#BaiterekHolding جو مناسب سرمایه گذاری ایجاد می کند ، راه هایی را برای به حداقل رساندن ریسک ها در بازار # قزاقستان پیشنهاد می کند

| دسامبر 2، 2019 | 0 نظرات

By در Astana بار

صندوق بینکره ملی آیدار آریفخانوف گفت: هلدینگ مدیریت ملی بیتریک با اطمینان از حمایت از سرمایه گذاران خارجی از مراحل اولیه توسعه پروژه از طریق اجرای سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری را جذب می کند. در آستانه بار در یک مصاحبه اختصاصی ، می نویسد: آیدانا یرگالیوا.

صندلی Baiterek Aidar Arifkhanov

بیتیرک عامل اصلی مالی دولت قزاقستان است که مسئول تنوع و رشد اقتصادی پایدار این کشور است. این مؤسسات توسعه ایالتی 11 ، سازمانهای مالی و شرکتهای ملی را مدیریت می کند. این سرمایه گذاری تقریباً 2.95 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی از 2016 تا نیمه اول 2019 جذب کرده است.

تمرکز اصلی این شرکت ایجاد روابط متقابل سودمند با سازمان های مالی بین المللی ، بانک ها ، صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های بین المللی است. این تلاش می کند تا سرمایه گذاران خارجی را از هر راه ممکن برای ورود به بازار قزاقستان یاری کند.

holding € œ این هلدینگ برای بهبود وضعیت سرمایه گذاری و ترویج صادرات در کارگروه ها ارائه می شود. وی گفت: سالانه ، یک برنامه عملی برای جذب سرمایه گذاری از گروه هلدینگ شرکت ها تشکیل می شود.

وی گفت که بیتیرک رویکرد تک پنجره را اصلاح می کند و یک پروژه سرمایه گذار را برای ابزارهای فروش متقابل شرکت های تابعه 11 تجدید نظر می کند.

the € œدر مرحله اولیه پروژه ، توسعه دهنده پروژه می تواند با شرکت فرعی ما ، صندوق آماده سازی پروژه قزاقستان (KPPF) تماس گرفته و از تهیه مستندات پروژه ، تخصص پروژه و کمک در جستجوی شریک زندگی ، کمک کند. .

وی افزود: با توجه به پروژه های PPP (مشارکت عمومی خصوصی) ، KPPF از مرحله صفر پروژه تا خود اجرای آن ، از توسعه صحیح پروژه ها به شخصه ارگان های دولتی و شرکت های خصوصی پشتیبانی می کند. company € œ این شرکت در سطح ارزیابی پروژه از منابع خوبی برخوردار است و از نزدیک با سازمان های مالی بین المللی مانند بانک بازسازی و توسعه اروپا ، بانک توسعه آسیا و شرکت بین المللی مالی همکاری نزدیک دارد.

بسته به اندازه یک پروژه ، هلدینگ می تواند از طریق چندین شرکت تابعه خود تأمین اعتبار کند. پروژه های بزرگتر معمولاً توسط بانک توسعه قزاقستان ، موسسه مهم توسعه هلدینگ تأمین می شوند.

خطرات مرتبط با بازار قزاقستان

آریفخانوف خطرات مالی از آغاز پروژه های سرمایه گذاری در بازار قزاقستان را خاطرنشان کرد.

وی گفت: "مهمترین مورد برای شرکت های قزاقستان ریسک ارزی است ، وقتی که بدون درآمد صادراتی ، این شرکت وام به ارزهای خارجی دریافت می کند."

بنابراین ، بیتیرک از پروژه هایی به ارزهای خارجی برای کاهش خطر برای یک شرکت بدون درآمد صادراتی جلوگیری می کند.

â € soهمچنین ، در طی آماده سازی طولانی پروژه سرمایه گذاری برای پروژه های انفرادی ، خطر افزایش ارزش وجود دارد ، در نتیجه احتمال خطر اتمام ساخت و ساز شیء در تاریخ بعدی وجود دارد. وی افزود.

وی گفت: علاوه بر این ، خطرات فنی وجود دارد که باید به موقع شناسایی شود از جمله عدم رعایت تجهیزات انتخابی و عدم آزمایش فناوری های تولید. هلدینگ می تواند این خطرات را ارزیابی کرده و راه هایی را برای به حداقل رساندن آنها در مرحله بررسی یک پروژه سرمایه گذاری ارائه دهد.

همکاری با شرکتهای هلندی بیشتر

آریفخانوف ابراز اشتیاق شرکت برای برقراری همکاری نزدیک با شرکت های هلندی در مورد پروژه ها اکتبر 31 در پنجمین مجمع تجاری قزاقستان و هلندی در لاهه.

بیترک به ویژه به همکاری با شرکت های هلندی در زمینه پروژه هایی در قزاقستان و خارج از کشور علاقه مند است. این هلدینگ آماده است تا با تهیه جعبه ابزار شرکتهای تابعه 11 (از جمله) جستجوی یک سرمایه گذار ، تهیه اسناد پروژه ، همکاری های مالی ، تأمین مالی تجارت و سایر موارد ، به ورود شرکتهای هلندی به بازار قزاقستان کمک کند. گفت.

وی اضافه کرد: «شرکت کنندگان خارجی مجمع تجاری قزاقستان و هلندی علاقه زیادی به ابزار برگزاری نشان دادند.» وی افزود:

به عنوان بخشی از این مجمع ، شرکت هلندی Farm Frites و شرکت های K-Agro قزاقستان توافق نامه ای برای تأسیس یک مرکز پردازش محصولات کشاورزی در قزاقستان امضا کردند. آریفخانوف گفت: این پروژه که در حال حاضر توسط بانک توسعه قزاقستان مورد بررسی قرار گرفته است ، که از زیرمجموعه های این شرکت است.

هلند بزرگترین سرمایه گذار قزاقستان و یکی از شرکای تجاری برجسته اتحادیه اروپا (EU) است. طبق اعلام بانک ملی قزاقستان ، میزان ناخالص سرمایه گذاری مستقیم آن توسط شرکت های مستقر در هلند از 85-2005 به بیش از 2018 میلیارد دلار رسیده است. رقم نیمه اول 2019 3.4 میلیارد دلار بود.

از جمله عمده سرمایه گذاران هلندی می توان به Agip Caspian BV Sea BV ، Fintur Holdings BV ، Floodgate Holding ، BV Lukarco ، Royal Dutch Shell و Witteveen + Bos اشاره کرد.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *