سیاست رسمی اتحادیه اروپا باید نشان دهنده حمایت اروپا از مقاومت در برابر # ایران باشد

| اوت 13، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

من مدتها است که در رابطه با جمهوری اسلامی ایران از یک سیاست محکم دفاع می کنم و به هیچ وجه جزء اعضای پارلمان اروپا نبودم ، جایی که من سالها در خدمت 10 بودم. در واقع ، حامیان چیزی مانند استراتژی آمریکا "فشار حداکثر" حتی در یک طرف طیف سیاسی محدود نمی شوند ، جیم هیگینز (تصویر بالا) را می نویسد.

آنها دامنه وابستگی های سیاسی و موقعیت های جغرافیایی را اداره می کنند ، و اگر ویژگی های مشترکی با یکدیگر داشته باشند ، احتمالاً شناخت کاملاً نادر از این واقعیت است که جامعه بین الملل گزینه های سیاسی دارد که شامل آغوش گرفتن یا شروع جنگ نیست. رژیم موجود ایران

هر آنچه در مورد طرفداران همکار برای فشار حداکثر می دانم ، ماه گذشته هنگامی که در یک راهپیمایی و کنفرانس بین المللی در آلبانی شرکت کردم ، در محل اقامت اخیراً تکمیل شده برای اعضای 3,000 اعضای پیشرو گروه مقاومت دموکراتیک ایران ، دوباره تأیید شد. سازمان مجاهدین ایران (PMOI / MEK).)

در آنجا ، رهبر مخالفان مریم رجوی (تصویر ، در بالا) مجدداً تأکید کرد که "آخوندها وطن ما را ویران کرده اند" بلکه مردم ایران نیز مایل هستند که این کشور زیباترین کشور را بسازند.

این رویداد فرصتی بود برای تجلیل از نقش ترکیب اشرف-3 به عنوان پایگاه جدیدی از فعالیتهای فعالیت در حمایت از آن مأموریت. و در عین حال ، چشم انداز MEKâ برای آینده ایران را به نمایش گذاشت - دیدگاهی که از قبل برای اکثر بزرگان سیاسی 350 که از کشورهای مختلف 47 بازدید کرده بودند ، از قبل مشهور بود.

بدون تردید ، همه این بازدید کنندگان با توصیف رجوی رضایت از دولت فعلی ایران به عنوان یک استبداد مذهبی قاتل ، بانکدار مرکزی تروریسم و ​​رکورددار اعدام در جهان به توافق رسیده اند. آنها مطمئناً همانطور که من با این سؤال که چرا قدرتهای دموکراتیک جهان باید رویکرد مصالحه ای را برای برخورد با چنین رژیمی حفظ کنند ، مبارزه کرده اند.

با این حال ، دقیقاً همان کاری است که آنها انجام داده اند. حتی ایالات متحده ، تحت دولت ریاست جمهوری قبلی خود ، در ازای محدودیت های بسیار محدود در برنامه هسته ای خود و هیچ چیز دیگری ، پیشگام تلاش برای دادن بهترین منبع اهرمی بر آن رژیم بود.

علاوه بر این ، بسیاری از سیاست گذاران غربی با این فرض که هیچ نیروی سازمان یافته ای برای تغییر رژیم در جمهوری اسلامی وجود ندارد ، فعالیت خود را ادامه می دهند ، یا اگر تغییر رژیم رخ می داد ، فقط به آشوب داخلی منجر می شود.

هیچ چیز نمی تواند از حقیقت دور باشد. و گردهمایی در اشرف-3 برای روشن شدن اینکه یک ساختار حکومتی تأسیس وجود دارد ، آماده است تا بتواند جای دیکتاتوری دینی را بگیرد. مجاهدین خلق و ائتلاف اصلی آن ، شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) ، مریم رجوی را برای رهبری کشور طی یک دوره انتقالی به دنبال سقوط رژیم موجود ، و در انتظار سازمان نخستین بار آزاد و منصفانه ایران تعیین کرده اند. انتخابات

رئیس جمهور منتخب NCRI ، خانم رجوی ، یک طرح از نقطه 10 ارائه کرده است که نقشه راه را برای دستیابی به همین هدف و تأمین امنیت ارائه می دهد. سایر حقوق اساسی مردم ایران

تنش های رو به رشد در خلیج فارس به خودی خود باید دلیل کافی باشد تا بخش بزرگی از پارلمان اروپا را ترغیب به راهبرد فشار حداكثر كند ، كه از طریق تحریم های اقتصادی برای همه افراد و نهادهای وابسته به رژیم اعمال می شود ، به همراه دیپلماتیک. انزوای جمهوری اسلامی به طور کلی.

در حالت ایده آل ، سفارتخانه های ایران در سرتاسر اروپا به عنوان بخشی از این استراتژی بسته می شوند و دستیابی به این نتیجه با توجه به تاریخ گسترده این نهادها که برای تسهیل برنامه های تروریسم و ​​تأمین مالی تروریسم رژیم ایران استفاده می شود دشوار نیست.

حتی در سال گذشته ، دست کم نیمی از توطئه های تروریستی ایرانی در کشورهای غربی کشف شد ، از جمله مواردی که هدف قرار تجمع ده ها هزار نفر از ایرانیان و صدها حامی سیاسی در خارج از پاریس بود. یک دیپلمات ارشد ایرانی ، که در آن زمان در اتریش مستقر شده بود ، در ارتباط با آن نقشه دستگیر شد

با وجود این ، پاسخ بسیار اندکی از طرف پایتخت های اروپایی حاصل شد که نشان می دهد جمهوری اسلامی از همان مشروعیت بی نظیر برخوردار است مانند همیشه در خاک غربی لذت می برد.

اما بسیاری از نمایندگان مجلس از مدتها پیش این مشروعیت را رد کردند. و مردم ایران نیز همینطور بودند. در آغاز 2018 ، جمهوری اسلامی با اعتراض گسترده مواجه شد و ساکنان هر شهر و شهر بزرگ شعارهایی مانند "مرگ بر دیکتاتور" شعار دادند و هیچ راز آرزوی تغییر رژیم را پنهان نکردند. امروز ، اعتراضات مرتبط همچنان ادامه دارد ، و حتی مقامات عالی رتبه ایران اذعان کرده اند که مجاهدین خلق نقش اصلی را در جنبش ایفا می کند.

در چنین شرایطی ، باید برای همه سیاست گذاران غربی روشن باشد که تغییر رژیم تحت نظارت کشور در ایران قابل دستیابی است و تهدید بی ثباتی بعد از آن انتقال بیش از قبل وجود ندارد. هیچ نتیجه ای برای رسیدن به آن نتیجه ندارد. قدرتهای غربی فقط باید فشار اقتصادی را اعمال کنند ، رژیم را تضعیف کنند و این را روشن کنند که علیرغم اشتباهات گذشته ، جامعه جهانی اکنون در کنار مردم ایران و مقاومت مشروع و دموکراتیک آنهاست.

جیم هیگینز یک سیاستمدار پیشین ایرلندی زیبا گائل ، عضو EPP پارلمان اروپا از 2004 تا 2014 به نمایندگی از ایرلند ، معاون رئیس جمهور سابق پارلمان اروپا و شلاق رئیس پیشین دولت است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *