بحث بیشتر در مورد افق برای EUFreeports اتحادیه اروپا؟

| آوریل 15، 2019 | 0 نظرات

By لوئیس آگ

Le Freeport لوکزامبورگ، یک انبار هولناک در مجاورت فرودگاه Findel که به لطف موقعیت خاصی است اجازه می دهد تا محصولاتی که از شراب خوب به مأموران قدیمی به طور غیرمجاز باقی می ماند در غرفه های خود، به تازگی تحت بررسی شدید قرار گرفته است.

پس از آنکه گروهی از اعضای پارلمان نگرانی خود را مبنی بر اینکه این تاسیسات می تواند مورد استفاده قرار گیرد، به عنوان بخشی برای پولشویی و فرار از مالیات، پارلمان اروپا قرار دادن خلاص شدن از مناطق آزاد در سراسر اتحادیه اروپا در بالای دستور کار خود. با این حال، تا به حال، رئیس جمهور کمیسیون اروپا و نخست وزیر سابق لوکزامبورگ، تحت نظارت Le Freeport بود ساختهJean-Claude Juncker است در پاسخ همانطور که آلمانی ولف کلاینز MEP اشاره کرد، به MEPsâ € ™ اعتراض به مناطق مالی ویژه با "معافیت و اخراج".

با وجود عدم تحمل Juncker، روزنامه نگاران و قانون گذاران اروپایی مسائل متعددی را با Freeport Luxembourg، از امکان ممکن است که آثار باستانی غارت شده از سوریه و عراق ممکن است راه خود را در چنین مکان های ذخیره سازی به نمایه بسیار مشکوک اکثر سهامداران Le Freeport و به اصطلاح â € œfreeport kingâ € Â، یو Bouvier، پیدا کنند. Bouvier، یک فروشنده از کالاهای لوکس تبدیل هنرمند، در حال حاضر است شکایت توسط یک مشتری سابق در حوزه های مختلف قضایی در سراسر جهان برای بیش از $ 1 میلیارد دلاری تقلب هنر. او همچنین توسط مقامات سوئیس مورد بررسی قرار می گیرد که معتقدند او ممکن است مدیون بیش از CHF 165 میلیون در مالیات برگشت. سهامداران لی فریپورت نیز دارای تاریخچه ی شطرنجی هستند. ظاهرا ژان-مارک پرتی لینک ها در حالی که اولیویر توماس به جرم سازمان یافته در کورسیا بود متهم از سرقت سه نقاشی پیکاسو از دخترخانۀ مشهور نقاشی.

در بالای این فهرست گسترده از مشکلات موجود با مدل Freeport، یک نگرانی جدید به وجود آمده است. یک تحقیق جامع نشان می دهد که فیلیپ دوورن، مدیر عامل شرکت Le Freeport Luxembourg، ممکن است به افرادی که در رختشویی آذربایجانیک عملیات پولشویی چند میلیارد دلاری که در آن نخبگان حاکم آذربایجان از طریق شرکت های ثبت شده در انگلیس مبلغ زیادی پول دریافت می کردند.

تقلب در مقیاس عظیم

عملیات میلیاردی $ 2.2 که به عنوان "Laundromat" آذربایجانی شناخته می شود بین 2012 و 2014 شناخته می شود. موسسات از جمله دولت آذربایجان و بانک بین المللی بانک دولتی آذربایجان (IBA) - که تقریبا در آستانه سقوط پس از به طور پیشفرض در بدهی های خود در 2017، مبلغ هنگفتی را به چهار شرکت انگلیس که توسط شخصیت های سایه ای در جزایر ویرجین بریتانیا اداره می شوند: خدمات Hilux، Polux مدیریت، Metastar Invest و LCM Alliance.

پول نقد به وسیله این شرکت های خارجی پس از پرداختن به همه چیز از شیوه زندگی لوکس آذربایجان به غیر قانونی لابی از اروپا و امریکایی سیاستمداران جزئیات کامل این عملیات نفوذ در مقیاس بزرگ هنوز روشن است. در همین سال، پارلمان آلمان Karin Strenz بود نخستین سیاست گذار اروپایی برای مقابله با عواقب در کشور خود برای پذیرش هدایای نامرئی از لابی گران آذربایجان و شاهدان محاسبه شد پیش از رای گیری در مورد وضعیت حقوق بشر در آذربایجان، داستان های ترسناک رشوه های قهوه ای در مجمع پارلمانی شورای اروپا (PACE) منتشر شده است.

در میان چهره های اصلی در سازماندهی این طرح جعلی بر طبق پروژه سازماندهی جرم و فساد اداری (OCCRP)، مدیر عامل شرکت IBA جهانگیر حجیم بود. حجیم در حال حاضر است زندانی برای 15 سال پس از آن که متهم به تقلب، اختلاس و غیرقانونی بودجه عمومی شده است. زامیرا همسرش را به انگلیس فرار کرد، تنها برای صرف یک بیسابقه Â £ 16 میلیون در Harrods و شدن اولین گیرنده سفارش ثروت غیر قابل توضیح تحت قانون جدید ضد فساد انگلستان است.

حاجی و همکاران مترو دانا: خوانی باشیروف

همجنسگرای Hajievâ € ™ ثانیه خاقانی باشیروف به نظر می رسد که مزایای استفاده از لباس های شسته شده را نیز به دست آورده اند، به گفته یک تحقیق آزادلیخ، شعبه آذربایجان RFE / RL. یکی از شهروندان فرانسوی فرانسوی که در لوکزامبورگ زندگی می کند، باشیروف تعدادی از شرکت هایی را تاسیس کرد که وام های قابل توجهی از IBA دریافت کردند. این وام ها هرگز به خاطر ارتباط شخصی با هاجیو با حجیم، پرداخت نشد بر طبق خدیجه اسماعیلوا، روزنامه نگار آذربایجانی. در عوض تعدادی از شرکت های بشیروف کنترل و ارسال می شدند بودجه از شرکت های مبتنی بر انگلستان که خزانه داری آذربایجان را تشکیل می دهند.

بشیروف و فیلیپ Dauverne از "Le Freeport famame" با توجه به مجلات شرکتی که در دسترس عموم قرار دارند، در طول سالها از 13 به 2008، از شرکت 2018 به XNUMX، از VES مشاوره و Concept.com در انگلستان، به اسلالوکس سرمایه گذاری در اسلواکی، به آژانس ورزشی و سرگرمی اروپا در سوئیس. در حالی که Dauverne تعدادی از شرکت هایی را که با بشیروف به اشتراک گذاشت، ترک کرده است، دو مرد ماندن در هیئت اتاق بازرگانی لوکزامبورگ و آذربایجان با هم. به گزارش ها، مقامات بلژیکی بر این باورند که این احتمال وجود دارد که Dauverne با برخی از شرکت هایی که در کارخانه های آذربایجان مشغول به کار هستند، مرتبط باشد.

اضافه کردن به وزن شواهد علیه لوکزامبورگ بندرآزاد

ارتباطات تجاری نزدیکی دووورن با بشیرو سوالاتی را مطرح می کند که آیا فرد مناسب برای دفاع از لی فریپورت لوکزامبورگ علیه اتهامات مبنی بر این که این تسهیلات، که قبلا توسط شهرت مشکوک بنیانگذار یواس Bouvier شناخته شده است، می تواند باشد به عنوان یکی از MEP آن را توصیف کرد، "سیاه چاله" برای فرار از پرداخت مالیات و پولشویی، و â € œcrime blind spotâ € .

در واقع، Dauvergne در مورد روابط کسب و کار فقط به کمبود شفاف کلی در اطراف freeports اضافه شده است. همانطور که MEPs دارند با اشاره به، مشخص نیست که کالاها در Freeports اروپا ذخیره می شوند، چه کسانی این کالاها هستند، صاحبان واقعی هستند، آیا اشیاء با ارزش از لحاظ قانونی به دست آمده، چقدر موارد موجود در Freeports فروخته شده اند و برای چه مقدار و چه مالیاتی بر آنها پرداخت شده است. با برآورد میلیارد دلاریâ € "کامل 1٪ از GDP اتحادیه اروپا" هر سال در بلوک رژیم و رسوایی از 2014 € ™ ثانیه نشت لک به آذربایجان خزانه داری کشف میزان تا چه حد پول کثیف در سیاست گذاری های اروپایی نفوذ کرده است، قابل درک است که سیاستمداران اتحادیه اروپا مانند آلمان MEP ولف Klinz به این نتیجه رسیدند که خطرات حفظ امکانات با مشخصات مشهور مانند Le Freeport Luxembourg به طور قابل ملاحظهای از مزایا برخوردار است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *