رای گیری پارلمان اروپا آینده ماهیگیری دریای مدیترانه را در خط می گوید #Oceana

| ژانویه 11، 2019 | 0 نظرات

By خبرنگار خبرنگار اتحادیه اروپا

پارلمان اروپا برای تصویب طرح اولویت های چند ساله برای ماهیگیری در دریای مدیترانه، تصویب کرد اما اقدامات حفاظتی لازم را که بحران بیش از حد ماهی منطقه را برطرف می کند، جایی که بیش از 80٪ از سهام بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند و برخی نیز در معرض خطر قرار دارند سقوط - فروپاشی. نتیجه امروز، معاونان پارلمان اروپا هستند کمیته در شیلات (PECH)، وظیفه خود را برای پایان دادن به ماهیگیری بیش از حد توسط 2020 در آخر، که آنها در 2013 تحت سیاست مشترک شیلات مشترک (CFP) تایید کرد.

در پاسخ، لیس گوستاواسون، مدیر اجرایی Oceana Europe، بیانیه زیر را منتشر کرد: اعضای پارلمان اروپا نه تنها قانون را تضعیف می کنند، بلکه همچنین آینده ماهیگیری دریای مدیترانه را در معرض خطر قرار می دهند. با توجه به برنامه ای که در حال حاضر وجود دارد، ماهی های کمتر مدیترانه ای روی میز در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا وجود خواهد داشت، مشاغل کمتری در صنعت ماهیگیری و روش های مخرب ماهیگیری برای از بین بردن اقیانوس ها و زندگی دریایی ادامه خواهد یافت. اگر پارلمان اروپا قصد حفظ قانون را داشته باشد، به زودی گزینه دیگری نخواهد داشت تا نزدیک شدن ماهیگیری به منظور جلوگیری از فروپاشی غیرقابل برگشت از ذخایر ماهی. چگونه آنها را به شهروندان خود توضیح می دهند؟ â €

هشت تن از 10 ماهی در مناطق غربی دریای مدیترانه بیش از حد از جمله گونه های مهم مانند هیک، کلوچه و میگو ها بیش از حد است. به غیر از اجازه دادن بیش از حد ماهیانه شدید به ادامه در دریای مدیترانه، اقدامات کلیدی زیر نیز بود مطرود:

  • محدود کردن ماهیگیری پایین، روش مخرب ترین ماهیگیری، با افزایش ناحیه تریل در طول سال از عمق 50 متر به حداقل 100 متر، جایی که ماهی های جمع و جور و دریای حساس دریایی یافت می شوند. اعضای پارلمان بر استثنائات این مقررات رأی دادند و اکوسیستم ها را به شدت محافظت می کردند و اجازه می دادند برای کسب و کارهای کوچک به عنوان ماهی های معمولی مشغول به کار شوند و ماهیگیران کم درآمد را در معرض خطر قرار دهند.
  • تنظیم تلاش ماهیگیری در راستای توصیه های علمی به منظور بازگرداندن و حفظ ذخایر ماهی در سطوح پایدار. مجلس نمایندگان تنها مایل به کاهش میزان تلاش ماهیانه در مدیترانه غربی به اندازه 10٪ تنها در یک سال است، با وجود اینکه برخی از سهام مانند هیک نیاز به کاهش٪ 90 به دلیل وضعیت بحرانی خود دارد. در عین حال، حداکثر تعداد ساعات مجاز ماهیگیری در روز افزایش یافت (از 12 تا 18 ساعت)، در نتیجه افزایش فشار ماهیگیری به جای کاهش آن، افزایش می یابد.
  • معرفی سیستم محدود به سیستم حفاظت آینده است در صورتی که قوانین مدیریت ماهیگیری نتوانند سهام را به سطوح پایدار بازگردانند و اگر دانشمندان این کار را انجام دهند.
  • با استفاده از اصل پیشگیرانه و کم کردن شیلات شیری، پارلمان اروپا مقررات را برای مقابله با تصادفات تصادفی گونه های حفاظت شده رد کرد و اقدامات حفاظتی را برای ذخایر ماهی که اطلاعات ضعیف یا بدون آن وجود دارد حذف کرد.

اقیانوس همچنین به شدت نگران است که برنامه چند ساله غربی مدیترانه در هفته های آینده به طور مستقیم با شورای اتحادیه اروپا مذاکره شود - در یک فرایند غیر دموکراتیک به نام â € ~ triloguesâ € â € و بدون رای در plenary در پارلمان اروپا، که خروج جنجالی از روش عادی است.

بیشتر بدانید: مدیترانه غربی بحران بیش از حد ماهی: اکنون عمل کنید، یا آن را برای همیشه از دست بدهید

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *