# یوروپول - دومین شبکه بزرگ ارزی تقلبی در وب تاریک از بین رفته است

| سپتامبر 9، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

پلیس قضایی پرتغال (PolÃcia Judiciária) با پشتیبانی یوروپول ، دومین شبکه بزرگ ارز تقلبی در شبکه تاریک را از بین برد. پنج نفر بازداشت شده اند و متهم به جعل و جرم سازمان یافته هستند. اسکناس های جعلی در اروپا ، به ویژه در فرانسه ، آلمان ، اسپانیا و پرتغال ، به ارزش بیش از 1.3 میلیون پوند کشف و ضبط شد.

پس از تحقیقات ، هشت جستجوی داخلی و غیر خانگی در پرتغال انجام شد. ماموران اجرای قانون اسکناس های جعلی 1,833 را ضبط کردند: اسکناس های 1,290 50 و اسکناس های 543 10 ، در کل ،69,930. چندین اشیاء مربوط به تولید نیز کشف و ضبط شد ، مانند رایانه ، چاپگر ، کاغذ امنیتی با استفاده از موضوعات امنیتی ، هولوگرام و باند هولوگرافیک چسبنده ، جوهر ماوراء بنفش و کارتریج جوهر.

پشتیبانی یوروپول

یوروپول از ابتدا با این كارشناسان تقلبی و تار وب این عملیات را پشتیبانی كرد. جلسات متعددی در یوروپول برگزار شد و بسته های اطلاع رسانی اطلاعاتی نیز صادر شد. جدا از حمایت مالی ، آژانس اجرای قانون اروپا در طول روز اقدام به پشتیبانی و تحلیلی و عملیاتی در اختیار مقامات پرتغال قرار داد. در طی روز اقدام ، یک تحلیلگر Europol on برای پشتیبانی از محل با دفتر تلفن همراه مستقر شد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *