بدون معامله #Brexit می تواند کمبود داروها در اروپا را عمیق تر کند - کارشناسان

| اوت 13، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

با توجه به مهلت اکتبر 31 برای دسترسی به انگلیس از اتحادیه اروپا ، متخصصان بهداشت هشدار می دهند که کمبود برخی از داروها در صورت عدم برخورداری از معامله با Brexit می تواند در اروپا بدتر شود ، می نویسد: فرانچسکو Guarascio.

هفته گذشته لابی غذا و نوشیدنی انگلیس هشدار داد که اگر یک Brexit بدون معامله وجود داشته باشد ، کمبود برخی غذاهای تازه را تجربه خواهد کرد. شرکت های داروسازی نگرانی های مشابهی را در مورد داروها ابراز کرده اند ، و برخی از آنها ظرفیت حمل و نقل هوایی را برای پرواز در مواقع ضروری رزرو کرده اند.

اما تأثیر منابع پزشکی نیز فراتر از بریتانیا احساس خواهد شد. براساس گزارش پارلمان انگلیس ، تقریباً در هر 45 میلیون بسته دارویی هر ماه از تجارت به ارزش تقریبا Â £ 12 in در 2016 از انگلیس به بقیه بلوک ارسال می شود.

کارشناسان می گویند اگر بریتانیا اتحادیه اروپا را بدون توافق ترک کند ، ایجاد اختلال اجتناب ناپذیر است. نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون گفته است که اگر اتحادیه اروپا از مذاکره درباره توافق جدایی جدید امتناع ورزد ، کشور خود را در ماه اکتبر 31 از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.

در بعضی موارد ممکن است برخی از داروها تأیید مقررات لازم را برای ادامه ورود از انگلیس نداشته باشند. داده های صنعت نشان می دهد که هر میلیارد 1 بسته در هر سال در یک جهت یا جهت دیگر قرار می گیرند.

تنظیم کنندگان و نمایندگان صنعت می گویند افزایش کنترل گمرک در بنادر و سایر مرزها بین انگلیس و اتحادیه اروپا همچنین می تواند مواد مخدر و ترکیبات شیمیایی مورد نیاز برای تولید آنها را مختل کند.

اندی پوری-اسمیت ، یکی از مسئولان فدراسیون صنایع و داروهای دارویی اروپا ، به رویترز گفت: با وجود آماده سازی فشرده توسط صنعت برای هر سناریو ، یک معامله بدون معامله با Brexit باعث ایجاد اختلال در عرضه دارو در سراسر اتحادیه اروپا می شود.

تنظیم کننده داروهای اتحادیه اروپا ، آژانس داروهای اروپایی (EMA) ، گفت که این بلوک به خوبی برای Brexit آماده شده است و مجوزهای تقریباً برای همه داروهای 400 را تحت نظارت خود نهایی کرده است که به دلیل خروج قریب الوقوع انگلیس نیاز به پاکسازی بیشتر دارد.

یک مقام EMA گفت بدون مجوز ، مجوزها برای سه داروی نیاز به مجوز در سطح اتحادیه در نظر گرفته شده اند.

داده های EMA نشان می دهد سایر داروهای ضروری نیز به دلیل موانع نظارتی به دلیل Brexit می توانند مسدود شوند.

آژانس تنها ارگاني است كه مجاز به فروش داروهاي جديد در كشور 28 EU براي درمان بيماري هاي شايع و جديد از جمله سرطان ، ديابت و آنفولانزا است.

بسیاری از داروهای دیگر مجاز در سطح ملی نیز می توانند در معرض خطر باشند. تقریباً 6,000 از این داروها پس از Brexit باید مراحل جدید صدور مجوز را طی کنند.

یک مقام EMA گفت که این آژانس did € œ یک تصویر کامل از وضعیت همه ایالات اتحادیه اروپا برای داروهای مجاز ملی ندارد.

هلند در ماه فوریه اعلام کرد که در صورت عدم برخورداری از معامله با Brexit ، داروهای 50 "بحرانی" در معرض خطر کمبود هستند. سخنگوی وزارت بهداشت هلند گفت ، نگرانی در مورد بیشتر این داروها برطرف شده است ، اما ممکن است مشکلاتی برای داروهای کمتر ضروری ایجاد شود.

در گزارشی در ماه ژوئن ، کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا داروها و وسایل پزشکی را در لیستی از بخش هایی که برای آنها "ادامه یافته و هوشیاری ویژه" لازم است ، درج کرد.

بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل مشکلات تولید ، تنظیم کننده یا توزیع با مشکل کمبود برخی از داروها روبرو هستند.

طبق بررسی گروه دارویی اتحادیه اروپا ، یک تجارت تجاری داروسازان ، بررسی از کشورهای اروپایی 21 نشان داد که همه آنها سال گذشته با کمبود دارو مواجه بودند. واکسنها از جمله داروهایی بودند که بیشتر در مورد کمبود آنها ذکر می شد.

بریتانیا نیاز به صدها داروی جدید در فروش را فقط به لطف ثبت نام در سراسر اتحادیه اروپا مجاز است. براساس آمار و ارقام صنعت ، انگلیس هر ماه در حدود هر ماه 37 میلیون بسته دارویی وارد می کند.

بریتانیا همچنین ظرفیت های نظارتی و آزمایشی بالینی را از دست می دهد زیرا بسیاری از عملیات ها پیش از این به اتحادیه اروپا منتقل شده اند تا بتوانند پس از Brexit آزمایش و تأیید داروها برای بازار اتحادیه اروپا ادامه دهند. این روند می تواند صنعت داروسازی محلی را کوچک کند و منجر به تنگ تر شدن منابع و هزینه های بالاتر شود.

کشورهای اتحادیه اروپا برای واردات خود از انگلیس با همان موانع لجستیکی روبرو هستند.

در صورت Brexit بدون توافق طلاق ، به دلیل وجود پروتکل های مرزی ، مشکلات و تأخیرهایی در زنجیره تأمین وجود خواهد داشت ، اما فکر می کنم ما قادر به مدیریت خواهیم بود ، گفت: اریک ون نوتن ، مدیر ارشد اجرایی فبلکو ، بلژیک بزرگترین فروشنده داروها.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *