نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار پایان دادن به تجارت غیرقانونی حیوانات خانگی از # EUDog & CatAlliance شدند

| فوریه 14، 2020 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

قطعنامه ای مبنی بر اقدام علیه قاچاق غیرقانونی حیوانات خانگی برای حمایت از رفاه حیوانات ، مصرف کنندگان و سلامت عمومی در 12 فوریه توسط پارلمان اروپا در استراسبورگ به تصویب رسید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت قاطع رأی دادند تا از این حرکت خواستار برنامه اقدام گسترده ای در اتحادیه اروپا برای کمک به خاتمه تجارت غیرقانونی حیوانات خانگی با انجام اقدامات مختلف مانند سیستم اجباری شناسایی و ثبت نام و همچنین اجرای بهتر قانون و بازدارنده های سخت تر.

نمایندگان مجلس موافقت کردند و مسئولیت ها باید به طور واضح مشخص شود که شامل کمیسیون اروپا ، کشورهای عضو ، متخصصان دامپزشکی ، سازمان های جامعه مدنی و همچنین مقامات از جمله کنترل مرز و گمرک باشد ، و نمایندگان مجلس موافقت کردند و باید تأکید بیشتری بر روی تصویب باشد ، نه خرید حیوانات همراه. .

سوزی کارلی ، رئیس اتحاد سگ و گربه اتحادیه اروپا گفت: ach هر سال تعداد نگران کننده ای از حیوانات خانگی در اتحادیه اروپا به طور غیرقانونی معامله می شوند و به دوستداران حیوانات مظنون که فکر می کنند یک حیوان خانگی شاد و سالم می گیرند ، به صورت اشتباه فروش می شوند. فروشندگان ناخوشایند از قوانین جنبش حیوانات خانگی برای به دست آوردن سود سریع استفاده می کنند ، با کمترین اهمیت و یا هیچ توجهی به رفاه حیوانات یا تهدیدی که این امر برای سلامت عمومی ایجاد می کند. Â اتحاد خواستار اقدام فوری شده است و ما امیدواریم که با کمیسیون اروپا ، پارلمان اروپا همکاری داشته باشیم. و کشورهای عضو برای ساختن اروپا بهتر برای سگ ها و گربه ها .â €

این قطعنامه در پی انتشار شورای اتحادیه اروپا پیش نویس نتیجه گیری در مورد رفاه حیوانات در ماه دسامبر است ، که در آن درخواست می شود کمیسیون قانون جدیدی را در مورد سگها و گربه ها نگه داشته شده برای منافع مالی در نظر بگیرد.

کمیته محیط زیست ، بهداشت عمومی و ایمنی مواد غذایی می خواهد که این قطعنامه در حال حاضر به شورای اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا ارسال شود تا اقدامات لازم انجام شود.

مارتین هوجیک نماینده پارلمان ، که عضو کمیته است ، گفت: h € این یک گام مهم در مبارزه با تجارت غیرقانونی حیوانات اهلی است و اکنون امیدواریم که شورا و کمیسیون به پیشرفت قطعنامه ادامه دهند. ما می خواهیم با همکاری در اتحادیه اتحادیه سگ و گربه اتحادیه اروپا ، از جمله کشورهای عضو ، اقدامات مثبتی را انجام دهیم تا توصیه های کمیته را به واقعیت تبدیل کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کار اتحاد سگ و گربه اتحادیه اروپا.

درباره اتحاد سگ و گربه اتحادیه اروپا

اتحاد اتحادیه سگ و گربه اتحادیه اروپا در سال 2014 راه اندازی شد. اتحاد در حال حاضر نزدیک به 90 سازمان در سراسر اتحادیه اروپا را نشان می دهد. در کنار هم ، تلاش می شود رفاه حیوانات همراه و بهبود اروپا بهتر برای سگ ها و گربه ها ایجاد شود. عضویت در این سازمان شامل سازمان های دامپزشکی ، سازمان های امداد و نجات و اعزام مجدد و سازمان های دیگر برای حفاظت از رفاه حیوانات همراه است. این امر به اتحاد مجموعه ای از تخصص های منحصر به فرد برای هماهنگی و تسهیل گفتگو بین نهادهای اتحادیه اروپا (کمیسیون اروپا ، پارلمان و شورای) ، جوامع مدنی ، کارشناسان و سایر ذینفعان می دهد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *