جانسون برای دیدار با مدیر جدید ، نخست وزیر ایرلند ، از ایرلند شمالی دیدار می کند

| ژانویه 14، 2020 | 0 نظرات

By کمک مهمان

نخست وزیر بوریس جانسون روز دوشنبه (13 ژانویه) به ایرلند شمالی رفت و به منظور احیای مجدد اداره اجرایی استان انگلیس پس از سه سال و گفتگو با همتای ایرلندی لئو وارادکار (تصویر سمت چپ), می نویسد: ایان گراهام.

احزاب به نمایندگی از ناسیونالیست های ایرلندی و اتحادیه های طرفدار بریتانیا روز شنبه به پایان یافتن یک دوره سکون سه ساله که بخش عمده ای از حل و فصل صلح 1998 منطقه را با تشکیل دولت جدید تقسیم قدرت تهدید کرده بود.

جانسون با ورود نخست وزیر آرلن فاستر از حزب اتحادیه دموکراتیک طرفدار بریتانیا و معاون اول وزیر میشل اوی - نیل ناسیونالیست ایرلندی ، شین فین ، هنگام ورود به املاک Stormont ، کرسی دولت ایرلند شمالی.

سخنگوی دولت ایرلند گفت که وارادکار و وزیر امور خارجه ایرلند قرار بود دیرتر برای مذاکره وارد شوند.

قبل از توافق صلح سال 1998 ، ایرلند شمالی سه دهه خشونت فرقه ای را بین شبه نظامیان ملی گرای ایرلندی به دنبال یک ایرلند متحد و وفاداران طرفدار بریتانیا که از مکان منطقه در انگلستان دفاع می کنند متحمل شدند.

توافق نامه به اصطلاح جمعه ، مجمع را تأسیس کرد - یک قوه مقننه با رهبری تقسیم قدرت که مسئولیت اداری را برای استان دارد و می تواند در زمینه هایی مانند اقتصاد ، امور مالی و مراقبت های بهداشتی قوانینی جدید وضع کند.

این توافق در سال 2017 وقتی که سین فین کنار کشید ، سقوط کرد و گفت که با DUP به همان اندازه رفتار نمی شود.

این توافق برای بازگرداندن مجریه فقط چند هفته پس از تأمین جانسون با اکثریت بزرگ در پارلمان بریتانیا صورت گرفت و به وابستگی حزب وی به آرای DUP پایان داد.

جانسون گفت که قصد دارد از این سفر استفاده کند تا نیاز به اصلاح خدمات عمومی را برطرف کند و به رفع اعتصاب در خدمات درمانی کمک کند.

دولت انگلیس قول داده بود كه پول بیشتری را برای كمك به ایرلند شمالی برای تأمین بودجه خدمات عمومی در صورت به دست آوردن مجدد دولت تدبیر و امید خود دوباره به اجرا درآورد ، اما هنوز این رقم را علنی نکرده است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *