نقض حقوق بشر در #HongKong، #Russia و در مرز ایالات متحده و مکزیک

| ژوئیه 18، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

روز پنج شنبه (ماه ژوئیه 18) پارلمان اروپا سه قطعنامه را تصویب کرد که حاوی وضعیت حقوق بشر در هنگ کنگ، روسیه و مرز ایالات متحده و مکزیک است.

هنگ کنگ

پارلمان اروپا از دولت هنگکنگ (HKSAR) خواسته است تا از اصلاحات پیشنهادی و بسیار بحث برانگیز قانون قانون استردادش، که موجب شده مردم در هنگ کنگ به تعداد بی شماری به خیابان ها بیایند، برداشته شود. آنها از لایحه جدید می ترسند و می توانند مردم را به دلایل سیاسی ترغیب به چینی کنند.

مجلس نمایندگان همچنین از مقامات هنگ کنگ خواستند تا بلافاصله همه اتهامات علیه معترضین صلح آمیز و تحقیق مستقل و بی طرفانه در مورد استفاده از نیروی پلیس هنگ کنگ علیه جمعیت را رد کنند. آنها تأکید می کنند که اتحادیه اروپا بسیاری از نگرانی هایی را که توسط شهروندان هنگ کنگ مطرح می شود، به اشتراک می گذارد، چرا که این لایحه پیامدهای وسیع را برای سرزمین و مردم آن، برای اتحادیه اروپا و برای شهروندان خارجی و همچنین اعتماد به نفس کسب و کار در هنگ کنگ .

متن با نمایش دستها تصویب شده است اینجا در دسترس کامل است.

روسیه

پارلمان اروپا از مقامات روسیه خواستند بدون قید و شرط آزادانه و بدون قید و شرط آزادانه شهروندان اوکراین را بدون تاخیر بیشتر آزاد کنند، هم در روسیه و هم در مناطق تحت اشغال اوکراین. این شامل تاتارهای کریمه، تظاهرات مسالمت آمیز صلح طلب 10 ژوئیه 2019، شهروندان اوکراینی از اتهامات سیاسی محسوب می شود و اعضای خدمه 24 کشتی های دریایی اوکراین، که توسط نیروهای نظامی روسیه در 25 در ماه نوامبر سال گذشته در نزدیکی تنگه کرچ کشته شدند .

پارلمان اروپا همچنین خواستار آن است که مقامات روسیه بلافاصله تمام اشکال آزار و اذیت علیه همه فعالان محیط زیست، از جمله الکساندرا کورولوا و اکواساشیاتا، و مدافعان حقوق بشر در کشور را متوقف کنند و به آنها اجازه انجام کار مشروع خود را بدون هرگونه دخالت دهند.

متن با 458 رای به نفع، 80 علیه و 89 استقبال شد و به تصویب رسید اینجا در دسترس کامل است.

مرز آمریکا و مکزیک

پارلمان اروپا نگرانی عمیق خود را در مورد وضعیت مهاجران و پناهجویان در مرز ایالات متحده آمریکا و مکزیک، به خصوص کودکان مهاجر، ابراز می دارد.

مجلس نمایندگان همچنین عمیقا نگران وضعیت شرم آور در مراکز بازداشت مهاجرتی ایالات متحده هستند که به نظر آنها کمبود مراقبت های بهداشتی، غذای مناسب و بهداشت مناسب نیست. تفکیک خانواده و بازداشت مهاجرت هرگز در بهترین منافع فرزند نیستند، این قطعنامه در ادامه بیان می کند، در حالی که از دولت ایالات متحده خواست تا از جدایی خانواده ها جلوگیری کند و به طور فوری، همه خانواده ها را با فرزندان که هنوز از هم جدا هستند والدین یا سرپرستان.

پارلمان اروپا تأکید می کند که اقدامات مربوط به مدیریت مرزی باید با تعهدات بین المللی حقوق بشر ایالات متحده مطابقت داشته باشد و نباید بر اساس سیاست های باریک برای شناسایی، بازداشت و بی درنگ مهاجرت های نامنظم بیرون رانده شود. آنها از مقامات مربوطه در ایالات متحده درخواست می کنند تا بلافاصله اطمینان حاصل کنند که تمام بازداشت شدگان به حقوق اساسی مانند آب، غذا و پناهگاه دسترسی دارند.

متن با 330 رای به نفع، 252 علیه و 55 استقبال شد و خواهد بودÂ اینجا در دسترس کامل است (18.07.2019).

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *