#FalsifiedMedicines - قوانین جدید برای افزایش ایمنی بیماران

| فوریه 11، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

جعل مواد مخدر برای مدت طولانی تهدید جدی برای سلامت عمومی در اتحادیه اروپا است. همانطور که از ماه فوریه 9، قوانین جدید در مورد ویژگی های ایمنی برای داروهای تجویزی فروخته شده در اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد.

از این به بعد، صنعت باید یک بارکد 2-D و یک دستگاه ضد جعل کننده در جعبه داروهای تجویزی قرار داده شود. داروخانه ها - از جمله داروخانه های آنلاین - و بیمارستان ها باید قبل از دادن بیمار به صحت داروها مراجعه کنند. این گام نهایی در اجرای این است جعل داروها دستورالعمل، در 2011 تصویب شد، با هدف تضمین ایمنی و کیفیت داروهای فروخته شده در اتحادیه اروپا.

"در 9 فوریه 2019، ما یک مرحله دیگر برای ایمنی بیماران در سراسر اتحادیه اروپا خواهد بود. تقریبا 7 سال پس از تصویب آن، اجرای دستورالعمل های داروهای جعلی با تکمیل آزمایش های پایان نامه به پایان و ویژگی های ایمنی داروهای تجویزی کامل خواهد شد. به عبارت دیگر، هر داروخانه یا بیمارستان در اتحادیه اروپا مورد نیاز خواهد بود برای ایجاد یک سیستم که تشخیص داروهای تقلبی را آسان تر و کارآمد تر می کند. در حالی که بعد از راه اندازی سیستم باید کار بیشتری انجام شود تا مطمئن شود که سیستم جدید به درستی در سراسر اتحادیه اروپا کار می کند، من مثبت هستم گفت: "ما امنیت شبکه های دیگر را برای شهروندان فراهم می کنیم تا از خطرات داروهای غیر مجاز، بی اثر و خطرناک محافظت کنند"، ویتنی آندریوکایتیس، کمیسیون بهداشت و مواد غذایی، گفت:

"از زمان آغاز اختیارات من، وزرای ملی را تشویق می کنم تا از اجرای این سیستم جدید نظارت کنند و به همه ذینفعان کمک کنند تا قوانین جدیدی را که جلوگیری از جعل داروها در دست بیماران است، آماده کنند. در هفته ها و ماه های آینده، سیستم جدید نظارت خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که به درستی کار می کند. با این حال، من مشتاقانه پیش بینی می کنم که قرار دادن فردا با توجه به این که، در آستانه انتخابات اروپا، این یک نمونه دیگر از ارزش افزوده همکاری اتحادیه اروپا است. "

داروهای تولید شده قبل از شنبه 9 فوریه 2019 بدون ویژگی های ایمنی ممکن است تا زمان انقضای آن در بازار باقی بماند. اما سیستم تأیید مجدد جدید به افراد مجاز (و به ویژه داروسازان و بیمارستان ها) نیاز دارد تا در طول زنجیره تأمین اعتبار صحت محصولات را بررسی کند. سیستم جدید به کشورهای عضو اجازه خواهد داد تا داروهای فردی را ردیابی کنند، مخصوصا اگر نگرانی برای یکی از آنها مطرح شود.

اطلاعات بیشتر

دیدن پرسش و پاسخ بر روی داروهای جعلی

در توییتر دنبال کنید: @ V_Andriukaitis EU_Health

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *