# مدیترانه و #BlackSea - کمیسیون فرصت های ماهیگیری برای 2020 را پیشنهاد می کند

| اکتبر 8، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

امروز (8 اکتبر) ، کمیسیون اولین پیشنهاد خود در مورد فرصت های ماهیگیری را که هم دریای مدیترانه و هم دریاهای سیاه را در بر می گیرد تصویب کرد.

با این پیشنهاد ، کمیسیون تعهدات سیاسی انجام شده در MedFish4Ever و اعلامیه های صوفیه ترویج مدیریت پایدار سهام ماهی در مدیترانه و دریاهای سیاه. این نماینده تلاش و جاه طلبی کمیسیون برای اطمینان از زنده ماندن اقتصادی و اقتصادی برای ماهیگیران فعال در منطقه با بازیابی و نگهداری سهام در سطح پایدار است.

hr از زمان تصدی دوره من ، من تلاش کردم تا وضعیت هشدار دهنده برای بیشتر ذخایر ماهی در مدیترانه و دریای سیاه را معکوس کنم ، به عنوان بخشی از تعهدات گسترده تر اتحادیه اروپا به شیلات پایدار. این یک روند طولانی است اما پیشنهاد امروز یک گام مهم دیگر در جهت صحیح است. "کارمنو ولا ، کمیسر محیط زیست ، دریانوردی و شیلات گفت.

در دریای مدیترانه ، این طرح برنامه مدیریت چند ساله را برای سهام دیمر در مدیترانه غربی ، مصوب ژوئن سال جاری اجرا می کند. برای این منظور ، کاهش تلاش ماهیگیری در 2020 برای صدف قرمز ، هک ، میگو با گلاب در اعماق آب ، خرچنگ نروژ ، میگو آبی و قرمز و میگو غول پیکر قرمز ضروری است.

این پیشنهاد همچنین شامل اقدامات اضافی ، مطابق با تصمیمات the کمیسیون عمومی شیلات برای مدیترانه (GFCM). به طور خاص ، این یک دوره تعطیلی ماه 3 برای محدودیت های تلاش مارماهی ، صید و ماهیگیری برای پلاستیک های کوچک در دریای آدریاتیک و یک محدودیت تلاش برای ماهیگیری برای دماها در دریای آدریاتیک را معرفی می کند.

در دریای سیاه ، کمیسیون محدودیت و سهمیه گرفتن برای توربوت و چلچراغ را پیشنهاد می کند. برای توربوت ، این پیشنهاد سهمیه اتحادیه اروپا را برای تصمیم گیری در زمینه اصلاح برنامه مدیریت چند ساله ی توربو GFCM تصمیم گیری می کند. برای کمبود ، کمیسیون پیشنهاد می کند همان حد گرفتن را در 2019 یعنی تن 11,475 حفظ کند.

پیشنهاد کمیسیون پس از جلسه سالانه GFCM (4-8 نوامبر 2019) با ارقام آن سهام که مشمول مذاکرات درون آن سازمان هستند ، به روز می شود.

در شورای کشاورزی و شیلات دسامبر (16-17 دسامبر) ، کشورهای عضو فرصت های صید برای 2020 را بر اساس پیشنهاد کمیسیون تعیین می کنند.

زمینه

در 2016 ، 78 of از ذخایر ماهی ارزیابی شده در دریای مدیترانه و سیاه در خارج از محدوده پایدار بیولوژیکی مورد سوء استفاده قرار گرفت.[1]

کمیسیون برای مقابله با این وضعیت وخیم ، همکاری چند جانبه در زمینه مدیریت شیلات در دریای مدیترانه و دریاهای سیاه را ترویج می کند. حکمرانی پیشرفته پس از تصویب مالت ایجاد شده است MedFish4Ever و  اعلامیه های صوفیه.

برنامه مدیریت چند ساله برای سهام تقاطع ها در مدیترانه غربی تصویب شده در ژوئن 2019 ، رژیم تلاش برای ماهیگیری را برای تریلرهایی که قصد دستیابی به کاهش کلی تا 40٪ در طی پنج سال داشتند ، معرفی کرد. برای سال اول اجرا ، این طرح کاهش 10٪ از مبنای تعیین شده مطابق با مفاد برنامه را پیش بینی می کند.

کمیسیون عمومی شیلات دریای مدیترانه (GFCM) یک سازمان مدیریت ماهیگیری منطقه ای است که برای حفاظت و مدیریت ذخایر ماهی در مدیترانه و دریای سیاه صالح است. در سالهای اخیر ، GFCM تعداد پیشنهادی چشمگیر اقدامات حفاظت ، مدیریت و كنترل را به پیشنهاد اتحادیه اروپا اتخاذ كرده است. در 2018 ، GFCM طرحی را برای مدیریت مارماهی در دریای مدیترانه اتخاذ کرد و اقدامات اضطراری برای 2019-2021 برای سهام کوچک لای در دریای دریای آدریاتیک انجام داد. انتظار می رود که GFCM در جلسه سالانه خود در نوامبر سال جاری اقداماتی را در مورد سهام دیمرال در دریای دریای آدریاتیک اتخاذ کند.

در 2017 ، GFCM یک برنامه مدیریت چند ساله برای توربوت را اتخاذ کرد ، و اقدامات مدیریتی و کنترلی را برای اولین بار در سطح منطقه ای اعمال کرد. این طرح چند ساله در جلسه سالانه GFCM 2019 بررسی خواهد شد ، جایی که انتظار می رود تخصیص سهمیه جدید توسط طرفین متعاهد توافق شود.

اطلاعات بیشتر

پیشنهاد فرصت ماهیگیری در مدیترانه و دریای سیاه برای 2020

ضمائم پیشنهاد فرصت ماهیگیری در مدیترانه و دریای سیاه برای 2020

[1]Â FAO. 2018 ایالت شیلات دریای مدیترانه و دریای سیاه. کمیسیون عمومی شیلات برای مدیترانه. روم 172 ص.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *