گزارش درخواستهای اتحادیه اروپا برای اتخاذ اقدامات فوری برای محافظت از #HumanRightsDefenders در #LatinAmerica

| اکتبر 8، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

با توجه به وضعیت جدی که مدافعان حقوق بشر در آمریکای لاتین با آن روبرو هستند ، شبکه EU-LAT امروز (اکتبر 8) گزارشی را منتشر می کند که در آن ، با توصیه های مختلف ، اتحادیه اروپا را ترغیب می کند تا برای جلوگیری از این مشکل اقدامات پیشگیرانه انجام دهد.

آمریکای لاتین یکی از مناطقی است که بیشترین تعداد حملات و قتل هایی را که علیه مدافعان صورت گرفته است. به گفته مدافعان EU Protect ، در 2018 حداقل مدافعان 256 در منطقه کشته شدند. این گزارش ، که امروز به پارلمان اروپا و سرویس اقدام خارجی اروپا ارسال شده است ، روندهای فعلی و الگوهای متداول خشونت را که در سراسر قاره وجود دارد ، برجسته می کند.

عدم شناخت و مشروعیت بخشیدن به کار آنها ، اصلی ترین عواملی است که خطر حملات رنج می برد مانند تجاوزات جسمی ، از جمله خودکشی یا اقدام به قتل ، تهدید ، ارعاب ، آزار و اذیت ، جرم و جنایت و سایر انواع خشونت ها را افزایش می دهد. علاوه بر این ، تعداد محدودی از قوانین محدودکننده در منطقه وجود دارد که به کوچک شدن فضای جامعه مدنی کمک می کند.

وضعیت بحرانی برای زنان و مدافعان محیط زیست

براساس این گزارش ، مدافعان حقوق بشر زنان و افرادی که از زنان دفاع می کنند و برابری جنسیتی در معرض خطر انواع تبعیض و تعدیل قرار دارند. زنان در معرض خطرات خاص جنسیتی قرار دارند. همچنین آنها در معرض خشونت هستند زیرا آنها هنجارها و کلیشه های موجود در جوامع خود و زمینه های اجتماعی آنها را به چالش می کشند.

شبکه EU-LAT همچنین بر وضعیت دشوار افرادی که از زمین ، سرزمین و محیط زیست دفاع می کنند تأکید می کند ، زیرا آمریکای لاتین همچنان منطقه با بیشترین تعداد مدافعان محیط زیست کشته شده در جهان است. به این معنا ، گزارش یادآوری می کند که حمایت از جوامع بومی و دهقانان ، که از منابع طبیعی کره زمین دفاع می کنند ، به تغییر دستور کار سیاسی برای آب و هوا کمک می کند.

گزارش کامل

شبکه EU-LAT یک بازیگر شناخته شده قبل از اتحادیه اروپا است که از حدود سازمان ها و جنبش های 40 از کشورهای اروپایی 12 تشکیل شده و در تغییر سیاست های اروپایی درباره آمریکای لاتین در زمینه های گفتگو سیاسی ، همکاری و تجارت تأثیر دارد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *