اتحادیه اروپا- # شورای مشترک کوبا ، 09 / 09 / 2019

| سپتامبر 9، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

شورای مشترک اتحادیه اروپا و کوبا برای دومین بار در 9 سپتامبر 2019 در هاوانا ، کوبا برگزار شد. این بحث در مورد چگونگی حفظ حرکت در اجرای "توافق نامه گفتگوی سیاسی و همکاری" ، که بطور موقت از نوامبر 2017 به کار گرفته شده است.

توافق نامه گفتگوی سیاسی و همکاری بین اتحادیه اروپا و کوبا نشانه اهمیتی است که ما به روابط خود می دهیم. ما امیدواریم که فصل جدیدی که ما گشوده ایم ، می تواند دوستی بین مردم اروپا و کوبا را تقویت کند. به همین دلیل است که ما در اینجا هستیم: برای جشن گرفتن و تقویت گفتگو و همکاری بیشتر.

فدریکا موگرینی ، نماینده عالی امور خارجه و سیاست های امنیتی

جشن این دومین شورای مشترک نمونه ای از پیشرفت روابط با اتحادیه اروپا است. این اجازه می دهد تا از این پیشرفت استفاده کرده و اقدامات آینده از منافع متقابل را ترسیم کنیم.

برونو ادواردو رودریگوئه پاریلا ، وزیر امور خارجه کوبا

شورای مشترک پنج گفتگوی سیاسی ساختاری را كه توسط این توافق نامه در زمینه های مهم آغاز شده ، بررسی كرد: حقوق بشر ، عدم گسترش سلاح های كشتار جمعی ، كنترل سلاح های متعارف ، اقدامات محدود كننده یك طرفه و توسعه پایدار.

همچنین ، روابط دوجانبه و برنامه های همکاری در زمینه هایی از جمله فرهنگ ، انرژی ، کشاورزی و نوسازی اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت. دو طرف توافق کردند که گفتگوهای سیاست بخشی را در زمینه های انرژی ، کشاورزی ، محیط زیست و تغییرات آب و هوا آغاز کنند.

تجارت و سرمایه گذاری - بین اتحادیه اروپا و کوبا ، از جمله اثرات برون مرزی قانون هلمز- بارتون ایالات متحده ، همچنین مورد بحث قرار گرفت.

علاوه بر این ، شورای مشترک به موضوعات منطقه ای و جهانی ، مانند تحولات اخیر در آمریکای لاتین و کارائیب ، از جمله روابط اتحادیه اروپا و CELAC اشاره کرد. آنها همچنین در مورد هماهنگی در مجامع چند جانبه در مناطقی مانند تغییرات آب و هوایی و توسعه پایدار و فراگیر گفتگو کردند.

این شورای مشترک به ریاست نماینده عالی امور خارجه و سیاست های امنیتی فدریکا موگرینیچ و وزیر امور خارجه کوبا برونو رودریگز گو پاریلا برگزار شد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *