نمایندگان مجلس اروپا و VIP ها برای شرکت در نشست عمومی در پاریس خواستار تغییر رژیم در ایران شدند

| ژوئن 26، 2017 | 0 نظرات

By حمایت ارسال

چند صد اعضای پارلمان اروپا و صاحبان قدرت از دو ده کشور در نشست خبری جشنواره فریایران در پاریس در ماه جولای 1 شرکت خواهند کرد. این رویداد همچنین انتظار می رود که دهها هزار تبعید ایرانی و حامیان آنها را جذب کند. شرکت کنندگان نقض حقوق بشر در ایران را محکوم خواهند کرد، و همچنین نقش مدرن تهران در منطقه مناقشه زده. با توجه به وقایع اخیر در اروپا و سایر نقاط، نقش دولت ایران در آموزش رزمندگان خارجی برای حملات تروریستی در خارج از کشور، و همچنین رانندگی آن برای دستیابی به سلاح های هسته ای، قطعا محکوم خواهد شد.

قانونگذاران، ترکیبی از احزاب و دیدگاه های سیاسی را نشان می دهند، اما دیدگاه مشترک دارند که رژیم روحانی ایران چنین بی توجهی به حقوق بشر و دموکراسی دارد؛ تغییر رژیم برای آزادی در ایران و ثبات در منطقه ضروری است. آنها جنبش مخالف را که رهبر مریم رجوی است، به عنوان بهترین ابزار برای تحقق چنین تغییراتی تأیید خواهند کرد.

قانونگذاران شرکت کننده در مراسم آزاد ایران منعکس کننده نگرانی در پایتخت های اروپایی در مورد سیاست های مخرب تهران است که توسط بسیاری از کشورهای خاورمیانه نیز به اشتراک گذاشته شده است. چهره های سیاسی از خاورمیانه و کشورهای مسلمان دیگر نیز در کنوانسیون حضور خواهند داشت و نگرانی های مربوط به رفتار بدخواهانه رژیم ایران در منطقه را برجسته خواهند کرد.

در سال جاری، تمرکز این کنوانسیون بر نیاز به یک جلسه متحد علیه افراط گرایی اسلامی، یکی از پیش نیازهای حل و فصل دیگر مشکلات فوری، مانند بی ثباتی در خاورمیانه خواهد بود. سخنگویان اپوزیسیون به خوبی سازمان یافته را به عنوان یک گزینه قابل قبول که می تواند تغییر رژیم در ایران را به واقعیت تبدیل کند، تأیید می کند. احساسات در حال افزایش است که ائتلاف مخالفان به رهبری خانم رجوی، شورای ملی مقاومت ایران (NCRI)، جایگزین مناسب برای تئوری حکومت است.

مولفه اصلی NCRI، سازمان مجاهدین خلق ایران (PMOI / MEK) شبکه گسترده ای از فعالان در ایران دارد و در حال برنامه ریزی برای تغییر رژیم است. شبکه مجاهدین خلق در ماه های اخیر عملا فعالیت های خود را در داخل ایران گسترش داده است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *