کتاب اولگ کوزنتسوف ، مورخ روسی ، هشدار امبرتو اکو را در مورد تهدید نازی تکرار می کند

| سپتامبر 15، 2020 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

هر یک از خوانندگان ما ، صرف نظر از ملیت ، دیدگاه های سیاسی یا اعتقادات مذهبی ، بخشی از درد قرن بیستم را در روح خود حفظ می کنند. درد و یاد کسانی که در جنگ با نازیسم جان باختند. تاریخ رژیم های نازی در قرن گذشته ، از هیتلر تا پینوشه ، بی چون و چرا ثابت می کند که مسیر نازیسم توسط هر کشوری دارای ویژگی های مشترک است. هرکسی که به بهانه حفظ تاریخ کشور خود ، واقعیت های واقعی را بازنویسی یا پنهان کند ، کاری نمی کند جز این که مردم خود را به ورطه کشانده در حالی که این سیاست تهاجمی را به کشورهای همسایه و کل جهان تحمیل می کند. در سال 20 ، امبرتو اکو ، یکی از مشهورترین نویسندگان در سطح جهانی و نویسنده کتاب های پرفروش مانند آونگ فوکو و نام گل ، در سمپوزیومی که توسط گروه های ایتالیا و فرانسه دانشگاه کلمبیا در نیویورک برگزار شد شرکت کرد ( در روزی که سالگرد آزادی اروپا از نازیسم جشن گرفته می شود). اکو با مقاله فاشیسم ابدی مخاطبان را مخاطب قرار داد که حاوی هشدار به کل جهان در مورد اینکه تهدید فاشیسم و ​​نازیسم حتی پس از پایان جنگ جهانی دوم نیز ادامه دارد ، بود. تعاریفی که اکو ابداع کرده است ، با تعاریف کلاسیک فاشیسم و ​​نازیسم متفاوت است. نباید به دنبال موازی روشن در فرمول بندی های وی بود و یا به همزمانی های احتمالی اشاره کرد. رویکرد او کاملاً خاص است و بیشتر از ویژگیهای روانشناختی ایدئولوژی خاصی صحبت می کند که "برچسب فاشیسم داخلی" نامیده می شود. نویسنده در پیام خود به جهان ، نویسنده می گوید که فاشیسم نه با راهپیمایی های شجاعانه پیراهن سیاه و نه با تخریب مخالفان ، و نه با جنگ و اردوگاه های کار اجباری ، اما با یک جهان بینی و نگرش بسیار خاص مردم ، با عادات فرهنگی ، غرایز تاریک و انگیزه های ناخودآگاه آنها. آنها منبع واقعی حوادث غم انگیزی هستند که کشورها و کل قاره ها را به لرزه در می آورند.
بسیاری از نویسندگان هنوز در کارهای روزنامه نگاری و ادبی خود به این موضوع متوسل می شوند ، در حالی که غالباً فراموش می کنند که ، در این حالت ، داستان های هنری نامناسب و گاه جنایی است. کتاب «سیاست دولت تجلیل از نازیسم در ارمنستان» که توسط مورخ نظامی «اولگ کوزنتسوف» در روسیه منتشر شده است ، سخنان امبرتو اکو را تکرار می کند: «ما به دشمن نیاز داریم تا مردم را امیدوار کنیم. شخصی گفت وطن دوستی آخرین پناهگاه ترسوها است. کسانی که اصول اخلاقی ندارند معمولاً پرچمی را به دور خود می پیچند و حرامزاده ها همیشه در مورد خلوص نژاد صحبت می کنند. هویت ملی آخرین سنگر محرومان است. اما معنای هویت اکنون بر اساس نفرت ، نفرت از کسانی است که یکسان نیستند. نفرت باید به عنوان یک احساس مدنی پرورش یابد
امبرتو اکو از آنجا که در دیکتاتوری موسولینی بزرگ شد ، از نزدیک می دانست فاشیسم چیست. اولگ کوزنتسوف ، متولد روسیه ، دقیقاً مانند هر فرد در سن و سال خود ، نگرش خود را نسبت به نازیسم نه بر اساس نشریات و فیلم ها ، بلکه اساساً بر اساس شهادت شاهدان عینی که در جنگ جهانی دوم زنده مانده اند ، ایجاد کرد. کوزنتسوف که سیاستمدار نبود اما به نمایندگی از مردم عادی روسیه صحبت می کرد ، کتاب خود را با کلماتی آغاز می کند که رهبر کشور خود در 9 مه 2019 ، در روزی که جشن پیروزی بر فاشیسم است ، گفت:

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *