بیانیه رئیس جمهور پارلمان ساسولی در مورد آزادی #OlegSentsov برنده جایزه ساخاروف

| سپتامبر 9، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

رئیس جمهور پارلمان اروپا پس از انتشار اولگ سانتسف ، برنده جایزه 2018 ساخاروف ، گفت: "این با تسکین و شادی عمیق است که من امروز درباره آزادی فیلمبردار اولگ سانتسوف ، فیلمبردار اوکراینی آموختم. سنتسوف جایزه ساخاروف در پارلمان اروپا را برای آزادی اندیشه در 2018 دریافت کرد. من او را به عنوان مردی با شجاعت و عزم و احترام می شناسم که در مقابل بی عدالتی در برابر بی عدالتی مقاومت کرد و در برابر دموکراسی ، حاکمیت قانون و حقوق بشر ایستاد.

سنتسوف به عنوان بخشی از توافق بین روسیه و اوکراین در مورد مبادله گروه های زندانی آزاد شد. ما از این به عنوان گامی در جهت درست و نشانه کاهش تنش بین دو کشور استقبال می کنیم.

"من مشتاقانه منتظر ملاقات حضوری با اولگ سانتسف در پارلمان اروپا هستم و می توانم جایزه ساخاروف را به وی تحویل دهم."

اولگ سانتسوف برجسته ترین زندانی سیاسی اوکراین در روسیه بوده است. در 2018 ، فیلمساز زندانی برای روزهای 145 دست به اعتصاب غذا زد و خواستار آن شد که روسیه تمام زندانیان سیاسی اوکراین خود را آزاد کند. در دسامبر 2018 ، پارلمان اروپا برای آزادی اندیشه ، جایزه ساخاروف را به سانتسف اعطا کرد ، که به افراد و گروههای افرادی که جان خود را برای دفاع از حقوق بشر اختصاص داده اند ، افتخار می کند. پارلمان اروپا در چندین قطعنامه خود بارها و بارها بر آزادی فوری اولگ سانتسف ، سربازان اوکراینی 24 که بطور غیرقانونی در 25 نوامبر 2018 در تنگه کرچ بازداشت شده اند ، و همچنین همه شهروندان اوکراینی که به عنوان زندانی سیاسی توسط فدراسیون روسیه بازداشت شده اند ، پافشاری کرده است. .

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *