حساب های اتحادیه اروپا "دیدگاه واقعی و منصفانه" از وضعیت مالی اتحادیه اروپا می گویند حسابرسان

| اکتبر 8، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

در گزارش سالانه 2018 خود ، که امروز (8 اکتبر) منتشر شده است ، دادگاه حسابرسی اروپا (ECA) به این نتیجه رسیده است که حساب های اتحادیه اروپا موقعیتی "واقعی و منصفانه" از وضعیت مالی اتحادیه اروپا را ارائه می دهند. برای سومین سال پیاپی ، حسابرسان نظر صالحی در مورد منظم معاملات مالی اساسی حسابها صادر کرده اند. این نشان دهنده این واقعیت است که بخش مهمی از هزینه های اتحادیه اروپا 2018 تحت تأثیر خطاها قرار نگرفته است و چنین خطاهایی دیگر در حوزه های خرج کردن گسترده نیستند. در عین حال ، حسابرسان می گویند ، در عین حال ، در زمینه های پرخطر از جمله توسعه روستایی و انسجام ، چالش ها باقی مانده است.

han با تشکر از پیشرفت های مدیریت مالی خود ، اتحادیه اروپا در هنگام هزینه کردن پول عمومی از استانداردهای بالای پاسخگویی و شفافیت پیروی می کند. - ما انتظار داریم کمیسیون وارده و کشورهای عضو این تلاش را ادامه دهند. لون start € start شروع یک دوره جدید قانونی و یک دوره جدید برنامه ریزی مالی ، دریچه ای از فرصت ها را ایجاد می کند. سیاست گذاران باید آن را درک کنند تا سیاست های اتحادیه اروپا و هزینه های خود را برای ارائه نتایج و ارزش افزوده متمرکز کنند

سطح کلی بی نظمی در هزینه های اتحادیه اروپا در محدوده مشاهده شده طی دو سال گذشته پایدار مانده است. حسابرسان خطای 2.6٪ را در هزینه 2018 تخمین می زنند (2.4٪ در 2017 و 3.1٪ در 2016). خطاها عمدتاً در مناطق با ریسک بالا ، از جمله در توسعه روستایی و انسجام ، که در آن پرداخت از بودجه اتحادیه اروپا برای بازپرداخت ذینفعان برای هزینه هایی که متحمل شده اند ، انجام می شود. این مناطق هزینه ای منوط به قوانین پیچیده و معیارهای واجد شرایط بودن هستند که ممکن است منجر به خطا شود.

حسابرسان می گویند با رهبری جدید در موسسات اتحادیه اروپا و پس از انتخابات پارلمان اروپا در سال جاری ، اتحادیه اروپا در یک چهارراه مهم قرار دارد و باید برای تحقق نتایج حرکت را به دست آورد. بودجه اتحادیه اروپا بیش از 1 of از درآمد ناخالص ملی همه کشورهای عضو را شامل نمی شود ، بنابراین ضروری است که هزینه های آن نه تنها مطابق با قوانین باشد بلکه نتیجه را نیز به دست آورد.

حسابرسان همچنین چالش های مدیریت بودجه و مالی اتحادیه اروپا را که از اهمیت ویژه ای برای چرخه جدید بودجه بلند مدت برخوردار است ، برجسته می کند. جذب صندوق های ساختاری و سرمایه گذاری کشورهای عضو که تقریبا نیمی از چارچوب مالی چند ساله فعلی (MFF) را تشکیل می دهند ، با وجود افزایش انگیزه و مطالبات قابل توجهی بالاتر در 2018 ، همچنان پائین است. کمیسیون برای جلوگیری از فشار ناخواسته بر نیازهای پرداخت در شروع MFF جدید (2021-2027) باید اقدامات خود را انجام دهد ، که می تواند ناشی از تاخیر در مطالبات فعلی باشد. علاوه بر این ، افزایش ضمانت های پشتیبانی شده توسط بودجه اتحادیه اروپا (میلیارد 92.8 میلیاردی در پایان 2018) به میزان مواجهه بودجه در معرض خطر ، که کمیسیون باید تحت MFF جدید رسیدگی کند ، می افزاید.

در 2018 ، مخارج اتحادیه اروپا بالغ بر billion156.7 میلیارد دلار ، معادل 2.2 of از هزینه های عمومی دولت کشورهای عضو گرفته شده به عنوان یک کل و 1.0٪ از درآمد ناخالص ملی اتحادیه اروپا است. در 2018 ، "منابع طبیعی" بیشترین سهم بودجه حسابرسی شده (48)) را تشکیل می داد ، در حالی که سهم ™ € "هزینه های پیشنهادی" 20 and و رقابت نشان دهنده 15٪ بود. مانند سال گذشته ، حسابرسان براساس کار سایر حسابرسان در کشورهای عضو و نظارت کمیسیون ، "مشارکت" را بررسی کردند.

هر ساله ، حسابرسان درآمدها و هزینه های اتحادیه اروپا را مورد بررسی قرار می دهند ، بررسی می کنند که آیا حساب های سالانه قابل اعتماد است یا خیر و آیا معاملات درآمد و هزینه با قوانین قابل اجرا در سطح اتحادیه اروپا و کشورهای عضو مطابقت دارند.

حساب های اتحادیه اروپا با استفاده از قوانین حسابداری بر اساس استانداردهای بین المللی حسابداری بخش عمومی آماده شده است و وضعیت مالی اتحادیه را در پایان سال و عملکرد مالی بیش از سال مالی 2018 ارائه می دهد. وضعیت مالی اتحادیه اروپا شامل دارایی ها و بدهی های اشخاص ادغام شده آن در پایان سال ، کوتاه مدت و بلند مدت است.

عقیده "پاک" به معنای ارقام واقعی و منصفانه است و از قوانین گزارشگری مالی پیروی می کند. نظر معتبر "معتبر" به این معنی است که حسابرسان نمی توانند نظری پاک داشته باشند ، اما مشکلات شناسایی شده گسترده نیستند. نظر «مخالف» نشانگر مشکلات گسترده است.

برای رسیدن به این نظر حسابرسی ، آنها نمونه معاملات را آزمایش می کنند تا تخمین های مبتنی بر آماری از میزان تأثیر درآمد و مناطق مختلف هزینه در اثر خطا ارائه دهند. آنها میزان خطای تخمین زده شده را در برابر آستانه ماده 2Â Â ، که بالاتر از آن درآمد یا هزینه غیرقانونی تلقی می شود ، اندازه گیری می کنند. میزان تخمینی خطا معیار کلاهبرداری ، ناکارآمدی یا زباله نیست: این یک تخمینی از پولی است که نباید پرداخت می شد زیرا به طور کامل مطابق با قوانین اتحادیه اروپا و ملی مورد استفاده قرار نمی گرفت.

دیوان حسابرس اروپا (ECA) حسابرس خارجی مستقل اتحادیه اروپا است. گزارش ها و نظرات حسابرسی آن یک عنصر اساسی در زنجیره پاسخگویی اتحادیه اروپا است. آنها از آنها برای پاسخگویی به مسئولان اجرای سیاست ها و برنامه های اتحادیه اروپا استفاده می شود: کمیسیون ، سایر نهادها و نهادهای اتحادیه اروپا ، و ادارات در کشورهای عضو. Â ECAÂ هشدارها در مورد خطرات ، اطمینان خاطر ، نشان دهنده کاستی ها و عمل خوب ، و راهنمایی هایی را برای سیاست گذاران و قانونگذاران اتحادیه اروپا در مورد چگونگی بهبود مدیریت سیاست ها و برنامه های اتحادیه اروپا ارائه می دهد.

گزارش سالانه بودجه اتحادیه اروپا ، گزارش سالیانه صندوق های توسعه اروپا و سند خلاصه € N2018 ممیزی اتحادیه اروپا به طور خلاصه را می توان در اینجا یافت

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *