#Ebola - اتحادیه اروپا در کمک های بشردوستانه در جمهوری دموکراتیک کنگو بیش از ¬5 میلیون نفر را تأمین می کند

| ممکن است 14، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا کمک های بشردوستانه را با مبلغی بیش از 200 میلیون دلار افزایش می دهد جمهوری دموکراتیک کنگوبیشترین شیوع ویروس ابولا را تا به امروز تجربه کرده است. تعداد مرگ و میر ناشی از این اپیدمی در حال حاضر در بیش از 1,000 مردم است. با اعلام این خبر، کل بودجه اتحادیه اروپا برای مقابله با بیماری در کشور به 17 میلیون نفر می رسد.

کمیساریای امور انسان دوستانه و مدیریت بحران و مربی ابولا اتحادیه اروپا، Christos Stylianides، گفت: "اتحادیه اروپا متعهد است که به کمک همکاران خود ادامه دهد و مقامات برای مبارزه با ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو تا زمانی که نیاز دارند، با ابولا مبارزه کنند. از زمان وقوع این بیماری در سال گذشته، اتحادیه اروپا منابع مالی، کارشناسان، تجهیزات تخلیه پزشکی، خدمات پرواز بشردوستانه و کمک به کشورهای همسایه را تامین کرده است. ما همچنین از بخش سلامت در کشور و توسعه واکسن و درمان های ابولا حمایت می کنیم. با این حال، این بیماری همچنان یک تهدید جدی است و همه باید برای جلوگیری از بیماری همه گیر انجام شود. کارکنان کمک نیز باید بدون تهدید خشونت به کار خود در طول زندگی خود بپردازند

بودجه اتحادیه اروپا از سازمان بهداشت جهانی و همچنین سایر شرکای حمایت می کند تا اطمینان حاصل شود که دسترسی به مراقبت های بهداشتی و عفونت و اقدامات پیشگیرانه، همکاری با جوامع محلی برای ترویج درک، پذیرش و حمایت از واکنش، حمایت اجتماعی و حمایت غذایی برای بازماندگان و خانوادهی آنها.

واکنش به ابولا در کشور با تعدادی از چالش های جدی و پیوسته مواجه بوده است، از جمله ارتقاء جمعیت زیاد، ساختارهای بهداشتی ضعیف و پذیرش فقیر جامعه از اقدامات پیشگیری از ابتلا به بیماری. در این میان، درگیری های مداوم در مناطق آسیب دیده، حملات خشونت آمیز به مراکز درمان ابولا و تیم های واکنش نشان داده شده است.

زمینه

اپیدمی ویروس ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو تا کنون به استان های شرقی شمال کویر و ایوری محدود شده است که هر دو در اثر اختلافات طولانی شکوفا شده اند و وضعیت انسانی شکننده را بدتر کرده است.

در پاسخ به این شیوع، اتحادیه اروپا پشتیبانی مالی از شرکای بشردوستانه درگیر در اقدامات مختلف در واکنش به ابولا را تأمین می کند. اتحادیه کارشناسان بهداشتی بشردوستانه در اتحادیه اروپا جمهوری دموکراتیک کنگودر هماهنگی واکنش درگیر هستند و در تماس روزانه با مقامات بهداشت، سازمان بهداشت جهانی و شرکای عملیاتی هستند. علاوه بر این، مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماریاپیدمیولوژیست به اپیدمیولوژیست بوتمبو، دومین مرکز شیوع، بین ماه های نوامبر و دسامبر 2018 فرستاده شد تا حمایت فنی و تخصصی بیشتری را ارائه دهد و از گسترش شیوع آن پیروی می کند.

سرویس هوایی بشر دوستانه اتحادیه اروپا، Â پرواز ECHO، به طور منظم حمل و نقل پرسنل، لوازم و تجهیزات را به مناطق مختلف مبتلا به ابولا مختلف. تا کنون بیش از 80 پرواز کرده است.

خیمه ساز و اتحادیه اروپا حفاظت مدنیبر اساس درخواست سازمان بهداشت جهانی، دو بار در رابطه با شیوع آن فعال شده است. نروژ، که یک کشور شرکت کننده در مکانیسم است، یک تیم تخصصی را به این تیم فرستاد جمهوری دموکراتیک کنگوÂ برای آموزش کارکنان بهداشتی در مورد استفاده از واحد های انحصاری با تکنولوژی پیشرفته که برای حمایت از پاسخ ابولا برای استفاده در پرونده های تخلیه پزشکی اختصاص داده شده بود، آموزش داده شد. پس از درخواست دوم توسط سازمان بهداشت جهانی، نروژ سه واحد انزوا اضافی را فراهم کرد و جلسات آموزشی بیشتری را برای عملیات خود ارائه می دهد. اتحادیه اروپا مبلغ 85٪ از هزینه های حمل و نقل مربوط به این کمک را که از طریق مکانیسم مستقر شده است، تامین می کند.

اتحادیه اروپا همچنین از حمایت مالی و واکسن ابولا برای تحقیق در زمینه درمان ابولا و آزمایشهای تشخیصی حمایت کرده است.

علاوه بر پاسخ اضطراری، اتحادیه اروپا یک برنامه همکاری توسعه برای حمایت از بخش بهداشت و درمان اعمال می کند.

در خارج از مرز کنگو، صندوق های بشردوستانه اتحادیه اروپا نیز در تقویت اقدامات آمادگی و پیشگیری در کشورهای همسایه برای جلوگیری از گسترش شیوع بیماری کمک می کند.

اطلاعات بیشتر

برگه: Â واکنش اتحادیه اروپا به اپیدمی ابولا

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *