سازمان های جاسوسی انگلیس با وجود #Brexit روابط خارجی را دست نخورده می بینند

| اوت 13، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

منابع رسمی انگلیس انتظار دارند که روابط نزدیک با اروپا و سایر خدمات جاسوسی خارجی بدون در نظر گرفتن برنامه هایی برای خروج از اتحادیه اروپا ادامه یابد ، می نویسد: مارک هوزنبال.

با توجه به وقوع Brexit در 31 اکتبر ، سؤالاتی مطرح می شود که آیا ترتیبات فعلی اشتراک اطلاعات با شرکای اتحادیه اروپا از داده های مسافر گرفته تا حکم دستگیری ممکن است در معرض خطر باشد.

با این حال ، شرایط طلاق انگلیس از اتحادیه اروپا هنوز مشخص نیست ، و به هر حال این منابع اطمینان داشتند که با توجه به نیاز غربی ها به وحدت در برابر تهدیدات از شبه نظامیان اسلامی به سمت راست ، همکاری های امنیتی به خطر نمی افتد.

یک منبع ارشد دولت انگلیس که با فعالیت های یک آژانس جاسوسی آشنا است ، گفت: "Brexit نباید بر قدرت مشارکت های اروپایی ما تأثیر بگذارد" ، و افزود که بیشتر به اشتراک گذاری اطلاعات در خارج از موسسات اتحادیه اروپا انجام شده است.

یک منبع دوم همچنین گفت: آژانس های بریتانیایی ، از جمله نهاد اطلاعاتی خارج از کشور MI6 ، انتظار ندارند در روابط با همتایان خارجی اختلالی ایجاد کنند ، اما Brexit این کار را انجام داده است. این منبع خاطرنشان کرد: "همه روابط ما با کشورهای اروپایی دوجانبه است."

از زمان جنگ جهانی دوم ، لندن با ایالات متحده و سایر اعضای اتحاد به اصطلاح ive € iveFive Eyes links پیوندهای اطلاعاتی محکمی برقرار کرده است: کانادا ، استرالیا و نیوزلند. منبع دوم گفت ، این همکاری مانند همیشه قوی بوده است ... همه ما تهدیدهای مشترک داریم و بنابراین همکاری با یکدیگر در مورد راه حلهای مشترک همه ما را ایمن تر می کند.

در میان این تهدیدات مشترک ، سازمان های جاسوسی غربی از این هراس دارند که اعضای دولت اسلامی ، پراکنده پس از تخریب "کالسیپات" خود به خود و اما با سوء استفاده از جریان پناهندگان در سطح جهان ، دوباره در حال گروه بندی هستند و می توانند در هر نقطه حمله کنند.

یک منبع امنیتی انگلیس سوم گفت: مخاطبین بین آژانس بین المللی هم به صورت دو طرفه و هم از طریق گروه "مبارزه با تروریسم" ادامه خواهند یافت: یک گروه غیر رسمی از مقامات آژانس های داخلی ، از جمله MI-5 انگلیس ، در تمام اعضای 28 اتحادیه اروپا ، و همچنین نروژ و سوئیس.

نظرات این منابع در سال گذشته توسط رئیس ستاد ارتباطات دولت (GCHQ) ، آژانس شنوایی الکترونیکی فوق محرمانه مستقر در چلتنام ، وعده ای را صادر کرد که Brexit نمی تواند روابط با همتایان اتحادیه اروپا را مختل کند.

جرمی فلمینگ ، رئیس GCHQ ، پس از ملاقات با مقامات ناتو در ژوئن 2018 ، گفت: "ما از اتحادیه اروپا اما اروپا را ترک نمی کنیم." after € ndپس از Brexit ، انگلیس به همکاری خود با اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد. ما با آژانسهای اطلاعاتی و امنیتی درست در سراسر قاره روابط عالی داریم

جان رانالاگ ، نویسنده انگلیسی تاریخ آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) ، خاطرنشان كرد كه در صورت وقوع Brexit پاکسازی ، لندن به طور تئوری دسترسی اتوماتیک به اطلاعات پلیس و اطلاعات را از دست خواهد داد.

وی گفت: «از آنجا که روابط پلیس و اطلاعات در اصل خارج از قانون اتحادیه اروپا است ، من نمی توانم دلیلی برای ادامه ادامه کار آنها نبینم.» او به رویترز گفت.

susp € œ من گمان می کنم واقعیت این است که اعضای اتحادیه اروپا با انگلیس در صورت بروز هر مشکلی از طرف ما به اطلاعات ما دسترسی پیدا می کنند و برعکس ، در صورت سؤال یا هر زمان که فکر کنیم مفید هستند ، ما از آنها مطلع خواهیم شد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *