Antitrust: کمیسیون تحقیقات در مورد رفتار ضد رقابتی # آمازون را باز می کند

| ژوئیه 17، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

کمیسیون اروپا یک تحقیق ضد ترویجی رسمی را برای بررسی اینکه آیا استفاده از اطلاعات حساس از خرده فروشان مستقل که در بازار خود به فروش می رسند نقض قوانین رقابت اتحادیه اروپا است.

آمازون نقش دوگانه ای را به عنوان یک پلت فرم دارد: (i) محصولات را در وب سایت خود به عنوان یک خرده فروش به فروش می رساند؛ و (ii) بازار را فراهم می کند که فروشندگان مستقل می توانند به طور مستقیم به مصرف کنندگان محصولات را به فروش برسانند. آمازون هنگامی که یک بازار را برای فروشندگان مستقل ارائه می دهد، اطلاعات دائمی در مورد فعالیت در پلت فرم خود را جمع آوری می کند.

بر اساس یافته های حقوقی اولیه کمیسیون، آمازون به نظر می رسد از اطلاعات رقابتی حساس استفاده کند - در مورد فروشندگان بازار، محصولات و معاملات آنها در بازار. به عنوان بخشی از تحقیق جامع آن، کمیسیون بررسی خواهد کرد: (الف) توافقنامه های استاندارد بین آمازون و فروشندگان بازار، که به کسب و کار خرده فروشی آمازون اجازه می دهد تجزیه و تحلیل و استفاده از اطلاعات فروشنده های شخص ثالث، و (ب) نقش داده ها در انتخاب برندگان "Box Box" و تاثير استفاده بالقوه آمازون از اطلاعات فروشندگان بازار رقابتي در انتخاب آن.

در صورت اثبات، اقدامات تحت بررسی ممکن است قوانین رقابت اتحادیه اروپا در مورد موافقتنامه های ضد رقابتی میان شرکت ها (ماده 101 TFEU) و / یا سوء استفاده از یک موقعیت غالب (ماده 102 TFEU) نقض شود. کمیسیون اکنون تحقیقات عمیق خود را به عنوان اولویت بندی انجام خواهد داد. باز شدن یک تحقیق رسمی نتیجه آن را پیش بینی نمی کند.

Margrethe Vestager، کم Commissioner، مسئول سیاست رقابت، گفت: "مصرف کنندگان اروپایی به طور فزاینده آنلاین خرید. تجارت الکترونیک رقابت خرده فروشی را افزایش داده است و انتخاب های بیشتر و قیمت های بهتر را به ارمغان آورده است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که سیستم عامل های آنلاین بزرگ این مزایا را از طریق رفتار ضد رقابتی حذف نکنند. بنابراین تصمیم گرفتم نگاهی دقیق به شیوه های کسب و کار آمازون و نقش دوگانه آن به عنوان بازار و خرده فروش برای ارزیابی انطباق آن با قوانین رقابت اتحادیه اروپا بکنم.

نسخه کامل مطبوعات آنلاین در دسترس است EN, FR, DE.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *