مبارزه با #ForestFires در اروپا - چگونه کار می کند

| ژوئیه 18، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

هر ساله در اروپا آتش سوزی های جنگل ویرانگر وجود دارد و هزاران هکتار جنگل را از بین می برد. اگر چه کشورهای جنوب اروپا در معرض خطر بیشتری هستند، هیچ کشور اروپایی ایمنی ندارد.

هنگامی که یک آتش سوزی جنگل برای یک کشور به شدت خاموش می شود، آتش سوزی جنگل به تنهایی می شود، مکانیسم حفاظت از محیط زیست اتحادیه اروپا می تواند بر اساس درخواست فعال شود تا یک پاسخ هماهنگ فراهم شود.

واکنش مشترک و هماهنگ

هنگامی که ظرفیت های ملی برای پاسخ به آتش سوزی های جنگلی پیشی می گیرد، کشورهای اروپایی اغلب با ارسال کمک در قالب هواپیماهای بمب گذاری آب، هلیکوپتر، تجهیزات آتش نشانی و پرسنل، همبستگی خود را نشان می دهند. یک روش ساخت یافته برای انجام این کار در سطح اروپا وجود دارد.

خیمه مرکز هماهنگی واکنش اضطراریÂ (ERCC) مرکز پاسخ اضطراری کمیسیون اروپا است.

پس از فعال شدن مكانیزم حفاظت مدنی اتحادیه اروپا توسط كشور آسیب دیده، ERCC هماهنگی كمك در سطح اروپا را تضمین می كند و اطمینان حاصل می كند كه كمك ارائه شده كارآمد و موثر است.

به این ترتیب، کمیته اتحادیه اروپا کمک های مالی را برای منطقه آسیب دیده تسهیل می کند و با همکاری آن تامین می شود.

مبارزه با آتش سوزی های جنگل - یک تهدید رو به افزایش است

سال های گذشته، بسیاری از آتش سوزی های مرگبار بر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تأثیر می گذارد. صدها نفر از دست داده اند و میلیاردها یورو در خسارت ثبت شده اند.

در 2017، مکانیسم 18 بار برای شرایط اضطراری آتش سوزی جنگل در اروپا فعال شد. پرتغال، ایتالیا، مونته نگرو، فرانسه و آلبانی همه از طریق مکانیسم برای کمک به پاسخ دادن به آتش سوزی های جنگل از طریق کمک های دریافتی کمک می کنند. پس از درخواست دولت شیلی، مکانیسم حفاظت از اتحادیه اروپا نیز فعال شد. این امر به اتحادیه اروپا اجازه داد تا با پشتیبانی پرتغال، اسپانیا و فرانسه با شش مبارزه با بدترین آتش سوزی جنگل در تاریخ خود همراه با یک تیم حفاظت از اتحادیه اروپا از نه کارشناس.

در 2018، مکانیزم 5 بار برای آتش سوزی جنگل در اروپا فعال شد - 2 بار برای سوئد و یک بار برای پرتغال، یونان و لتونی. در مجموع، پاسخ اتحادیه اروپا شامل هواپیماهای 15، هلیکوپترهای 6، بیش از آتش نشانان 400 و خدمه و وسایل نقلیه 69 بود. اتحادیه اروپاخدمات مدیریت اضطراری Copernicus خدمات نقشه برداری ماهواره ای بارها و بارها در پاسخ به شرایط اضطراری مربوط به آتش سوزی جنگل فعال شده است. تنها در 2018 نقشه های ماهواره ای 139 به مقامات اتحادیه اروپا و ایالتی کمک کرد تا مکان های آسیب دیده را شناسایی و ارزیابی کنند، میزان جغرافیایی آتش ها را ارزیابی و میزان و شدت آسیب را ارزیابی کنند.

مقررات تهیه و نظارت برای فصل آتش جنگل 2019

کمیسیون اروپا تقویت ظرفیت نظارت و هماهنگی خود را برای آماده شدن برای فصل آتش جنگل تقویت می کند.

  • اتحادیه اروپا 24 / 7 مرکز هماهنگی اورژانس (ERCC)Â با یک تیم پشتیبانی آتش نشانی جنگل، با کارشناسان کشورهای عضو در طول تابستان تقویت خواهد شد.
  • خدمات و ابزار نظارت ملی و اروپایی مانند سیستم اطلاعات آتش نشانی جنگل اروپا(EFFIS) یک مرور کلی از اطلاعاتی که کشورهای اروپایی از طریق برنامه های آتش سوزی جنگل های محلی خود را جمع آوری می کنند، فراهم می کند.
  • جلسات منظم با تمام کشورهای مشارکت کننده در مکانیسم حفاظت از محیط زیست اتحادیه اروپا قبل از فصل آتش جنگل به منظور تبادل اطلاعات در مورد وضعیت آمادگی.
  • اتحادیه اروپا سیستم ماهواره کوپرنیکÂ برای نمایش موارد اضطراری آتش سوزی جنگل استفاده می شود.
  • چندین تمرین در زمینه آتش سوزی جنگل در ماه های گذشته برگزار شد. این شامل تمرینات MODEX برای حفاظت مدنی در آتش سوزی های جنگل، با کارشناسان و تیم های نجات از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا و تمرینات روی میز است.
  • علاوه بر این، جلسات منظم با تمام کشورهای مشارکت کننده در مکانیسم حفاظت از اتحادیه اروپا قبل و در طول فصل آتش جنگل. این به تبادل اطلاعات در مورد وضعیت آمادگی و خطرات آتش سوزی کمک می کند. همچنین متخصصین کشورهای مشارکت کننده در مکانیسم حفاظت از مدیای اتحادیه اروپا هر تابستان به ERCC منتقل می شوند.

مکانیسم حمایت از اتحادیه اروپا

خیمه ساز و اتحادیه اروپا حفاظت مدنی تقویت همکاری بین کشورهای مشارکت کننده در زمینه حفاظت مدنی با هدف بهبود پیشگیری، آمادگی و پاسخ به فاجعه است. از طریق مکانیسم، کمیسیون اروپا نقش مهمی را در هماهنگی پاسخ به بلایای طبیعی در اروپا و فراتر از آن ایفا می کند.

هنگامی که مقیاس اضطراری توانایی پاسخ دادن یک کشور را از بین می برد، می تواند از طریق مکانیسم درخواست کمک کند. هنگامی که فعال شد، مکانیسم هماهنگی هایی را که توسط کشورهای شرکت کننده در دسترس قرار می گیرد، هماهنگ می کند.

با جمعآوری ظرفیت ها و توانایی های حفاظت مدنی، امکان واکنش جمعی قوی تر و یکپارچه تر را فراهم می آورد. تا به امروز، تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، همچنین ایسلند، نروژ، صربستان، مقدونیه شمالی، مونتنگرو و ترکیه شرکت می کنند. از زمان آغاز آن در 2001، سازمان مجاهدین خلق اتحادیه اروپا به درخواست های 300 برای کمک در داخل و خارج از اتحادیه اروپا پاسخ داده است.

rescEU: اتحادیه اروپا آتش سوزی برای 2019 ایجاد می کند

در ماه مارس 2019، اتحادیه اروپا مدیریت ریسک فاجعه خود را تقویت کرد تا شهروندان را از بلایای طبیعی محافظت کند. مکانیسم حفاظت از محیط زیست اتحادیه اروپا ارتقاء ذخایر ظرفیت های اروپایی جدید ( â € ~rescEUÂ رزرو ") که در ابتدا شامل هواپیماهای آتش نشانی و هلیکوپترها هستند. از طریق RESCEU، کمیسیون، توانایی جمعی اتحادیه را برای پیشگیری، تهیه و پاسخ به بلایای طبیعی که بر جوامع ما تأثیر می گذارد، تقویت می کند.

برای اطمینان از اینکه اروپا برای فصل آتش جنگ آماده است، قانون جدید شامل یک مرحله انتقال است که طی آن دولت های شرکت کننده می توانند برای تأمین وسایل نقلیه آتش نشانی خود در اختیار اتحادیه اروپا تأمین مالی کنند. هدف بلند مدت این است که ظرفیت ها و دارایی های بیشتری را اضافه و ذخایر rescEU حتی قوی تر در آینده ایجاد کنیم.

اطلاعات بیشتر

کمک های بشردوستانه کمیسیون اروپا و حفاظت مدنی

سیستم اطلاعات آتش نشانی جنگل اروپا

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *