مدل های ماشین الکتریکی به سه برابر در اروپا توسط 2021 - داده های بازار است

| ژوئیه 18، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

تعداد مدل های ماشین الکتریکی در بازار اروپا بیش از سه برابر در سه سال آینده، تجزیه و تحلیل جدیدنشان می دهد. پس از چند سال رشد و تردید، خودروسازان اتحادیه اروپا مدل های 214 را در 2021 ارائه می دهند - از 60 موجود در پایان 2018. حمل و نقل و محیط زیست (T & E)، که امروزه با استفاده از داده های منبع معتبر صنعت IHS Markit، با انتشار داده هایی از منابع معتبر صنعت IHS Markit آشنا می شود، گفت: واضح است که اکثر تولیدکنندگان آماده برق هستند، اما دولت ها باید اطمینان حاصل کنند که رانندگان انگیزه مالیاتی مناسب دارند و زیرساخت های شارژ را برای دور شدن از دیزل و بنزین سریع.
VIDEO: ببینید که چگونه بازار خودرو الکتریکی شکل می گیرد
خودروسازان مدل های 92 به طور کامل الکتریکی و مدل های هیبریدی 118 را در 2021 به فروش می رسانند که باید آنها را برای رسیدن به هدف CO2 خودرو 95g / km به فروش برسانند. اگر طرح پیش بینی تحویل داده شود، 2025 22٪ از وسایل نقلیه تولید شده می تواند یک پلاگین داشته باشد - بیش از اندازه به اندازه کافی برای دیدار با استاندارد CO2 خودرو اتحادیه اروپا در همان سال است. در همین حال، تولید برای سایر موتورهای جایگزین تقریبا غیرقابل دسترس است: تنها 9,000 خودروهای سلول سوختی به طور کلی پیش بینی می شود که از 2025 در مقایسه با 4 میلیون اتومبیل الکتریکی تولید شود. تولید خودروهای گاز طبیعی فشرده حتی کاهش یافته است، که کمتر از 1٪ از وسایل نقلیه تولید شده در اروپا تا اواسط 2020 است.

لوسیان متیو، تحلیلگر حمل و نقل و تحرک در T & E، گفت: Â اروپا به دنبال استانداردهای CO2 خودروی اتحادیه اروپا است، اروپا در حال دیدن یک موج جدید، موتورهای الکتریکی ارزان تر است که به بازار رسیده است. این خبر خوبی است اما کار هنوز انجام نشده است. ما به دولت ها نیاز داریم تا از شارژ EV در خانه و در محل کار استفاده کنیم و ما نیاز به تغییرات در مالیات بر ماشین ها داریم تا اتومبیل های الکتریکی حتی جذاب تر از دیزلی، بنزین و وسایل نقلیه هیبریدی ضعیف باشند.

پیش بینی های تولید، تولید الکتریکی ماشین را به طور پیوسته جایگزین تولید موتور دیزلی در سراسر اروپا می کند، با این که بزرگترین مراکز تولید در غرب اروپا - آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا قرار دارند. اما پیش بینی می شود که اسلواکی با 2025 بیشترین تعداد EVs در سرانه تولید کند. جمهوری چک و مجارستان نیز مراکز تولیدی قابل توجهی خواهند بود. بریتانیا همچنان نامعلوم است؛ زیرا رشد تولید پیش بینی شده ی EV به راحتی می تواند در مورد "معامله Brexit" معکوس شود.

در حال حاضر، 16 در مقیاس بزرگ دستگاه های باتری لیتیوم یون تایید شده است و یا احتمالا به صورت آنلاین در اروپا توسط 2023. با توجه به داده های Mineral Mineral Information Benchmark Mineral Intelligence، برنامه های تأیید شده به تنهایی ظرفیت تولید باتری 131 GWh را به حداکثر می رسانند. به اندازه کافی برای پوشش 130 تخمین زده می شود که مورد نیاز EV ها و باتری های ذخیره سازی ثابت در سراسر اروپا در 2023 است. بر اساس داده های مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا، تولید باتری در این مقیاس به طور مستقیم و غیرمستقیم در زنجیره ارزش باتری 120,000 شغل ایجاد می کند. اما T & E همچنین گفت که اتحادیه اروپا همچنین باید اطمینان حاصل کند که باتری های فروخته شده در اروپا دارای رد پای کربن هستند و از لحاظ اخلاقی استفاده مجدد، بازیافت و منابع اختراع شده است.

متیو نتیجه گرفت: â € œ این یک لحظه محوری برای صنعت خودرو در اروپا است. تولید کنندگان خودروها سرمایه گذاری می کنند - میلیارد دلار در برق، و تولید باتری در نهایت به اروپا می آید. موفقیت در این زمینه یکی از اولویت های مهم اتحادیه اروپا است. ما باید یک سیگنال واضح برای صنعت ارسال کنیم که هیچ راهی برای عقب نشینی وجود ندارد و موافقت می کنیم که فروش بنزین و دیزل در شهرستانها، در سطح ملی و اتحادیه اروپا، پایان پذیرد. سن موتور احتراق به پایان رسیده است

برقی جرقه: ماشین الکتریکی Carmakers در سراسر اروپا 2019-2025

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *