آیا می توان در اروپا تجارت از راه # روسی انجام داد؟

| سپتامبر 9، 2019 | 0 نظرات

By هنری سنت جورج

در اواخر 2018 ، خبرهای بدی برای گروه DIA ، یک زنجیره سوپرمارکت اسپانیایی و سومین شرکت بزرگ صادر کننده بخش مواد غذایی در اروپا به وجود آمد. طبق گزارش FT ، تا دسامبر رئیس جمهور و رئیس اجرایی استعفا داده بودند ، رئیس دارایی اخراج شده بود ، سهام این شرکت در طی یک سال 80٪ سقوط کرد و سود سهام کاهش یافت.

در آن شرایط چشمگیر ، سهامدار DIAâ و در آن زمان صاحب 29٪ از شرکت بزرگ روسیه ، میخائیل فریدمن ، پیشنهاد سخاوتمندانه ای از تزریق N500m و خرید سهام عمده سهام خود را داشت.

پیشنهاد مناقصه داوطلبانه با یک برنامه ˜ € ˜ € ˜rescue برای تأمین آینده DIAâ € ed تکمیل شد. Â L1 Retail (شرکتی که مدیریت دارایی های Fridmanâ را دارد) اعلام کرد که â با پیروی از رهبری و حاکمیت درست ، DIA ​​می تواند جایگاه پیشرو خود در اسپانیا را به نفع اقتصاد اسپانیا مجدداً برقرار کند. پیشنهاد L1â توسط اکثر سهامداران پشتیبانی شد ، بنابراین در ماه مه 2019 ، L1 کنترل تقریباً زیر 70٪ از سرمایه DIAâ را به دست آورد ، با برنامه ای آشکار برای بدست آوردن کل مالکیت در پایان.

طرح نجات خرده فروشی L1 شامل سه مرحله است. با دو مورد از آنها (تزریق و خرید) ، بخش باقی مانده یک تحول است که توسط L1 Retail هدایت می شود. is € ˜ ایده این است که شرکت را نجات دهید. فریدمن به FT گفت: "این خیلی بد مدیریت شده است و فکر می کنیم این یک شرکت عالی باشد."

داستان به نظر می رسد یک سناریوی مثبت برای نجات یک تجارت در پریشانی با یک تاجر مستقر در نقش اصلی ، اما در حال حاضر احتمالاً فریدمن کم محبوب ترین فرد در اسپانیا است.

دلایل خاصی وجود دارد که مقامات اسپانیایی بر اساس یک پیشینه علامت دار در اهداف نیک فریدمن شک کنند. در حال حاضر ، دادگاه ملی اسپانیا فریدمن را تحت بازجویی رسمی قرار داده است که بخاطر فساد اداری - وی متهم شده است که با اجرای یک سری از اقدامات که منجر به ورشکستگی ZED Worldwide SA شد ، ورشکستگی یک شرکت دیگر اسپانیایی را طراحی و ترتیب داد. سند دادگاه می گوید برای خرید آن با قیمت بسیار مسخره ، بسیار پایین تر از قیمت بازار.

تاجر سهامدار و طلبکار ZED بود ، و طبق دادگاه ملی یک موقعیت ممتاز برای هر نوع تصمیم در این گروه position موقعیت ممتازی داشت. وی همچنین Vimpelcom را کنترل کرد ، یک اپراتور عظیم تلفن همراه که با تغییر قراردادها با ZED باعث افت قابل توجهی در درآمد آن شد که به نوبه خود عدم امکان پرداخت ZED برای پرداخت وام به مبلغ N140 میلیون دلاری را که بخشی از آن توسط یکی از بانک هایی که فریدمن کنترل می کند.

پس از درخواست ZED برای ورشکستگی در ژوئن 2016 ، افراد Fridman ZED را با مبلغ N20 میلیون دلار خریداری کردند ، â بسیار کمتر از ارزش آن هنگام شروع مانورهای انسداد توسط آقای فریدمن ، ادعا می کنند دادستان اسپانیایی. هنگام مراجعه به عملکرد L1â ، آنها از کلمه â € ˜raidingâ use استفاده می کنند.

آیا DIA می تواند سرنوشت ZEDâ را تکرار کند؟ مطبوعات اسپانیا می گوید ، بسیار محتمل است.

پس از اینکه تاجر روسی سهام 29٪ خود را به دست آورد ، وی قدرت دیکته کردن شرایط را به دست آورد. این زمانی است که رئیس و رئیس اجرایی شرکت را ترک کردند و توسط افراد L1â جایگزین شدند. همانطور که توسط El Pais گزارش شده است ، این بدترین دوره را در تاریخ DIAâ آغاز کرده است - کیفیت فروش و کالاها کاهش یافته است ، در فرآیندهای تهیه و تدارکات نقص بیشتری پیدا کرده است ، در حالی که تهیه کنندگان نمی توانند دستمزد خود را دریافت کنند. به موقع. کارمندان چنان در مورد آینده خود نگران شدند که اعتصاب کردند ، و اوضاع را بدتر کرد.

درمورد سهام ، در لحظه آخرین خرید L1 آنها هزینه ای تحت €0,40 داشته اند - تغییر چشمگیر قیمت €4 که آنها هنگام معامله فریدمن 29٪ سهم خریداری می کردند.

رودریگو فرناندو پرز ، سهامدار سهامداران رادیو آزادی ، در مصاحبه خود با رادیو لیبرتی گفت: "به نظر می رسد که این شرکت به عمد آسیب دیده می شود تا پس از آن تمام سهام خود را با قیمت پایین تر خریداری کند. و فقط یک نفر در پشت این وجود دارد ، آقای میخائیل فریدمن. او پول زیادی دارد؛ او مردی بسیار ثروتمند است و او ظاهرا می خواهد DIA را بسیار ارزان بخرد. آیا با تقلب هم مرز است؟ کاملا. این حقیقت را هم نمی گویم که صدها نفر ویران می شوند. "

با این حال برخی از مردم می گویند که آنها شاهد آمدن آن بودند. وقتی L1 پیشنهاد خرید سهام DIAâ را صادر کرد ، همه نظرات جامعه تجارت خوش بینانه به نظر نمی رسید. به ویژه ، همسالان فریدمن از پشت در مسکو گفتند که در اسپانیا به نظر می رسید که آن بزرگواری ترفند امضای خود را برای تصرف خصمانه انجام می داد ، همان کسی که او در دنیای آشفته تجارت روسیه به انجام رساند.

تصرف خصمانه یا به قول برخی ملایم ، "مذاکرات پرخاشگرانه" مدتهاست که علامت تجاری فریدمن محسوب می شود. گروه A1 روسی وی در دهها داستان acquis تمایل به خریدهای آشامیدنی: تولید مواد غذایی و آشامیدنی ، داروسازی ، enterprises شرکت های متالورژی و معدن ، شرکت های نفت و گاز همه به فهرست فعالیت های بحث برانگیز A1â می روند.

"فریدمن و شرکای او" فقط همه میلیاردرهای روسی هستند که مشاغل جدید بزرگی را در غرب ایجاد می کنند "که جالب تر از آن است که ایده های سرمایه گذاری و جنگ های شرکتی آنها یادآور روسی آلفا است. گذشته ، â € نوشت بل.

در 2013 ، پس از فروش چشمگیرترین دارایی خود (تولید کننده نفت TNK-BP) ، فریدمن به لندن نقل مکان کرد و تجارت خود را در غرب شروع کرد. این شایعات می گویند که او می خواهد آلفا بانک ، تجارت پرچمدار خود را بفروشد و روسیه را به خوبی رها کند ، که او به شدت انکار می کند. این بزرگوار ادعا می کند که وی فقط تمرکز خود را به اروپا رسانده است تا توانایی های خود را در زمین بازی جدید آزمایش کند: "برای من فکر می کنم این علاقه ، امتیاز و چالش بزرگی است" و سعی در تکرار موفقیتهای خود داریم. ساخته شده در روسیه در یک بازار بسیار پیشرفته تر و رقابتی تر .â € ™

آیا او قادر خواهد بود؟ در سالهای شکل گیری او به عنوان الیگارشی در روسیه هرج و مرج پس از اتحاد جماهیر شوروی چیزهای زیادی وجود داشت که می توانست از آن دور شود. آیا اینها "روشهای" گذشته می توانند برای تجارت در اروپا امروز کار کنند؟ پاسخ با دادگاه ملی اسپانیا است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *