#SinnFein به دنبال گفتگو با # FiannaFail در تشکیل دولت جدید ایرلند است

| فوریه 14، 2020 | 0 نظرات

By کمک مهمان

حزب ملی گرای چپ ایرلندی ایرنا ، سین فین روز پنجشنبه (13 فوریه) گفت که رسماً مذاکراتی را با رقیب راست محور ، فیانا فای انجام داده است تا در مورد گزینه های تشکیل دولت جدید پس از انتخابات غیرقابل انکار در هفته گذشته ، بحث کند. کانور همفریس را می نویسد.

این درخواست فشار می آورد به رهبر فیانا فای میشل مارتین ، که حزب او دارای 38 کرسی در مجلس 160 کرسی است ، برای روشن شدن موضع خود در مورد پیوند احتمالی با شین فین ، که 37 کرسی دارد.

Sinn Fein ، Fianna Fail و حزب راست گین ، نخست وزیر Leo Varadkar ، حداقل چهارم کرسی در پارلمان را به دست آوردند ، به این معنی که تشکیل دولت دشوار خواهد بود مگر اینکه حداقل دو سه از اینها با هم همکاری کنند.

iche € iche میشیال مارتین گفته است "من دموکرات هستم ، من به مردم گوش می دهم و به تصمیم مردم احترام می گذارم" ، بنابراین او می داند که مردم به تغییر رأی داده اند ، مری لو مک دونالد ، رهبر سین شین. در بیانیه ای اعلام کرد که درخواست رسمی انجام شده است.

وی افزود: «همه ما وظیفه داریم فوریت عمل کنیم.»

در طول مبارزات انتخاباتی ، مارتین از انجام معامله با شین فین ، جناح سیاسی سابق ارتش جمهوریخواه ایرلند (IRA) منصرف شد ، اما در اواخر رای گیری ، وی از رد این امكان خودداری كرد.

روز پنجشنبه قرار بود نمایندگان مجلس فیانا فایده این موضوع را مورد بحث و گفتگو قرار دهند. روزنامه ایرلند تایمز اعلام کرد که انتظار می رود مارتین چنین ائتلافی را رد کند.

فیانا فیل و فاین گال از زمان سقوط حاکمیت انگلیس نزدیک به یک قرن پیش در سیاست ایرلند مسلط شدند.

آنها مدت ها است که سین فین را نادیده می گیرند و استناد می کنند تفاوت های سیاسی و پیوندهای تاریخی حزب با IRA ، که دهه ها با حکومت انگلیس در ایرلند شمالی جنگید در درگیری که در آن 3,600 نفر قبل از توافق صلح 1998 کشته شدند.

فاین گال از انجام معامله با سین فین رد کرده و تمایلی به تشکیل ائتلاف با رقیب تاریخی فیانا فای ندارد. اما روز چهارشنبه وردارکار گفت که اگر شین فین نتواند چنین کاری کند ، می خواهد به تشکیل دولت کمک کند.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *