کارناوال بلژیکی "ضد ستیزی" خود را از #UNESCO جلوتر از جلسه کمیته می کشد

| دسامبر 2، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

در مراسم رژه سالانه خود در ماه مارس ، کارناوال Aalst ، شهری واقع در 20 کیلومتری غرب بروکسل ، عروسک های غول پیکر را به تصویر می کشید که یهودیان ارتدکس را با بینی های قلاب ایستاده روی سینه های پول احاطه شده توسط موش ها ، می نویسد: Â . اکنون ، آلست تصمیم گرفته است کارناوال سالانه خود را از یونسکو قبل از جلسه بعد از این نشست کمیته سازمان ملل متحد میراث فرهنگی ناملموس بشریت در بوگوتا بیرون بکشد که انتظار می رود کارناوال را از لیست خود حذف کند.

پس از آنكه شهردار شهر از شناور كارناوال-ضد ستیزی كه توله سگهای یهودیان ارتدكس را با قلاب و موشهایی كه روی كیسه های پول نشسته بودند ، ردیف كرد ، روی كارناوال آلست فوران كرد. این شهر علیرغم محکومیت هر دو یونسکو و کمیسیون اروپا همچنان نافرمان است. اکتبر گذشته ، با توجه به نسخه رژه 2020 ، سازمان دهندگان Â کارناوال برای شرکت کنندگان که از یونسکو و یهودیان سرگرم می شدند ، نوارهایی را منتشر کردند. روبان های 150 کاریکاتورهای ضد یهودیان کلیشه ای یهودیان را با جمجمه ، بندهای حلقه ای حلقه ای ، بینی های قلاب شده و حتی دندانهای طلایی به تصویر کشیدند که همگی در تقلید از آرم یونسکو قرار دارند.

این کارناوال از زمان 2010 در فهرست یونسکو حک شده است.

چندین گروه یهودی در بلژیک و خارج از کشور شکایت کرده اند و از یونسکو خواسته اند که کارناوال را از لیست خارج کند.

روز یکشنبه (1 دسامبر) ، شهردار آلست گفت که تصمیم خود را گرفت زیرا انتظار داشت یونسکو پس از عدم موفقیت هر دو طرف سازش ، در نشست کمیته خود در بوگووتو شهر مورد نظر خود را از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری بلژیک ، شهردار در بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: "شهروندان آلست متهم به اتهامات ناخوشایند شده اند."

ما نه ضد ستیزی و نه نژادپرست هستیم. همه کسانی که از این امر حمایت می کنند با بی اعتمادی رفتار می کنند. او گفت که آلست همیشه پایتخت تمسخر و طنز خواهد بود.

مجمع تشکل های یهودیان در آنتورپ خاطرنشان کرد: آلست تصمیم دارد پرواز را در پیش رو داشته باشد. هانس كنوپ سخنگوی این گروه گفت: این احتمالاً تحقیركننده تر تلقی می شود. ut € utاما ما خوشحالیم که کارناوال دیگر تحت مهر یونسکو نیست ، این امر مشروعیت آن را فراهم می کند. â €

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *