#FORATOM بر نقش اصلی هسته ای در دستیابی به اهداف جاه طلبانه آب و هوایی تأکید می کند

| سپتامبر 17، 2020 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

FORATOM از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای افزایش هدف کاهش انتشار CO2030 در سال 2 به حداقل 55٪ استقبال می کند. این مهم در صورتی است که اتحادیه اروپا تا سال 2050 به خنثی سازی کربن دست یابد. بخش هسته ای آماده است تا با تأمین پایدار برق کم کربن و همچنین سایر حامل های انرژی (به عنوان مثال هیدروژن) نقش خود را ایفا کند.

از نظر کربن زدایی بخش برق ، FORATOM دو چالش را شناسایی کرده است: اطمینان از تأمین امنیت و هزینه ها.

یو دزبازیل ، مدیر کل FORATOM ، گفت: "روشن است که با پشتیبانی از مخلوط انرژی که هر دو انرژی هسته ای و تجدیدپذیرهای متغیر را ترکیب می کند ، اتحادیه اروپا به یک منبع کم کربن برق ، 24/7 دسترسی پیدا خواهد کرد." "چنین ترکیبی نه تنها در تأمین امنیت عرضه ، بلکه در حداقل نگه داشتن هزینه های انتقال نیز سهیم خواهد بود".

با توجه به نتیجه گیری از یک مطالعه مشاوره انرژی FTI-CL به سفارش FORATOM (مسیرهای دستیابی به سال 2050: نقش هسته ای در اروپای کم کربن) ، اروپا می تواند با حمایت از 440٪ سهم هسته ای در مخلوط برق 2020 بیش از 2050 میلیارد پوند بین سالهای 25 و 2050 صرفه جویی کند. مشتریان در حدود 350 میلیارد پوند در هزینه صرفه جویی می کنند ، که 90٪ این پس انداز قبل از سال 2035 اتفاق می افتد که عمدتا به دلیل افزایش طول عمر راکتورهای هسته ای موجود و همچنین ساخت راکتورهای جدید است. علاوه بر این ، در حدود 90 میلیارد پوند نیز می تواند در صورت افزایش هزینه های انتقال و توزیع شبکه مورد نیاز برای تأمین ظرفیت جدید خورشیدی و بادی ، در صورت وجود هرگز ، صرفه جویی کند که جایگزین ظرفیت هسته ای از دست رفته خواهد شد.

Desbazeille اضافه کرد: "لازم به ذکر است که انتقال فقط صرفه جویی در هزینه ها نیست ، بلکه همچنین اطمینان از رشد اقتصادی و مشاغل است." در اینجا هسته ای نقش مهمی دارد زیرا در حال حاضر بیش از 1 میلیون شغل را حفظ کرده است در EU-27. تا سال 2050 ، این رقم می تواند به 1.2 میلیون یورو برسد[1].

صنعت هسته ای اروپا آماده است تا سهم خود را در كمك به كمك اتحادیه اروپا برای دكربن سازی بازی كند. برای انجام این کار ، سیاست اتحادیه اروپا باید با همه فن آوری ها یکسان رفتار کند. همانطور که در پایان سال 2019 توسط چندین کشور عضو برجسته شده است ، اگر آنها بخواهند به سمت چنین اهداف بلند پروازانه ای پیش روند ، آنها باید این آزادی را داشته باشند که هسته انرژی کم کربن را در ترکیب انرژی خود قرار دهند.

انجمن اتمی اروپا (FORATOM) انجمن تجاری مستقر در بروکسل برای صنعت انرژی هسته ای در اروپا است. عضویت FORATOM از انجمن های هسته ای ملی 15 تشکیل شده و از طریق این انجمن ها، FORATOM نمایندگی تقریبا 3,000 شرکت های اروپایی در صنعت و حمایت از مشاغل 1,100,000 است.

[1]Â گزارش تأثیر اقتصادی و اجتماعی Deloitte ، 2019

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *