شبکه پولشویی سپاه و حزب الله لبنان در نیمکره غرب

| ژوئن 25، 2017 | 0 نظرات

هرچند دست داشتن مستقیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قاچاق کالا و مواد مخدر با مصونیت قضایی و قدرت که در داخل مرزهای جمهوری اسلامی است، هنوز قانونی وجود ندارد، اما بر علیه فرزند خلف این نیرو یعنی حزب الله لبنان اسناد و پرونده های متعددی از کشتار و زرع ماریجوآنا تا انواع قاچاق و تبهکاری از خاورمیانه تا اروپا و آمریکای جنوبی موجود است.

سه فرد مرتبط با گروه تروریستی حزب الله لبنان به پولشویی برای یکی از کارتلهای مواد مخدر کلمبیایی در میامی متهم شدند. این اتهام نخستین بار در هفته های اخیر در روزنامه محلی میامی هرالد منتشر شده و این روزنامه از جابجایی نیم میلیون دلار توسط این افراد در یکی از بانک های محلی میامی در ایالت فلوریدا اعلام کرد.

سرحالکه این تیم پولشویی محمد احمد عمار نام دارد و ساکن شهر مدلین ایالت کلمبیا است. وی هفته پیش در سکوت خبری به زندانی در میامی منتقل شد تا به همین جرم مورد محاکمه قرار گیرد. به گفته روزنامه میامی هرالد؛ پرونده محمد عمار حاکی از شروع موج تازه‌ای از عملیات‌های امنیتی توسط مراجع قضایی و انتظامی آمریکا برعلیه فعالیت‌های پولشویی و سودجویی این گروه تروریستی از شبکه‌های مواد مخدر آمریکای جنوبی است که از این طریق میلیونها دلار درآمد دارد.

یکی دیگر از اعضای فعال حزب الله که در این پرونده محکوم شده؛ حسن محسن منصور است که تابعیت دوگانه کانادایی و لبنانی دارد. وی در حال حاضر در زندانی در پاریس به سر میبرد و در انتظار برگزاری دادگاه برای اتهامی مشابه به پرونده فلوریدایش به سر میبرد.

عضو سوم این شبکه غسان دیاب است که گمان می رود در لبنان یا نیجریه مخفی شود شود. با استناد به مدارک دادگاه؛ او یکی از اعضای خانواده یکی از سربازان ارشد حزب الله است که به شمار زیاد از حساب های بانکی مشکوک در بانک های بین المللی دسترسی دارد.

در جریان عملیات به منظور ترویج اعضای این باند مأمورین مخفی، اداره مبارزه با مواد مخدر با عمار تماس گرفته و خواستار خدمات پولشویی مشابه با چیزی که برای انجام مواد مخدر کلمبیایی انجام داد، با وی مطرح شد.

وی همچنین پس از تماس با همکاران منصور در پاریس ترتیب انتقال پول را به دبی داد و در دبی این پول به شرکتی صوری به نام الحیثم که در ظاهر در زمینه برگزاری نشست و کنفرانس فعالیت می کرد نقل مکان کرد. به استناد به مندرجاتی که در 42 اعلام شده است، این پول در مدت کوتاهی دریافت شده از حساب این شرکت ناپدید شده و بلافاصله دریافت مبلغی به حسابهای مایامی با سند سازی ماهرانهای که در ظاهر این مبلغ در پرداخت خدمات و خدمات پرداخت شده است.

بعد از اینکه این عملیات موفقیت آمیز واقع شد عمار به مامور نفوذی گفت که با رئیس یکی از کارتل‌های مواد در مدلین همکاری میکند و قرار پولشویی دوم به مبلغ 250 هزار دلار استرالیایی را برای سپتامبر 2014 با وی گذاشت.

یکبار دیگر به همان صورت پول به دبی و به همان شرکت منتقل شد، به همراه صورت حسابی که حاکی از خرید یک الماس 4 قیراطی بود و بعد از آن نیز پول از طریق صورت حسابهای متفاوت و مجعولی به حساب میامی بازگشت که تمسخرآمیزترین این صورت حساب‌ها مربوط به خرید گونی‌های 50 کیلویی برنج بود.

در طول تحقیقات ابعادی گسترده تر از روابط عمار با حزب الله برملا و وی به مقام نفوذی همکار خود در شرکت هواپیمایی کلمبیا گفت که ممکن است قاچاق مواد به میامی.

سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا طی ماه فوریه گزارش داد که تعداد زیادی از افراد در رابطه با یک شبکه جهانی مواد مخدر و پولشویی که توسط حزب الله برگزار شد، دستگیر شدند.

در این گزارش آمده است که حزب الله با کارتل کلمبیایی مواد مخدر با نام L-اوفیسینا و دیگر کارتلهای مواد مخدر همکاری کرده و نقش مهمی در مبارزه با مواد مخدر و مواد مخدر در آمریکا و اروپا دارد و از طریق شبکه گسترده پولشویی اش نیاز مالی برای تامین تجهیزات و نیازهای مالی این گروه تروریستی که مسئول حملات تروریستی متعدددی در اقصی نقاط جهان را تامین می کند.

در دادخواست 500 صفحه‌ای آلبرتو نیسمان دادستان فقید آرژانتینی که سال گذشته در خانه اش با شلیک چند گلوله ترور شد به نقش شبکه تروریستی تحت امر رژیم جمهوری اسلامی در آمریکای جنوبی از جمله نقش حزب الله در قاچاق مواد مخدر و ترور اشاره شده است.

رژیم جمهوری اسلامی، حامی اصلی حزب الله همچنان بزرگترین شبکه پولشویی در جهان است.

علی رغم شایعی بودن مبنی بر اینکه آمریکا به طور غیرمستقیم در مجلس جمهوری اسلامی در شبکه بین المللی پول کار می کند، دلیل اصلی تداوم این رویکرد و تحریم های سختگیرانه موجود این است که جمهوری اسلامی همچنان نقش محوری در شبکه پولشویی بین المللی تحت نظارت سپاه و حزب الله و همچنین حمایت مالی از تروریسم جهانی.

محسن بهزاد کریمی

با درود

من قبلا در ایمیل خودم توضیح دادم که مالیات خودم را برای سرکار خانم وزیر اداری توضیح دادم و گفتم که نمیتوانم پولم را به حسابم ریخته باشم.

تلاش کردیم که این قانون را بطور قانونی ثبت کنیم اما قوانین بلژیک در ارتباط با فریلنس با نوع پرداخت کیهان همخوانی ندارد (قوانین بلژیک هر عنصر و آیتم را 166 حساب می کند) و اعلام این مبلغ به عنوان کار سفید و رد تخفیف مالیات باعث می شود که هر 1000 یورو من 400 یورو را از دست بدهم که بسیار زیاد است.

به همین دلیل به عنوان کار هنری این مبلغ را رد کنید که نیازی به اعلام مالیات نداشته باشد و مشكل كار هنری نیز این است كه می تواند بر اساس قوانین بلژیکی رگولار و روتین باشد و اگر تحت قانون Free Lance است كه در بالا توضیح دادم.

اگر این استثنا همچنان میتواند در رابطه با من اعمال شود که فقط روی جمع مبلغ و سقف 500 یورو و دو ماه در سال 350 یور اینویس بفرستم آنهم در تاریخ های نا منظم که عالی میشود در غیر این صورت من باید 400 یورو مالیات و مخارج را به جان بخرم و شخص سوم یعنی دفتری در بلژیک اینویس ها را برای کیهان خواهد فرستاد و هزینه های اضافی که در این ایمیل نمیگنجد که البته همه به عهده من است.

با تشکر

2016-10-06 14: 18 GMT + 02: 00 الهه Boghrat <elahe.boghrat@kayhan.london>:

همکار عزیز

یک بار دیگر درباره دو نکته از شما خواهش می‌کنیم که حتما رعایت کرده و بر اساس این خواهش اینویس‌های ماهیانه خود را به امور مالی کیهان لندن بفرستید:

  • یک: آدرس ایمیل امور مالی کیهان لندن این است و تمام مطالب باید به این آدرس برای خانم گیلدا وزیردفتری فرستاده شوند: acc@kayhan.london

استفاده از هر ایمیل دیگری به این معنی است که اینویس شما به امور مالی نمیرسد.

  • دو: اینویس هر ماه، در فرمی که قبلا دریافت کرده اید باید تا 25م هر ماه به امور مالی ارسال شود.

هر اطلاعاتی که بعد از این تاریخ فرستاده می شود، امکان پرداخت آن به خاطر مسائل حسابداری و بانکی وجود ندارد و امور مالی مجبور است آن را در ماه بعد پرداخت کند.

لطفا به این دو نکته توجه کنید تا هم پرداخت های شما به موقع صورت گیرد و هم همکاران مسئول در این زمینه وقت خود را صرف مسائلی که با توجه به این دو مورد قابل پیشگیری است.

ارسال اینویس ها تا 25 ام هر ماه از همین ماه ماه نوامبر باید رعایت شود. اگر همکاری پس از این تاریخ اقدام به ارسال اینویس خود کرد، باید منتظر بماند تا آن را تا ماه بعد دریافت کند.

با تشکر پیشاپیش از همکاری شما

گیلدا وزیردفتری، نازنین انصاری، الاهه بقراط

نظرات

نظرات

برچسب ها: , , ,

دسته بندی: فارسی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *