# قزاقستان قرارداد با #Total و #Enni را در بلوک دریای آبی و میدان نفتی دانگ امضا می کند

| ژوئیه 18، 2019 | 0 نظرات

By در Astana بار

قزاقستان قراردادهایی با Total و Eni را در بلوک دریای آبی و میدان نفتی دانگ امضا می کند

"KazMunayGaz" (KMG) تولید کننده نفت قزاقستان و "ENI ایتالیا" در ماه ژوئیه 4 امضاء پروانه مذاکرات مستقیم در مورد حق استفاده از زیرزمینی برای اکتشاف و تولید هیدروکربن ها در عملیات مشترک در ابای، منطقه دریایی در وب سایت نخست وزیر قزاقستان گزارش داد که بخش قزاقستان دریای خزر. در همان روز، کانات بوزمبایف، وزیر انرژی قزاقستان، همراه با نفت فرانسه، نفت عمان و نفت پارکس نفت قراردادی را برای بهره برداری از میدان نفتی دانگ در قزاقستان امضا کردند. می نویسد: کانات شاکو در آلماتی.

نخستین توافق، KMG و انی هر یک از سهام 50٪ در بلوک Abay واقع در بخش شمالی بخش قزاق دریای خزر، در حدود 50 کیلومتر دور از ساحل قرار دارد. این بلوک توسط Equity Eni و KMG متعلق به "شرکت عملیات شرکت"، که همچنین بلوک Isatay در قزاقستان فعالیت می کند، اداره می شود. این توافقنامه حفاری نخستین اکتشاف را به خوبی 2,500 متر عمق، انجام 2 km و دیگر اکتشافات لرزه ای 700D را به ارزش بیش از KZT14bn (⬬32.45mn)، گزارش داد. Eni سهم هزینه KMG را در طول دوره اکتشاف را پوشش می دهد.

قرارداد Field Dunga مدت قرارداد اشتراک تولید را برای 15 به 2024 از 2039 به 9 گسترش می دهد و اجازه می دهد تا 300mn تن بیشتر از نفت تولید کند. طرفین همچنین توافق کردند که مرحله سوم توسعه دارایی Dunga را به ارزش $ 850,000mn انجام دهند و حداکثر سطح تولید نفت را به 600,000 تن در سال از سطح کنونی XNUMX تن افزایش دهند.

این طرح چاه های موجود در زیربنای میدان دانگ را اضافه خواهد کرد و ظرفیت پردازش مربوطه را برای افزایش ظرفیت آن از طریق 10٪ به 20,000 بشکه در روز توسط 2022 اضافه خواهد کرد.

این گزارش همچنان باعث افزایش سهم قزاقستان در بخش محصولات سودآور تحت توافقنامه در مقیاس مترقی از 40 فعلی٪ تا 60٪ در ماه ژانویه 1، 2025 €. این توافقنامه به شرکت نیاز دارد که بخشی از نفت استخراج را به بازار داخلی قزاقستان بفروشد و پروژه های زیربنایی اجتماعی را برای حداقل 1 میلیون دلار در سال تأمین کند.

Arnaud Breuillac، رئیس تحقیق و تولید در مجموع، گفت: "این سرمایه گذاری با هزینه پایین سرمایه گذاری در هر بشکه موجب بالقوه این میدان می شود و تولید فلات را گسترش می دهد." â € œ این مرحله جدید توسعه، همراه با گسترش مجوز میدان Dunga کمک می کند تا 70 MMbbl از ذخایر اضافی را باز کند، که نشان دهنده توسعه قابل توجهی برای قزاقستان است.

میدان نفتی دانگ توسط Total (60٪)، همراه با شرکت نفت عمان (20٪) و Partex (20٪) اداره می شود.

سرمایه گذاری خارجی

با توجه به بهبود اقتصادی تدریجی در 2017-2018، علاقه سرمایه گذاران خارجی به قزاقستان افزایش یافته است. اگر چه هر دو موافقتنامه فوق در بخش هیدروکربن متمرکز شده اند، مقامات قزاقستان تلاش های خود را برای جذب سرمایه گذاری به تنوع اقتصادی متمرکز کرده اند. بخش عمده این تنوع محصولات غذایی و کشاورزی را اولویت بندی می کند.

از جمله نمونه های اخیر، شرکت سرمایه گذاری ارتقاء یافته دولت قزاقستان Invest گفت که تولید کننده ماشین آلات ایتالیایی چشم انداز امکان راه اندازی تولید تجهیزات شخم زده در منطقه قزاقستان Kostanay.

در ماه مه، بزرگترین تولید کننده گوشت گاو ایالات متحده آمریکا، تایسون، سرمایه گذاری حدود $ 200mn را در یک کارخانه قزاق، که بخشی از کل سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری بعد از آن بود، مورد بحث قرار داد. تیسون بعدا در یک بیانیه ای گفت که بدون توافق رسمی نشده استهنوز هم

پیش از این، سرمایه گذاری قزاقستان اعلام کرد شركت فرانسوی آمریكا AGCO قصد دارد كه در یك منطقه یك منطقه یك قزاقستان با مشاركت با یک شركت محلی پروژه تولید،.

سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (FAO) در ماه ژوئن 20 نامه ای برای قصد توسعه کشاورزی "ارگانیک" در قزاقستان امضا کرده استÂ در طی ماه گذشته است.

سایر حوزه های سرمایه گذاری عبارتند از پروژه های تدارکاتی و زیربنایی که عمدتا توسط چین تامین می شود. این شامل برنامه های اخیر شانگهای آسه برای توسعه زیرساخت حمل و نقل و تدارکات خود را در â € œEroport Aktauâ € منطقه ویژه اقتصادی (SEZ).

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *