000 سازمان های اقتصادی با اشکال مختلف مالکیت و اشکال سازمانی و حقوقی صحبت می کنیم. در حال حاضر، NBU دارای تجربه مناسب و ظرفیت پرسنل برای انجام این کار نیست.

سومین نکته منفی منفی این است که نوآوری قانونی پیشنهادی نهاد های بخش غیر بانکی در بازار مالی را از چارچوب قانونی در مورد صدور مجوز، تنظیم، انجام بازرسی ها و ارائه خدمات اداری می گیرد.

نکته چهارم منفی این است که پیش نویس قانون به NBU اختیاری برای تعیین مسائل نظارتی و نظارتی خود را با قوانین و مقررات آن می دهد. این مقررات در تضاد واضح با اصول مقررات قانونی، اعلام شده در اوکراین و به طور کلی در اتحادیه اروپا پذیرفته شده، و همچنین کاهش شفافیت از مکانیزم نظارتی و فعالیت های NBU. این وضعیت همچنین با خطر عواقب جدی سیاسی همراه است، زیرا NBU تبدیل به یک سازمان است که نه تنها فعالیت های خود را تنظیم می کند، بلکه کنترل کامل کل اقتصاد کشور را در منافع خود می پذیرد. برای نمونه هایی از چنین تحول منفی از فعالیت بانک های ملی در فضای بعد از شوروی، نیازی به رفتن به دور وجود ندارد: روسیه، ازبکستان، تاجیکستان.

وضعیت پنجم که منجر به ارزیابی منفی لایحه پیشنهادی می شود، ماهیت فاسد آن است. در حقیقت، قانونی کردن مجوز، بازرسی، ارائه خدمات اداری به صورت اختیاری از NBU، بدون ایجاد رویه یا محدودیت قانونی است. در عین حال، امروزه این روابط به وضوح توسط قوانین، روش های شفاف مشخصی تنظیم می شود که تنظیم کننده باید آن را حفظ کند. تصمیم گیری خواهد شد در اختیار رسمی، که قانون آن را محدود نمی کند. متن قانون جدید، به جای فهرست جامعی از زمینه های بازرسی های غیررسمی، لیست باز شده آنها را تنظیم می کند که با روند عمومی اروپا در قانون گذاری مواجه است. متن این قانون، نشانه ای از حداکثر زمان برای انجام بازرسی ها را رد می کند، روش متوقف شده توسط قانون برای انجام آنها را لغو می کند. هنجار قانون جدید، که بیان می کند که نتایج حسابرسی به عنوان یک روش تأیید صورت نمی گیرد، اما گزارش حسابرس که فقط منعکس کننده موقعیت آن است، نشان دهنده سطح قابل توجهی از روش قانونی است.

دلایل هفتم برای حداقل، تنظیمات متن قانون جدید، نقض اصول اسرار بانکی و تجاری توسط هنجارهای آن است. یعنی قانون جدید قدرت های نامحدود برای دسترسی به اطلاعات موسسات مالی غیر بانکی را فراهم می کند. این پیش نویس قانون تعهدات موسسات مالی غیر بانکی را در انجام بازرسی ها برای فراهم آوردن نمایندگان NBU با «دسترسی به حالت مشاهده» به تمامی سیستم های اطلاعاتی، نمونه برداری و بارگیری اطلاعات لازم برای تجزیه و تحلیل بیشتر »تعهد می کند. این ایجاد شرایطی برای استفاده غیرمستقیم از اطلاعات به دست آمده است که یک راز تجاری است.

رد هشتم یا یک تصمیم عمدی برای کم کردن اصلاحات ادغام اروپا در قانون مالی اوکراین کاهش قابل توجهی در توانایی تجدیدنظر در برابر اقدامات NBU است تا کارکنان خود را برای اعمال غیر قانونی عدالت محاکمه کنند. این لایحه در واقع به توابع تنظیمات دولتی و نظارت موسسات مالی غیر بانکی از کمیته ملی خدمات مالی (یک سازمان دولتی که فعالیتش به وضوح توسط قانون تنظیم شده است) را به یکی از کمیته های NBU منتقل می کند. هیئت NBU حق ایجاد کمیته نظارت و تنظیم بازار های خدمات مالی غیر بانکی، نظارت (نظارت) سیستم های پرداخت را دریافت خواهد کرد. در عین حال، قانون برای تشکیل کمیته و الزامات لازم برای افرادی که ممکن است عضو آن، روند فعالیت، تصمیم گیری و درخواست تجدید نظر خود باشد، تعریف نمی کند. به عنوان یک نتیجه، کمیته قادر خواهد بود به اعمال اقدامات اجباری، از جمله تصمیم لغو مجوز، و تشخیص موسسات مالی غیر بانکی به عنوان ورشکست کننده. در حالی که برای بانک ها، چنین مسائلی منحصرا در صلاحیت هیئت مدیره NBU هستند و نمی توانند به کمیته ها منتقل شوند. این قانون همچنین تصریح می کند که تصمیم کمیته ملی NBU نهایی خواهد بود. با این حال، با توجه به بخش 2 از هنر، شرکت کنندگان در بازار می توانند در دادگاه درخواست تجدیدنظر کنند. 74 از قانون "در NBU"، درخواست تجدید نظر در تصمیم گیری، عمل و یا اقدام NBU اعدام خود را متوقف نمی کند. علاوه بر این، این لایحه تصمیم کمیته را برای اعمال جریمه در مورد وضعیت سند اجرایی، اعمال می کند تقویم روز 30 از زمان تصویب آن. فقدان مراحل درخواست تجدید نظر در پیش نویس قانون موجب می شود که شرکت کنندگان در مورد اقدامات خودسرانه کمیته، محافظت نشده باشند.

جنبه منفی نهم لایحه پیشنهادی مربوط به این واقعیت است که آن را برای روند قانونی در اوکراین ایجاد شده توسط قانون اساسی اوکراین، تصمیم گیری از دادگاه قانون اساسی اوکراین و تعدادی از اقدامات قانونی است. تا به امروز نه وزارت دادگستری و نه هیچ دولتی دیگر نپال NBU را برای انطباق با قانون اساسی، قوانین کنونی، از جمله قوانین ضد فساد، که با الزامات اتحادیه اروپا مطابقت دارد، تحلیل می کند و در حال حاضر به تصویب قوانین تنظیم شده توسط NBU منجر شده است قانون اساسی، قوانین جاری و حقوق بشر را نقض می کند. پیش نویس قانون به طور موثر اقدامات قانونی بانک ملی را از اثر قانون اوکراین "مبنای سیاست تنظیم مقررات دولتی در حوزه فعالیت اقتصادی" محاسبه می کند.

خلاصه لایحه پیشنهادی شماره 2413a، می توان نتیجه گرفت که این قانون متناقض با قانون اساسی اوکراین است.

این پیش نویس قانون فرصتی برای NBU فراهم می کند تا به صلاحدید خود، قدرت خود را برای تصویب قوانین (که برای افراد و اشخاص حقوقی اجباری است) و کنترل خودشان، تعیین کند. این با قانون اساسی اوکراین مخالف است، جایی که به وضوح مشخص شده است که قوانین اوکراین محدودیت قدرت و نحوه تشکیل حکومت های دولتی را تعیین می کنند (بخش 2 ماده 19 قانون اساسی).

تصویب این قانون نیز بر خلاف موقعیت قانونی بالاترین قضات قضایی اتحادیه اروپا است. ECtHR در تصمیمات خود بارها اعلام کرده است: â € œ قوانین ملی باید حمایت قانونی مناسب علیه صلح و صفا داشته باشند و با وضوح کافی نشان دهنده محدودیت هایی است که به مقامات صالحه داده می شود و روش اجرای آنها.

آنچه باید انجام شود برای حفظ "عروق" اقتصاد پاک شود؟

در نتیجه بررسی ما، من می خواهم به طور خلاصه آنچه که، به نظر ما، باید توسط قانون گذاران اوکراین انجام شود تا بتوانیم روند مثبتی را در توسعه بازار مالی کشور ادامه دهیم.

اول، در هیچ مورد ما نمی توانیم درباره توقف و حتی کاهش فعالیت کمیسیون خدمات مالی اوکراین صحبت کنیم. اثربخشی تاثیرات نظارتی، همانطور که توسط تجربه اروپایی نشان داده می شود، به میزان قابل توجهی از میزان مشارکت جامعه مدنی در آن تعیین شده است، میزان اعتماد که تصمیمات تنظیم کننده از طرف بازیگران بازار است. در حال حاضر کمیسیون خدمات مالی یکی از اعضای کالج است که کاملا موثر و کامل به منافع موضوعات مختلف بازار خدمات مالی می پردازد. اگر ما در مورد بهبود فعالیت های خود صحبت کنیم، باید درباره ی در حال تقویت رابطه آن با جامعه مدنی و تعامل با محیط کسب و کار، تثبیت هنجاری مدل های موثر چنین تعاملاتی صحبت کنیم.

ثانیا یکی از دلایل اصلی بی اعتمادی به اوکراینی ها در مؤسسات مالی، سواد مالی و اقتصادی بسیار کم است نه تنها اکثریت مردم، بلکه کارآفرینان. تصمیمات قانونی ضروری برای از بین بردن بیسوادی، ایجاد دانش عینی در مورد امکان های مختلف ابزار مالی و خطرات مرتبط با آنها است.

ثالثا، بازار مالی، به ویژه بخش غیر بانکی، باید از نفوذ گروه های الیگارشی از اوکراین خارج شود و در عین حال جذابیت سرمایه گذاری خود را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی حفظ کند.

چهارم قانون اساسی اوکراین باید ثبات و قابل پیش بینی بودن مقررات قانونی بخش مالی را تضمین کند. این ثبات و قابل پیش بینی بودن معیار اصلی انتخاب تصمیم مثبت توسط سرمایه گذاران است. هیچ کس پولی را که در هر روز بعد از آن اتفاق می افتد، سرمایه گذاری می کند.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *