# گردشگری: خط زندگی در سقوط آزاد

| مارس 25، 2020 | 0 نظرات

By کمک مهمان

زندگی عمومی در کشورهایی در سراسر جهان هنوز به حالت ایستاده است. اقدامات شدید برای مقابله با تاج ویروس بی سابقه است اما بسیار مهم است. ما هنوز نمی دانیم - میزان کامل آن در هزینه های انسانی و اقتصادی خواهد بود ، اما شکی نیست که این امر بسیار زیاد خواهد بود. پیش بینی های فعلی بین USD پیش بینی شده است 2 تریلیون به 3.4 تریلیون از دست دادن درآمد و 25 میلیون کاهش شغل. تأثیر به ویژه برای یک بخش فاجعه بار است: جهانگردی. - می نویسد ایزابل دورانت ، معاون دبیرکل UNCTAD ، معاون سابق پارلمان اروپا و معاون نخست وزیر سابق بلژیک

جهانگردی نقش مهمی در تولید ناخالص داخلی ، اشتغال و تجارت دارد. بسیاری این را فراموش می کنند. این بحران به شدت بر هر طبقه از بخش تأثیر می گذارد: مسافرت برای اوقات فراغت و مشاغل در حال حاضر یکی از کمترین اولویت های ما است و توانایی ما برای دیدار با خانواده و دوستان بسیار محدود یا حتی ممنوع است. اولویت ما ایمن ماندن در داخل خانه است.

کاهش فعالیت اقتصادی در حال حاضر هزاران مؤسسه جهانگردی را تحت تأثیر قرار داده است. در اکثر کشورها در سراسر اروپا ، رستوران ها بسته شده اند و بسیاری از هتل ها در سراسر جهان تعداد رزرو هتل های خود را افت کرده اند. از آنجا که جهانگردی یک تأمین کننده مهم درآمدی است و تقریباً از هر ده شغل در سراسر جهان فراهم می کند ، این بحران شغل میلیون ها نفر را تهدید می کند. با داشتن نیروی کار که سهم نسبتاً بالایی از زنان و جوانان را شامل می شود ، آن دسته از گروه های جمعیتی که در اغلب موارد آسیب پذیرتر هستند ، به سختی برخورد خواهد کرد.

بیکاری یا چشم انداز آن ، توانایی و آرزوی بسیاری از افراد برای مسافرت را به شدت محدود خواهد کرد ، که در درجه اول بر صنعت گردشگری تفریحی تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، به عنوان بسیاری از شرکت ها نیاز به ادغام حساب های خود دارند ، مسافرت تجاری را نیز محدود می کند ، که حدود 13٪ از کل تقاضای این بخش را شامل می شود.

در بسیاری از کشورها گردشگری بین المللی یک بخش مهم صادرات خدمات و در نتیجه منبع اصلی ارز خارجی است. در سطح جهان ، گردشگری تقریباً 30 درصد از صادرات خدمات را به خود اختصاص می دهد ، اما در بسیاری از کشورهای کوچک توسعه یافته جزیره (SIDS) ، این سهم بسیار بیشتر است. با کمتر گردشگری بین المللی و ارز خارجی ، ظرفیت بدهی خدمات می تواند به سرعت کاهش یابد. با افزودن ارزش دلار آمریکا به سرعت ، طوفان دیگری در افق در حال باریدن است. اقدامات اضطراری چند جانبه برای جلوگیری از طوفان لازم است.

اقدامات فعلی در مورد تحرک نه تنها بخش امروز بلکه فردا را نیز به چالش می کشد. برای کاهش سرعت ویروس ، برای هفته ها و احتمالاً ماه ها میلیون ها نفر در خانه خواهند ماند و محدودیت های شدید مسافرت اعمال می شود. اتصال با محدودیت پرواز بی شمار ، اتوبوس و قطار قطع خواهد شد. برای بقیه خطوط هوایی به کمک های مالی بستگی دارد - برخی ممکن است ورشکستگی شوند ، در حالی که سایر کشورها برای ملی شدن آماده می شوند. با توجه به اینکه نزدیک به 60٪ از کل جهانگردان بین المللی از طریق هوا به مقصد خود می رسند ، کاهش اتصال هوایی فراتر از بحران بهداشتی ، توانایی این بخش برای بهبودی را محدود می کند.

این یک چشم انداز بسیار تاریک است و کشورها را در همه جا تحت تأثیر قرار داده است. مقصد های برتر گردشگری از نظر پذیرش بین المللی از جمله بیشترین آسیب دیده است: فرانسه ، اسپانیا ، ایالات متحده ، چین و ایتالیا. اینها اقتصادهای بزرگی است که گردشگری نقش مهمی ایفا می کند. با این حال ، برای کشورهای دیگر ، مانند تایلند و به خصوص SIDS ، این بخش بیش از این است: این خط زندگی آنها است. در برخی موارد ، جهانگردی بالاترین سرمایه گذار ارز ، مشارکت تولید ناخالص داخلی یا کارفرما یا هر سه با هم است.

اگر یک منبع امید وجود داشته باشد ، این واقعیت است که گردشگری ثابت کرده است که مقاومت کرده و پس از بحران ، بهبودهای سریع و سریع را تجربه کرده است. ما این اتفاق را بعد از وقوع سارس و جنگ عراق در سال 2003 و همچنین پس از بحران مالی 2008/09 شاهد بودیم. جهانگردی بین المللی قوی تر از همیشه برگشت ، ثبت متوسط ​​رشد سالانه ورود بین المللی 5٪ بین سال های 2010 و 2018 و فراتر از 1.5 میلیارد ورودی بین المللی تا سال 2019. این امر با اضافه کردن تقاضای گردشگران داخلی ، به وضوح نشان می دهد که چه میزان در معرض خطر است.

بنابراین ، مهم است که تدابیر حمایتی به بخش گردشگری گسترش یابد تا کسانی که وضعیت معیشتشان به آن وابسته است ، بتوانند با این بدبختی فعلی کنار بیایند و بعد از بازگشت دوباره از بخش بهبودی این بخش حمایت کنند. و می دانیم که از طریق پیوندهای متعدد و متنوع این بخش ، گردشگری از ظرفیت مشخص و منحصر به فردی برای گسترش میلیونها انسان ، از جمله در بسیاری از جوامع روستایی برخوردار است. این امر به ویژه برای اقتصادهای محور گردشگری در جهان در حال توسعه که دارای شبکه های ایمنی و منابع درآمد جایگزین کمتری نیستند ، بسیار مهم است. به عنوان مثال ، در آکاپولکو ، مکزیک ، مشاغل گردشگری از تعطیل کردن خودداری کردند ، زیرا برای بسیاری از کارگران گردشگری هیچ کاری به معنای درآمد نبود.

با نگاه به آینده ، این همه گیری بازتاب دهنده آینده بخش است. این می تواند فرصتی باشد. در نتیجه کاهش پرواز و تولید ، CO2 تولید گازهای گلخانه ای به میزان چشمگیری کاهش یافته و منجر به پیشرفت چشمگیر در کیفیت هوا و هوا می شود. این از همان سرمایه ای است که در آن بسیاری از مناطق گردشگری رونق می گیرد - زیبایی طبیعت در این حالت طبیعی. از این رو ، بحران یادآوری می کند و امیدوار است که پیگیری مدل های گردشگری با شدت کمتر کربن بسیار مهم باشد.

گردشگری منطقه ای و پایدار تر ممکن است فرمول برنده باشد. گردشگری منطقه ای به دلیل داشتن مسافت های کمتر و اتصال با آلودگی کمتر ، آلاینده کمتری دارد. و توریسم پایدار از منابع تأمین کننده محلی استقبال می کند و نسبت به مدیریت آب و پسماند بیشتر مراقب است. این اغلب برخلاف مدلهایی است که در درجه اول مبتنی بر گردشگری انبوه قرار دارند.

با این حال ، بازاندیشی یک نتیجه نهایی نیست: برای حفظ و تقویت اقتصاد خود ، برخی از دولتها ممکن است به عنوان منابع ارزان قیمت انرژی به سوخت های فسیلی متوسل شوند. این می تواند آنها را در اهداف خود برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار بازگرداند.

برای اینکه گردشگری بهبود یابد و به مسیری پایدار تبدیل شود ، ابتدا مشاغل آن نیاز به زنده ماندن از این طوفان هولناک دارند.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *