راه های صلح: اتحادیه اروپا از پیوستن # اریتره و # اتیوپی پشتیبانی می کند

| فوریه 11، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

نین میمیکا، کمیسیون بین المللی همکاری و توسعه، از اریتره در ماه فوریه در 8 دیدار کرد، که در آن او پروژه â،¬20 میلیونر برای بازسازی ارتباط جاده بین مرز اتیوپی و بنادر اریتره را راه اندازی کرد.

در طی سفر وی، مایمیکا با رییس جمهور اریتره، ایسایاس آفورکی دیدار کرد تا وضعیت منطقه را بررسی کند و راه هایی برای اتحادیه اروپا و اریتره را برای تقویت روابط سیاسی و گفتگو در مورد موضوعاتی که نگرانی هر دو طرف را داشته باشند، بررسی می کند.

در این مراسم، کمیسر مییمیکا گفت: "اتحادیه اروپا متعهد است از پشتیبانی اریتره و اتیوپی در ارائه توافقنامه صلح تاریخی خود، که بیست سال جنگ را به پایان رساند، متعهد است. برای بازگرداندن این، ما راه اندازی یک برنامه â،¬20 میلیون برای بازسازی جاده های اتصال دو کشور است. این امر تجارت را تقویت خواهد کرد، ثبات را تثبیت می کند و منافع واضح برای شهروندان هر دو کشور را از طریق ایجاد رشد پایدار و شغل ایجاد می کند.

پروژه جدید از طریق مالی تامین خواهد شد صندوق اعتماد اتحادیه اروپا برای آفریقا و از طریق دفتر خدمات ملل متحد (UNOPS). این امر ارتباطات جاده ای بین مرز اتیوپی و بنادر اریتره را بهبود می بخشد تا تجارت را افزایش دهد و شغل ایجاد کند. این اولین مرحله از حمایت وسیع تر از اریتره است که در اواخر امسال برنامه ریزی شده است.

این همکاری بخشی از رویکرد جدید دو طرفه اتحادیه اروپا برای تقویت گفت و گو سیاسی با اریتره است، به ویژه تقویت اصلاحات سیاسی و اقتصادی و بهبود حقوق بشر، و نیز دنبال کردن همکاری های توسعه برای مقابله با علل ریشه ای فقر و تقویت صلح توافق و ادغام اقتصادی.

زمینه

در ماه ژوئیه سال گذشته، اریتره و اتیوپی، یک توافقنامه صلح تاریخی را امضا کردند که پایان جنگ 20 را متوقف کرد. این یک فرصت بزرگ برای توسعه اقتصادی و ثبات در منطقه است. این روابط در حال حاضر منافع مردم اریتره را فراهم کرده است، با مرزهای تازه باز شده است، ارتباط برقرار شده و کاهش قیمت کالاهای اساسی را کاهش داده است.

یکی از تعهدات موافقتنامه صلح این است که حمل و نقل، تجارت و ارتباطات ارتباطات بین دو کشور از سر گرفته خواهد شد. برای رسیدن به این نیاز به بازسازی جاده اصلی شریانی بین مرز اتیوپی و بندر اریتره Massawa، که تمرکز این پروژه جاده است، نیاز است.

اطلاعات بیشتر

اتحاد آفریقا و اروپا برای سرمایه گذاری و مشاغل پایدار

برگه اطلاعات پیشرفت - اتحاد آفریقا و اروپا برای سرمایه گذاری و مشاغل پایدار

نمایندگی اتحادیه اروپا در اریتره

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *