هیچ ائتلاف بدون # مرکل نمی گوید # GermanSocialDemocrats

| فوریه 14، 2020 | 0 نظرات

By کمک مهمان

روز چهارشنبه سوسیال دموکراتهای آلمان (SPD) اعلام کردند که اگر وی به عنوان صدر اعظم به سمت صدراعظم رانده شود ، می تواند از ائتلاف خود با محافظه کاران آنجلا مرکل خارج شود ، می نویسد: مادلین اتاق.

روز دوشنبه پس از آنکه گرت کرامپ-کارنباوئر مدافع پروتکل مرکل ، جاه طلبی های خود برای کسب مقام برتر را ترك کرد ، دموکرات های مسیحی (CDU) در تلاش هستند تا تا اکتبر 2021 ، رهبر جدید و نامزد صدراعظم خود را برای انتخابات بعدی فدرال انتخاب کنند.

احتمال داشتن رقیب به عنوان رهبر حزب در حین صدراعظم بودن ممکن است غیرقابل کار باشد و مرکل را که پس از رهبری بزرگترین اقتصاد اروپا برای حدود 15 سال ، به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بود ، مجبور کرد که زود بایستد.

این می تواند باعث ایجاد انتخابات زودهنگام شود ، به ویژه به این دلیل که SPD روشن ساخته است که توافق ائتلاف آنها تنها با مرکل است.

دبیرکل SPD ، لارس کلینگبیل گفت که این حزب با مرکل وارد ائتلاف شد. وی گفت: "و ما ائتلاف با او را ترک خواهیم کرد - همانطور که در انتخابات منظم فدرال بعدی برنامه ریزی شده است".

وی افزود: "من از تاریخ انتخابات دیگری آگاه نیستم."

ائتلاف شکننده در حال حاضر چندین بار به هم نزدیک شده است و انتخاب سال گذشته دو رهبر چپ به عنوان رهبران جدید SPD ممکن است اتحاد را متزلزل تر کند.

بسیاری از قانون گذاران می خواهند از ظهور انتخابات در دوره تصدی دوره ریاست جمهوری در حال چرخش اتحادیه اروپا در نیمه دوم سال جاری جلوگیری کنند.

کلینگبیل گفت که او انتظار داشت که محافظه کاران از مسئولیت های خود آگاه باشند و "از ریاست اتحادیه اروپا فرار نمی کند".

SPD ممکن است کار کردن با حداقل دو نفر از کاندیداهای محافظه کار احتمالی ، فردریش مرز و جنس اسپن ، که در سمت راست CDU نسبت به مرکل هستند ، غیرممکن باشد ، اگرچه دیگران ممکن است خوش طعم تر باشند.

کلینگبیل گفت ، در حالی که SPD می خواهد برای دوره کامل قانونگذاری در کنار محافظه کاران بماند ، اما آماده است تا در هر زمان و در انتخابات شرکت کند.

روز شنبه با اعلامیه وی که ماه ها بعد از ظهور شک و تردید در مورد شایستگی وی برای شغل برتر ، کرمپ-کارنباوئر CDU و برنامه مرکل را برای انتقال هموار قدرت پرتاب کرد ، وارد آشفتگی شد.

آخرین نی در هفته گذشته رخ داد که یک شعبه محلی CDU از او مخالفت کرد و با راستگرایان برای نصب یک رهبر محلی رأی داد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *