نخست وزیر جانسون: از پیشنهاد پارلمان برای جلوگیری از معامله بدون معامله Brexit ، "بدون نتیجه"

| سپتامبر 9، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

نخست وزیر بوریس جانسون روز دوشنبه (9 سپتامبر) گفت که وی با تلاش نمایندگان مجلس برای مسدود کردن یک معامله بدون معامله Brexit ، دست نخورده است و پس از تصویب قانون ، یک مجلس نمایشی با مجلس ترتیب خواهد داد که خواستار تأخیر در Brexit شده است مگر اینکه او توافق جدیدی را به توافق برساند ، نوشتن گای فالکونبرج و الیزابت پیپر رویترز

جونسون با حرکت در طوفان Brexit ، قرار بود بیش از یک ماه از روز دوشنبه پارلمان را به دلیل موافقت آخرین درخواست وی برای انتخابات فوری ، موافقت کند ، رأیی که احتمالاً علیه او خواهد بود.

ماه گذشته جانسون تعلیق - موسوم به منع تعقیب - را در ماه گذشته تنظیم کرده بود و مخالفان در تلاش برای کنار گذاشتن قانونگذاران تلاش کردند تا در ماه اکتبر ، با یا بدون توافق خروج ، کشور را از اتحادیه اروپا بیرون بکشند.

Brexit ، مهمترین حرکت ژئوپلیتیکی انگلستان در دهه ها ، بیش از سه سال از برگزاری همه پرسی 2016 باقی مانده است ، با نتایج احتمالی از خروج بدون معامله گرفته تا کنار گذاشتن تمام تلاش.

جانسون ، روزنامه نگار پیشین که از اتحادیه اروپا منصوب شد و بعدا چهره کمپین 2016 Leave Leave Leave شد ، بارها وعده داده است که Brexit را در ماه اکتبر 31 تحویل داده و گفته است که او هیچ تاخیری نخواهد داشت.

او می خواهد انتخابات برای شکستن بن بست باشد.

اتحاد قانونگذاران مخالف و شورشیان از حزب محافظه کار خود جانسون ، تصویب لایحه ای را تصویب کرده است که قرار است روز دوشنبه به محض این که ملکه الیزابت رضایت خود را صادر کند ، لایحه ای را به تصویب برساند و به نخست وزیر دستور می دهد Brexit را به 2020 موکول کند ، مگر اینکه او توافقی حاصل شود.

جانسون قبل از مذاکرات با نخست وزیر ایرلند لئو وارادکار گفت: "من کاملاً تحت تأثیر آنچه ممکن است در پارلمان اتفاق بیفتد ، نیست."

جانسون گفت: "ما باید Brexit را انجام دهیم زیرا انگلیس باید در 31 اکتبر بیرون بیاید ، وگرنه می ترسم که آسیب های دائمی برای اطمینان به دموکراسی ما در انگلیس انجام شود."

معلوم نبود که اقدام بعدی جانسون چیست: این قانون او را موظف به تأخیر خواهد کرد مگر اینکه او بتواند توافق جدیدی را انجام دهد ، اما رهبران اتحادیه اروپا بارها گفته اند که هیچ پیشنهادی خاص دریافت نکرده اند.

ایرلند روز دوشنبه به جانسون گفت كه اگر امیدی به جلوگیری از معامله بدون معامله Brexit باشد ، باید پیشنهادهای مشخصی درباره آینده مرز ایرلند ارائه دهد ، گفت: دوبلین نمی تواند به وعده های ساده اعتماد كند.

وارادکار ، که در کنار جانسون در خارج از دولت ایرلند ایستاده است ، به خبرنگاران گفت: در غیاب توافق های جایگزین توافق شده ، هیچ پشتوانه معامله ای برای ما نیست. ما برای گزینه های مختلف باز هستیم ، اما آنها باید واقع بینانه باشند ، از نظر قانونی الزام آور و کارآمد باشند و ما تا به امروز چنین پیشنهادهایی را دریافت نکرده ایم.

اظهارات آشکار وارادکار نشانگر دشواری قمار جانسون در استفاده از تهدید خروج بدون توافق برای متقاعد کردن آلمان و فرانسه مبنی بر اینکه آنها باید توافقنامه خروج از نوامبر گذشته را بازنویسی کنند.

جانسون ، که اکثریت پارلمان را ندارد ، فقط چند هفته از مهلت اکتبر 31 اکتبر به دنبال انتخابات است ، اگرچه قانونگذاران قبلاً یک بار این درخواست را رد کرده اند.

وی روز دوشنبه برای ارائه یک نظرسنجی اقدام دیگری را در مجلس مطرح كرد ، اما این امر به حمایت دو سوم نمایندگان مجلس نیاز دارد - و احزاب مخالف گفتند كه تا زمانی كه حكم خروج از برجام نباشد ، با انتخابات موافق نخواهند بود.

جرمی کوربن ، رهبر حزب کارگر ، روز دوشنبه با رهبران دیگر حزب مخالف دیدار کرد و آنها توافق کردند که به مخالفت انتخابات خود رای دهند.

کارگران گفتند: "همه رهبران توافق کردند که آنها از تلاش های بوریس جانسون برای انکار مردم در تصمیم گیری خودداری نمی کنند و ما را با توقیف ما در خارج از اتحادیه اروپا بدون توافق در طول مبارزات انتخاباتی عمومی ، محروم می کنند."

لایحه جلوگیری از توافق ، جانسون را وادار می کند تا به دنبال تمدید سه ماهه به مهلت 31 اکتبر باشد ، مگر اینکه پارلمان یک معامله را تأیید کرده یا توسط 19 اکتبر موافقت کرده باشد که بدون هیچ یک از آنها را ترک کند.

جانسون در دوبلین گفت ، "من می خواهم یک معامله بیابم ، می خواهم معامله ای را انجام دهم ، افزود: زمان زیادی برای یافتن یک مورد قبل از اجلاس سران اتحادیه اروپا 17-18 وجود دارد.

سخنگوی جانسون گفت که پارلمان از عصر دوشنبه به حالت تعلیق در خواهد آمد ، به این معنی که انتخابات قبل از اکتبر 31 بعید است ، مگر اینکه مجلس زودهنگام فراخوانده شود.

جانسون در ماه ژوئیه پس از سلف خود ، ترزا می ، به عنوان نخست وزیر منصوب شد و از توافق خارج شد كه مذاكره با اتحادیه اروپا از طریق پارلمان انجام داده بود ، فشار نیاورد.

از آن زمان ، بحران سه ساله بریتانیا بریتانیا دامنه وسیع تر شدن بازار را فراهم آورد و بازارهای مالی و مشاغل را با آرزوهایی از تصمیمات اعتصابی سیاسی که دیپلمات ها با سبک رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ مقایسه می کنند ، مخدوش کرد.

ترامپ جانسون را به عنوان "ترامپ" بریتانیا ستوده است و دو رهبر می گویند روابط نزدیکی دارند. ترامپ گفته است که اتحادیه اروپا بریتانیا بسیار سخت است.

تنها در هفته گذشته ، جانسون اکثریت خود را در پارلمان از دست داد ، شورشیان 21 را از حزب محافظه کار اخراج کرد و دید که برادر خود از دولت خارج شده و بین وفاداری خانواده و "بین المللی منافع ملی" پراکنده شده است.

روز شنبه ، وزیر کار و بازنشستگی وی به طور ناگهانی استعفا داد و گفت دولت به جای اینکه به دنبال توافق برداشت باشد ، 80-90٪ کار خود را بر روی مقدمات عدم معامله متمرکز می کند.

در همین حال ، دو وزیر روز یکشنبه گفتند که جانسون به دنبال تأخیر در نشست اتحادیه اروپا در ماه آینده نخواهد بود - اما به ویژه از تصمیم خودداری کرد که چگونه اگر در توافق با اتحادیه اروپا موافقت کند ، از قانون جدید پیروی خواهد کرد.

وزیر امور خارجه دومینیک رهاب گفت دولت باید کاری را انجام دهد که حداکثر کاری را که قانون برای انجام وزرا انجام می دهد ، انجام دهد. روزنامه دیلی تلگراف گزارش داد که دفتر جانسون در حال تحقیق در مورد چگونگی خرابکاری هرگونه درخواست تمدید با روشن شدن به اتحادیه اروپا است که نمی خواهد تأخیر کند.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *