چگونه پاسخ ایالات متحده به # COVID-19 می تواند دومین رکود بزرگ باشد

| سپتامبر 17، 2020 | 0 نظرات

By کمک مهمان

در 10 مارس سال جاری ، روزانه 1 مورد جدید COVID-290 در ایالات متحده (ویروس کرونا -19) وجود دارد. On 13 مارس ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، وضعیت اضطراری ملی همه گیر را اعلام كرد ، زیرا تعداد موارد جدید روزانه فقط در عرض سه روز به طور ناگهانی دو برابر شد. با این حال ، هیچ قفل شدنی اعمال نشد. پاسخ سیاست در عوض بود به هر فرد واگذار شده است. این با عقاید آزادیخواهانه آمریکا مطابقت دارد. ترامپ حتیÂ اعلام کرد... این "او به وزیر بهداشت خود اجازه می داد تا مقررات خاصی را دور بزند تا انعطاف پذیری بیشتری را برای پزشکان و بیمارستانها فراهم کند تا در برابر شیوع" مقررات فدرال ، کاهش ، افزایش فزاینده "، این روش او برای رسیدگی به موضوع باشد. این پاسخ آزادیخواهانه است ، می نویسد اریک زوسی ، در اصل ارسال شده در فرهنگ استراتژیک.
موارد COVID-19 (ویروس کرونا -19) در ایالات متحده افزایش یافته است ، از 600 مورد جدید روزانه در 13 مارس ، به 25,665 مورد در 31 مارس. آمریکایی ها از مرگ ترسیده بودند و استفاده از ماسک چهره افزایش یافت و مشاغل کوچک مستقل شروع به اخراج گسترده مردم کردند. (رستوران ها ، آرایشگاه ها ، آژانس های مسافرتی ، مسافرخانه ها ، مطب های دندانپزشکی و ... سخت آسیب دیدند.)
بلافاصله ، افزایش نگران کننده موارد جدید در 4 آوریل متوقف شد (در 34,480) ، و موارد جدید روزانه تقریباً ثابت ، اما کمی رو به پایین ، از 31 مارس تا 9 ژوئن (زمانی که به 19,166 رسید) ، اما دوباره افزایش یافت ، به 78,615،24 ، در XNUMX ژوئیه.
اما ، پس از آن ، دوباره کاهش یافت ، به طوری که در 8 سپتامبر ، تنها در 28,561 بود. این در حال بازگشت به چیزی بود که نرخ پرونده های جدید در تاریخ 31 مارس برگشته بود. بنابراین: علی رغم اوج گیری مجدد در 24 ژوئیه ، میزان موارد جدید روزانه از 31 مارس تا 8 سپتامبر کمی تغییر کرده است. و در طول این مدت 5 ماه ، مردم در حال بازگشت به کار خود بودند.
متغیر اصلی اقتصادی فوری و مستقیم که تحت تأثیر Covid-19 قرار دارد ، نرخ بیکاری است. در اینجا ، این اثر اقتصادی به وضوح نشان داده شده است:
بیکاری ایالات متحده: مارسÂ 4.4٪، آوریل 14.7٪، 13.3 May مه ، ژوئنÂ 11.1٪، جولایÂ 10.2٪، آگوستÂ 8.4٪
اگرچه نرخ موارد روزانه-جدید پس از 31 مارس و پس از 24 ژوئیه کاهش یافت ، نرخ بیکاری بسیار بیشتر پیشرفت کردÂ بتدریج بعد از 31 مارس رو به پایین: مشاغل کوچک که در اثر انفجار موارد جدید در ماه مارس دچار وحشت شده بودند اکنون به تدریج دوباره باز می شوند - اما آنها بسیار عصبی بودند. و بنابراین ، بیکاری تقریباً دو برابر ماه مارس بود.
در اینجا ، این تجربه با دو کشور اسکاندیناوی مقایسه می شود ، از دانمارک ، که شروع می شود در 13 مارس یک وضعیت اضطراری ملی همه گیر اعلام کرد، درست زمانی که ترامپ نیز چنین کرد â € œاز 13 مارس 2020 ، به کلیه افرادی که در بخشهای عمومی کار نمی کنند ، دستور داده شد که به مدت دو هفته در خانه بمانند.â € cases موارد جدید روزانه از بالاترین میزان 252 در 11 مارس ، به پایین ترین سطح 28 در 15 مارس کاهش یافت ، اما پس از آن در 390 آوریل به 7 رسید و در 16 ژوئیه به تدریج به 16 (فقط 9 مورد جدید) کاهش یافت. سپس دوباره به اوج رسید ، در 373 ، در 10 آگوست ، به پایین در 57 در 26 آگوست سقوط کرد ، و پس از آن دوباره دوباره افزایش یافت و دوباره به 243 در 8 سپتامبر رسید. نرخ موارد جدید بنابراین نامنظم بود ، اما به طور کلی ثابت بود. بر خلاف تجربه در ایالات متحده ، نرخ بیکاری دانمارک در تمام این مدت به طور قابل ملاحظه ای ثابت مانده است:
دانمارک: مارسÂ 4.1، آوریل 5.4، مهÂ 5.6، ژوئنÂ 5.5، جولایÂ 5.2
دولت سوئد خیلی بیشتر پیگیری می کند بی بند و بارÂ سیاست پاسخ ("دولت" سعی کرده است تمرکز خود را بر تشویق رفتار صحیح و ایجاد هنجارهای اجتماعی به جای محدودیت های اجباری متمرکز کند.) ، و داشتÂ نرخ آلودگی COVID-19 نسبت به سوسیالیست تر بودن دانمارک بسیار بدتر است، و همچنینÂ نرخ مرگ و میر بسیار بدتر است، هر دو نتایج در سوئد بیشتر شبیه به پاسخ سیاست های ایالات متحده است تا مانند واکنش به سیاست های دانمارک ، اما بسیار کمتر از نرخ بیکاری است. و بنابراین ، سوئد افزایش بیکاری را نشان داد که بسیار جزئی بود ، بیشتر شبیه موارد نشان داده شده در دانمارک:
سوئد: مارسÂ 7.1، آوریل 8.2، مهÂ 9.0، ژوئنÂ 9.8، جولایÂ 8.9
این چیزی شبیه ژیراسیون شدید در:
US: مارسÂ 4.4٪، آوریل 14.7٪، 13.3 May مه ، ژوئنÂ 11.1٪، جولایÂ 10.2٪، آگوستÂ 8.4٪
چرا این بود
حتی اگر سیاست سوئد از نظر سیاستگذاری بیشتر شبیه آمریکا بود تا دانمارک در پایین آوردن درصد جمعیتی که آلوده شدند و از Covid-19 مردند (مثلاً اینگونه بود) نه(مÂثر) ، سیاست سوئد دارای اثر بخشی در سیاست گذاری در پایین نگه داشتن درصد جمعیتی است که تبدیل شده اند بی کارmore بیشتر شبیه دانمارک بود (یعنی همان) بود... موثر است ، در آن) برخلاف آمریکا که دارای شبکه امنیت اجتماعی کمتری نسبت به سایر کشورهای صنعتی است ، سوئد تا همین اواخر یکی از گسترده ترین ها را در اختیار داشت و هنوز آن را به سطوح آمریکایی (که استثنایی آزادیخواهانه هستند) کاهش نداد. . بنابراین ، در حالی که سوئدی ها می دانند در صورت ابتلای دولت دولت در کنار آنها خواهد بود ، آمریکایی ها این کار را نمی کنند. بنابراین ، آمریکایی ها می دانند که برای آنها ، "غرق شدن یا شنا کردن" خواهد بود. "اگر می توانید" این کار را انجام دهید ، یا اگر نمی توانید مرده باشید ، این روش آمریکایی است. به همین دلیل بیکاری سوئد تحت تأثیر Covid-19 قرار نگرفت. هنگامی که یک سوئدی علائمی را تجربه می کند ، آن شخص مایل است در خانه بماند و چنان ناامید نخواهد بود که حتی اگر این کار دیگران را آلوده کند ، به کار خود ادامه دهد. بنابراین ، در حالی که نرخ بیکاری سوئد از مارس تا مه 27 درصد افزایش یافته است ، در همین مدت آمریکا 202 درصد افزایش یافته است. آمریکایی ها از درآمد ناامید بودند ، زیرا بسیاری از آنها فقیر بودند و بسیاری از آنها یا بیمه درمانی بدی داشتند یا اصلاً نداشتند. (همه کشورهای صنعتی دیگر دارای بیمه درمانی جهانی هستند: 100٪ جمعیت بیمه شده. فقط در آمریكا مراقبت های بهداشتی امتیازی است كه فقط برای افرادی كه توانایی پرداخت هزینه آن را دارند به جای حقی كه برای همه فراهم شده است ، در دسترس است.)
در 9 سپتامبر ، جو نیل در NPR ، head تیتر زد â € œنظرسنجی NPR: درد مالی ناشی از بیماری ویروسی کرونا ویروس - بسیار ، بسیار بدتر از آنچه انتظار می رفتâ € ، و او گزارش داد که نه تنها از یک نظرسنجی جدید NPR ، بلکه از یک مطالعه جدید هاروارد ، که همه با آنچه من پیش بینی کرده ام مطابقت دارد (اول ، اینجا کلیک نمایید، و سپس اینجا کلیک نمایید، و ، سرانجام ، اینجا کلیک نمایید) ، و به نظر می رسد که به نتایج نهایی زیر برسد ، که ایالات متحده اکنون به سمت آنها می رود (بنابراین ، چهارمین مقاله خود را در مورد این موضوع می بندم ، با این احتمالات):
فقدان سوسیالیسم دموکراتیک آمریکا (شبکه ایمنی اجتماعی) در آمریکا که در کشورهایی مانند دانمارک وجود دارد (و بقایای باقی مانده آن هنوز در سوئد و برخی دیگر از کشورها برچیده نشده است) ، باعث ایالات متحده ، اخراج گسترده کارگران در مشاغل کوچک ، در نتیجه آن ، خانواده های بیشتری که در پایین نظم اقتصادی هستند ، به طور عمده خانواده های سیاهپوست و / یا اسپانیایی تبار ، از خانواده های سفید و در فقر نیست همچنین در نتیجه ، به طور گسترده ای در ایالات متحده ، افراد فقیر به مراتب بیشتر از عفونت ها ، مرگ و میرها و اخراج ها و ورشکستگی ها و بی خانمانی های شخصی که به زودی افزایش می یابد رنج خواهند برد. و به زودی پس از آن ، ورشکستگی های مشاغل کوچک و سرانجام ورشکستگی های مشاغل بزرگ ، و سپس احتمالاً کمک های مالی فدرال megabank مانند سال 2009 ، که در مرحله آخر با یک تورم فوق العاده قابل مقایسه با آنچه که مقایسه می شود ، انجام می شود. در ویمار آلمان رخ داده بود. رنج بی وقفه در پایین در نهایت باعث سقوط در بالا خواهد شد. احتمالاً ، بنابراین ، بازارهای سهام امروز ایالات متحده به ظاهر مصون از ویروس کرونا ، مانند S&P 500 ، در حال حاضر اساساً فقط سرمایه گذاران بزرگی هستند که به سرمایه گذاران کوچک می فروشند تا بعد از بزرگترین سقوط اقتصادی ، فعال شوند. در تاریخ ، برای خرید "یک سکه دلار" ، بهترین چیزی که از آن باقی مانده است ، بنابراین برای رفتن به مرحله بعدی چرخه اقتصادی سرمایه داری ، به عنوان یک درصد حتی بیشتر از ملت ثروت یورو اکنون بیشتر است. مطمئناً ، اگر این اتفاق بیفتد ، آمریکا حتی بیش از آنچه که اکنون است ، دیکتاتوری خواهد کرد. بعد از سقوط 2021 ، آمریکا بیشتر شبیه آلمان هیتلر خواهد بود ، نه مثل آمریکا FDR.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات ، جو بایدن ، به همین ترتیب استÂ فاسد، و به همین ترتیبÂ نژاد پرستهمانطور که نامزد جمهوری خواه ، دونالد ترامپ است. و دقیقاً همان نومحافظه کار (اما هدف قرار دادن روسیه ، به جای چین). بنابراین ، انتخابات پیش رو در تاریخ 3 نوامبر در ایالات متحده تقریباً بی ربط است ، زیرا هر دو نامزد انتخابات به همان اندازه نفرت انگیز هستند. مشکلات آمریکا عمیق تر از فقط عمیق تر است دو حقه ای که اشرافیت آمریکا برای جبهه گرفتن از آنها اجیر می کند... در صندوق های رای

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *