# استعلام # حقوق بشر نشان می دهد که #EBA باید اقدام مدیرعامل را برای تأمین مالی گروه لابی ممنوع اعلام کرد

| ممکن است 11، 2020 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

امیلی اوریلی ، دادرسان اروپایی ، دریافت که اداره بانکی اروپا (EBA) نباید اجازه می داد که مدیر اجرایی سابق خود را به عنوان مدیر عامل یک انجمن لابی مالی تبدیل کند. اولیای دادستان همچنین فهمید که EBA بلافاصله از اقدامات داخلی داخلی کافی برای محافظت از اطلاعات محرمانه خود در صورت مشخص شدن حرکت برنامه ریزی شده استفاده نکرد.

خیمه دو یافته سوء مدیریت پس از استعلام - براساس شکایت - درباره تصمیم EBAâ مبنی بر اجازه مدیر اجرایی سابق خود برای مدیرعامل انجمن بازارهای مالی در اروپا (AFME).

"EBA" از خاکستر سقوط مالی در سال 2008 ایجاد شد - یک بحران ، که بخشی از آن با شکست نظارتی و به اصطلاح "ضبط مقررات" توسط صنعت مالی تعریف شده است. EBA با اجازه دادن به مدیر اجرایی سابق خود برای پیوستن به یک انجمن مهم لابی مالی ، EBA را به خطر انداخت تا یکی از مشکلات اصلی نظارتی را که برای رفع آن ایجاد شده است ، از بین ببرد.

™ € ™ چالش به اصطلاح "حلق آویز کردن درب" برای بسیاری از ادارات دولتی دشوار است. یک حق اساسی برای کار وجود دارد اما این یک حق است که با در نظر گرفتن منافع عموم مردم می تواند واجد شرایط باشد. این علاقه همیشه به اندازه کافی درک نمی شود یا چیز دیگری کم ارزش است. اما نهادهای اتحادیه اروپا باید همیشه بالاترین استانداردها را حفظ کرده و موارد محافظت از درب را از نظر محافظت از منافع عمومی گسترده تر ارزیابی کنند.

"این پرونده شامل مدیر اجرایی یک آژانس اتحادیه اروپا است که وظیفه تدوین قوانین را دارد" برای تنظیم و نظارت بر بانکهای اروپایی ، به یک گروه لابی که نماینده بخش عمده فروشی مالی است ، وظیفه خود را تنظیم می کند. این گروه کاملاً آشکارا مایل به تأثیرگذاری بر تدوین این قوانین به نفع اعضای خود است. اگر این اقدام با استفاده از گزینه قانونی ، پیش بینی شده در قانون اتحادیه اروپا ، توجیهی برای ممنوعیت ورود کسی به چنین نقشی را توجیه نکرد ، پس هیچ اقدامی انجام نمی شود. »گفت: خانم اولی - ریلی.

ight € ight™ inight but but but but but rightâââ in banking banking banking banking banking banking banking banking banking EU EU EU EU EU EU EU EU EU EU EU EU EU EU EU EU the مناصب ارشد یا داشتن مقام های ارشد وقتی وارد یک بحران جدید اقتصادی جهانی می شویم ، نیاز بیش از هر زمان دیگری برای محافظت از منافع عمومی وجود دارد ، و EBA باید در این زمینه صدرنشین باشد. مقامات دولتی نمی توانند خود را برای تبدیل شدن به کارگزاران پروکسی برای صنفی که تنظیم می کنند ، کنند.

EU € œ ، اتحادیه اروپا از بسیاری جهات محدودیت های قوی تری نسبت به بسیاری از کشورهای عضو در این زمینه دارد ، با این حال اتحادیه اروپا به ویژه باید همیشه تمام تلاش خود را برای حفظ بالاترین استانداردها انجام دهد.

استعلام

براساس استعلام و بازرسی از اسناد مربوط به EBA ، دادرس حقوق بشر به این نتیجه رسید که ، در حالی که EBA محدودیت های گسترده ای را در تأیید پست جدید مدیر اجرایی سابق در AFME به وجود آورده بود ، EBA در وضعیت مستقیمی قرار ندارد. نظارت بر نحوه اجرای آنها. این استعلام همچنین نشان می دهد ، اگرچه EBA از اولویت کار در اول آگوست 1 مطلع شد ، اما مدیر اجرایی خارج از کشور تا 2019 سپتامبر 23 به اطلاعات محرمانه دسترسی داشت.

دادرس ساخت سه توصیهstrengthen برای تقویت نحوه برخورد EBA با چنین شرایطی در آینده. اینها هستند:

1. برای آینده ، the EBA ، در صورت لزوم ، باید از منع پرسنل ارشد خود پس از اتمام دوره وظایف خود منصوب شود. هرگونه ممنوعیتی باید برای مدت زمان محدود باشد ، به عنوان مثال ، دو سال.

2. برای شفاف سازی به پرسنل ارشد ، EBA باید معیارهایی را تعیین کند - چه زمانی این کار را در آینده منع خواهد کرد. متقاضیان پستهای ارشد EBA هنگام درخواست باید از معیارها آگاه شوند.

3. EBA باید رویه های داخلی را به گونه‌ای تنظیم کند که به محض مشخص شدن که یکی از کارمندان خود به کار دیگری منتقل می شوند ، دسترسی آنها به اطلاعات محرمانه با تأثیر فوری قطع شود.

جزئیات دو یافته سوء مدیریت و سه توصیه می توان در اینجا یافت می شود.

زمینه

ماده 16 آیین نامه کارمندان اتحادیه اروپا به موقعیت های به اصطلاح "تحریک درهای درب" می پردازد ، که براساس آن ، کارکنان مجبور هستند در صورتی که قصد دارند در مدت دو سال پس از ترک خدمت مدنی اتحادیه اروپا ، کار خود را آغاز کنند ، به یک موسسه اطلاع دهند. این نهاد حق دارد اگر فکر کند که با منافع نهاد اتحادیه اروپا مغایرت داشته باشد ، فرد را از کار منع نخواهد کرد. یک موسسه اتحادیه اروپا همچنین باید در طی 12 ماه پس از ترک خدمت ، مقامات ارشد سابق خود را از لابی کردن کارکنان این نهاد منع کند.

در سال 2019 ، اولیای دادگستری نتیجه ای عمیق به دست آورد پرس و جوÂ چگونگی مدیریت کمیسیون اروپا با چنین مواردی ، نشان می دهد که رویکردهایی محکم تر با پرونده های مربوط به مقامات ارشد در پیش گرفته شده است.

در همین زمان ، دادرس منصوب شدÂ معاینهÂ نحوه برخورد دولت اتحادیه اروپا به طور کلی با آنها ، ارائه تعدادی پیشنهاد برای تقویت شفافیت در این زمینه.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *