#EUChina - چین باید ما را متقاعد کند که ارزش داشتن توافق نامه سرمایه گذاری را دارد # EU2020DE

| سپتامبر 15، 2020 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

اجلاس امروز اتحادیه اروپا و چین امروز (14 سپتامبر) در زمانی برگزار شد که تنش های ایالات متحده و چین در حال افزایش است ، گزارش های نگران کننده ای از نقض حقوق بشر منتشر شده است ، روابط در زمینه امنیت سایبری تیره شده است ، و هنگامی که هر دو طرف با مشکلات عظیمی دست و پنجه نرم می کنند چالش های COVID-19 و بازگرداندن رشد اقتصادی در پی همه گیری.

"بازیکن" ، زمین بازی نیست

رئیس شورای اروپا چارلز میشل گفت: "اروپا" باید یک بازیکن باشد ، نه یک زمین بازی "و ادعا کرد که جلسه امروز نمایانگر گامی دیگر به جلو برای ایجاد روابط متعادل تر با چین است. وی گفت: اروپا خواهان رابطه ای با چین است كه بر اساس متقابل ، مسئولیت پذیری و انصاف اساسی باشد.

میشل گفت که به طور متوسط ​​اتحادیه اروپا روزانه بیش از 1 میلیارد یورو با چین داد و ستد می کند ، اما او گفت که اروپا باید بر روی متقابل بیشتر و ایجاد شرایط برابر اصرار کند.

"چین" باید ما را متقاعد کند که ارزش داشتن توافق نامه سرمایه گذاری است

همانطور که به طور گسترده پیش بینی شده بود ، این اجلاس نتوانست به توافقنامه جاه طلبانه جامع سرمایه گذاری اتحادیه اروپا و چین (CAI) برسد. اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا گفت که اروپا باید شاهد پیشرفت بیشتر در زمینه های اصلی باشد: انتقال فناوری اجباری ؛ شفافیت در مورد یارانه ها دسترسی به بازار و توسعه پایدار.

در جلسه پرسش و پاسخ ، مرکل صدراعظم اضافه کرد: "در طول 15 سال گذشته ، من می گویم که از نظر اقتصادی ، چین به طور قابل توجهی قوی تر شده است. این بدان معناست که نیاز به تقابل و ایجاد شرایط مساوی بیشتر است. شاید 15 سال پیش ، زمانی که چین به کشوری در تنگنا توسعه نزدیک بود ، چنین نبوده است. در بسیاری از مناطق با فناوری پیشرفته ، این یک رقیب مشخص است. به عبارت دیگر ، چند جانبه گرایی مبتنی بر قوانین باید بر اساس توافق نامه WTO رعایت شود. مرکل نمونه ای از خریدهای عمومی را ارائه داد ، جایی که وی گفت چین در مذاکرات طولانی با WTO بوده است اما نتیجه ای حاصل نشده است.

دو طرف هدف خود را برای رفع شکاف های باقی مانده قبل از پایان سال تأیید کردند. طرف اتحادیه اروپا تأکید کرد که برای دستیابی به یک توافق معنادار ، در سطح بالای سیستم چین به تعامل سیاسی سطح بالا نیاز است.

"چین" به همان سطح جاه طلبانه اروپا نیاز دارد

مرکل در سخنرانی خود بعنوان رئیس شورای شورا ، تمرکز بر آب و هوا را انتخاب کرد. وی گفت که اتحادیه اروپا و چین اکنون در حال گفتگو هستند تا درباره کنفرانس آب و هوای گلاسکو در پایان سال که اهداف ملی بررسی خواهد شد ، صحبت کنند. اتحادیه اروپا هدف 2030 خود را افزایش می دهد و هدف آن خنثی شدن کربن تا سال 2050 است ، اتحادیه اروپا در مورد چین در زمینه تعیین رهبری مشابه در تعیین اهداف بلند پروازانه بحث کرد ، به ویژه با توجه به ادامه وابستگی شدید آن به نیروگاه های زغال سنگ. مرکل گفت که دوست دارد با چین در زمینه طرح تجارت آلایندگی که بزرگترین طرح در جهان است همکاری کند. کنفرانس تنوع زیستی برای سال 2021 نیز مورد بحث قرار گرفت.

هنگ کنگ و حقوق بشر

میشل گفت که قانون اخیر امنیت ملی برای هنگ کنگ همچنان نگرانی های جدی ایجاد می کند و خواستار شنیدن صدای دموکراتیک ، حمایت از حقوق و حفظ خودمختاری است.

اتحادیه اروپا همچنین نگرانی های خود را در مورد رفتار چین با اقلیت ها در سین کیانگ و تبت ، و رفتار با مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران درخواست دسترسی ناظران مستقل به سین کیانگ و آزادی شهروند سوئدی گوی مینهای و دو شهروند کانادایی که خودسرانه بازداشت شد. اواخر امسال گفتگوی حقوق بشر در پکن برگزار خواهد شد.

علاوه بر نگرانی های حقوق بشر ، اتحادیه اروپا از چین خواست تا از اقدامات یک جانبه در دریای چین جنوبی خودداری کند ، به قوانین بین المللی احترام بگذارد و از تشدید اجتناب کند.

رئیس جمهور شی جین پینگ در یک بیانیه مطبوعاتی کوتاه مطبوعاتی گفت که اتحادیه اروپا باید به همزیستی مسالمت آمیز ، گشودگی و همکاری ، چند جانبه گرایی و همچنین گفتگو و مشاوره برای توسعه سالم و پایدار روابط خود پایبند باشد.

وی خاطرنشان کرد که همه گیری COVID-19 در حال سرعت بخشیدن به تغییرات است و بشر در یک دوراهی جدید ایستاده است. خی از چین و اتحادیه اروپا خواست تا بی ثبات توسعه سالم و پایدار مشارکت استراتژیک جامع چین و اتحادیه اروپا را تقویت کنند.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *