قضات در حال افزایش اعتماد به نفس از انتقاد از گزارش کمیسیون در # رومانی است

| فوریه 11، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

گروهی از انجمن های حرفه ای که اکثر قضات و دادستان های رومانی را نمایندگی می کنند به گزارش اخیر پیشرفت کمیسیون اروپا در مورد رومانی تحت معاهده همکاری و تایید (CVM) حمله کرده اند.

یک نامه باز از سه سازمان، دقت گزارش کمیسیون را مورد سوال قرار می دهد.

نامه چهار صفحه ای که توسط این وبسایت دیده می شود، می گوید که ما می توانیم به حضور مکرر تصدیق های دروغین در گزارش CVM که در مورد اصلاحات عدلی در کشور مطرح است، نادیده بگیریم.

این نامه از نیاز به قضات و شهروندان برای دریافت توصیه های دقیق، دقیق و دقیق می گوید، اما می گوید که CVM در رومانی با اشکالات، اشتباهات و تصدیق های کوتاه، که به گفته آن، â € œ فقط می تواند به استقلال عدالت آسیب برساند. â €

این نامه توسط مجمع قضات رومانی (AMR)، اتحادیه ملی قضات در رومانی (UNJR) و انجمن دادستانهای رومانی (APR) امضا شده است که هرکدام نمایندگان دادستان و قضات در کشورهای اروپای مرکزی هستند.

نامه قضات به ویژه به موقع است زیرا رومانی به تازگی رئیس جمهور روتاری شش ماهه اتحادیه اروپا را در زمان چالش های بزرگی برای بلوک قدرتمند 27 قوی به دست آورد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا، وزیر امور خارجه ونزوئلا، روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت:

در یک سخنرانی به نمایندگان مجلس، دینچیل، یکی از مؤسسان سابق سوسیالیست، برای حمله به فساد در دفاع از حکومت خود اقدام کرد. او رهبران اروپای غربی را از استانداردهای دوگانه متهم کرد و گفت: "رومانیایی مجاز نیست که کشورهای دیگر مجاز به انجام آن باشند."

با این وجود، محکومیت بیشتر گزارش اتحادیه اروپا از سوی شورای عالی روابط عمومی ریاست جمهوری روبرو است که نظارت بر سیستم دادگاه رومانی است.

در بیانیه ای که در ماه نوامبر منتشر شد، شورا از اصلاحات پیشنهاد شده توسط دولت رومانی دفاع کرد و CVM را برای اشتباهات و سوء تفاهمات سوء استفاده کرد.

شورا اعلام کرده است که می خواهد به برخی از خطاهای واقعی یا قضایی مربوط به فعالیت های خود اشاره کند که گفته می شود «ممکن است یک تصور اشتباه را ایجاد کند».

گزارش کمیسیون CVM کمی قبل از کریسمس توسط کمیسیون به تصویب رسید و آخرین در مجموعه ای از تلاش های رومانیایی در اجرای تعهدات خود در مورد اصلاحات قضایی و مبارزه با فساد است.

گزارش این وضعیت را در ماه های 12 از ماه نوامبر 2017 نشان می دهد و یادآور می شود که در حالی که رومانی اقداماتی را برای اجرای توصیه های 12 نهایی ارائه شده توسط کمیسیون در ماه ژانویه 2017 انجام داده است، به منظور دستیابی به معیارهای CVM، پیشرفت های اخیر معکوس روند پیشرفت و به بررسی ارزیابی مثبت در ماه ژانویه 2017.â € and

CVM ادامه دارد: â € œ این به ویژه به استقلال قضایی، اصلاحات قضایی و مقابله با فساد در سطح بالا اعمال می شود.

این گزارش تعدادی از توصیه ها را برای "سریعا پیگیری" ارائه می دهد.

پاسخ رومانیایی، با این حال، لعنتی است.

سه سازمان قضایی، در نامه ای به اتحادیه اروپا، می گویند که «مایلند کمیسیون را تأیید کنند که ارزش« عدالت را به عنوان یک ستون حاکمیت قانون »می دانند.»

â € œFurthermore، â € آن ادامه دارد، â € œAMR، UNJR و APR هرگز اظهار داشت که CVM اختیاری است و نه توصیه های موجود در چارچوب این گزارش موثر نخواهد بود. â €

â € œ برعکس، AMR، UNJR و APR بارها تأکید کرده اند که CVM مستقیما به سیستم عدالت مربوط می شود و توصیه ها باید در جهت تحکیم استقلال عدالت باشد.

انجمن های حرفه ای بر اهمیت محتوا که توصیه ها بر پایه دقیق است، به ویژه به این دلیل است که به سیستم (عدالت) و محققین به طور یکسان با اثرات قابل ملاحظه ای بر عدالت و در نتیجه شهروندان اهمیت دارد.

نامه، با این حال، می گوید، "به عنوان قوماندان، ما نمی توانیم به حضور مکرر تصدیق های دروغین در گزارش های CVM که برخی از توصیه های (Commissionâ € ™) ساخته شده است، نادیده گرفته شود."

این سه جناح از حق خود برای برجسته کردن این مسئله به علت «نیاز به مأمورین، سیستم عدلی، نهادها و شهروندان برای دریافت توصیه های دقیق، دقیق و دقیق» دفاع می کنند.

نامه فوق العاده انتقادی می افزاید: "در سال های اخیر، انجمن های حرفه ای ما استدلال کرده اند که ابزارهایی که از طریق آن اطلاعات برای گزارش های CVM جمع آوری شد، راه را برای اشتباهات، اشتباهات و تصدیق های کوتاه، که تنها می تواند به استقلال عدالت آسیب برساند."

گروه ها در این نامه توصیه های متعددی برای حل این مسئله دارند، از جمله در مبارزه با فساد.

این نامه می گوید: گزارش های CVM به طور عمده پیشرفت هایی را که در سیستم عدلی به وسیله لنز مبارزه با فساد اداری با تصور غلط، که اهمیت آن برای جامعه نمی تواند انکار شود، مشاهده می کند، شامل تمام یا بیشتر عدالت می شود فعالیت سیستم.â €

با این حال، در این نامه می گوید که محل و نقش دادگاه ها عمدتا فراموش شده است.

â € œ هنگامی که با اشاره به مبارزه با فساد در سطح بالا، گزارش CVM به هدف قرار دادن DNA (آژانس مبارزه با فساد رومانی) و به طور مداوم دادگاه عالی دادگستری و عدالت (ICCJ)، با تمرکز بر "استقلال و یا اثربخشی DNA" .

دادگاه تجدیدنظر به ندرت با اشاره به مبارزه با فساد در سطح بالا اشاره می شود و در هنگام مبارزه با فساد در تمام سطوح، گزارش ها به طور غیرقانونی در دادگاه ها نادیده گرفته می شوند. â €

نامه ای که به تمامی وزرای دادگستری و وزارت امورخارجه اتحادیه اروپا ارسال می شود، توسط مجمع قضات رومانی، قاضی Andreea Ciucă امضاء می شود؛ قاضی دانا گریبوان، رئيس اتحادیه ملی قضات در رومانی و النا ایرادچای، رئیس جمهور محاکم رومانیایی.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *