هشدار: mysql_real_escape_string (): دسترسی برای کاربر '' @ 'localhost (با استفاده از رمز: NO) در /home/eurpfarsi/public_html/mix/wp-content/plugins/easy-contact-forms/easy-contact-forms-database.php آنلاین 152

هشدار: mysql_real_escape_string (): یک پیوند به سرور در داخل ایجاد نشد /home/eurpfarsi/public_html/mix/wp-content/plugins/easy-contact-forms/easy-contact-forms-database.php آنلاین 152

هشدار: mysql_real_escape_string (): دسترسی برای کاربر '' @ 'localhost (با استفاده از رمز: NO) در /home/eurpfarsi/public_html/mix/wp-content/plugins/easy-contact-forms/easy-contact-forms-database.php آنلاین 191

هشدار: mysql_real_escape_string (): یک پیوند به سرور در داخل ایجاد نشد /home/eurpfarsi/public_html/mix/wp-content/plugins/easy-contact-forms/easy-contact-forms-database.php آنلاین 191
اوت 29 افتتاح شد # قزاقستان از بانک اورانیوم کم غنی شده. : اتحادیه اروپا خبرنگار فارسی

اکتبر 29 افتتاح شد. # قزاقستان بانک اورانیوم غنی شده پایین.

| ژوئیه 24، 2017 | 0 نظرات

By کالین استیونس

قزاقستان ماه اوت 29 را برای مراسم افتتاح اولین بانک یوروانی با غلظت کم (LEU Bank) که در قزاقستان تحت حمایت آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) تاسیس شده است انتخاب کرده است. اوت 29 همچنین روز بین المللی علیه آزمایشات هسته ای را که توسط سازمان ملل تعیین شده است، نشان می دهد و در همان سال نیز این جلسه 60 جشن جنبش پغوشت دانشمندان با هدف خلع سلاح هسته ای است - نوشته کولین استیونز.

ایده برای ایجاد بانک LEU در ابتدا به جلو در 2006 توسط سام نان، از بنیانگذاران از تهدید هسته ای طرح (NTI)، یک سازمان غیر انتفاعی در تقویت امنیت جهانی با به حداقل رساندن گسترش بیولوژیکی، شیمیایی هدف، و هسته ای قرار داده شد اسلحه

آژانس بین المللی انرژی اتمی ابتکار عمل در 2010 را مجاز دانست و قزاقستان در سال بعد برای میزبانی این بانک داوطلب شد.

رئیس جمهور قزاقستان، نظربایف، گفت: «بی ثباتی و تنش بین المللی، ضرورت تلاش های قزاقستان در ساختن جهان بدون سلاح هسته ای را به عنوان هدف اصلی بشریت در قرن 21 است. قزاقستان به طور داوطلبانه سلاح های هسته ای 1,400 را که از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در 1991 به ارث رسیده است، نابود کرد.

دو طرف شرایط توافق نامه دولت میزبان در 2011 مذاکره، و مراسم امضای رسمی در ماه اوت 2015 در Astana با حضور وزیر امور خارجه قزاقستان از شرکت Erlan Idrissov و مدیر کل آژانس بینالمللی انرژی اتمی یوکیا آمانو گرفت.

ما خیلی جوان هستیم، ما 25 ساله هستیم. وزیر امور خارجه قزاقستان گفت، ما در آغاز استقلال ما در 1992 چهارمین نیروی هسته ای در جهان بودیم.

â € œand ما ابزار دیگر از تهدید هسته ای، زیرساخت برای تحویل سلاح های هسته ای، زیرساخت برای آزمایش سلاح های هسته ای نابود. او گفت که قزاقستان اولین کسی بود که در پایان روزهای شوروی، بزرگترین مرکز آزمایشی هسته ای در جهان، سایت آزمایشی سمیپالاتینسک، که در آن 500 انفجار هسته ای صورت گرفت، نزدیک شد، افزود: بانک LEU یکی دیگر از نمونه های قزاقستان است تلاش برای حل مسئله هسته ای هسته ای.

او گفت: این ابزار مهمی است، یک گام عملی برای اطمینان از اینکه جهان از لحاظ تهدید هسته ای کمی امن تر است.

بانک LEU به عنوان مکانیسم آخرین راهکار عمل می کند؛ در صورت وقوع اختلال پیش بینی نشده در بازار تجاری اورانیوم، کشورهایی که قادر به تهیه اورانیوم برای نیروگاه های هسته ای خود نیستند می توانند در شرایط خاصی از بانک حمایت مالی کنند. بدین ترتیب، تامین سوخت هسته ای جهانی را تضمین می کند و تلاش های هسته ای برای گسترش سلاح های هسته ای را تسهیل می کند.

این بانک در کارخانه متالورژی اولبا در اوست-کامنوگورسک در شرق قزاقستان مستقر خواهد شد. این گیاه با بیش از 60 سال بدون هیچ گونه حادثه، مواد هسته ای را مورد استفاده قرار داده و ذخیره کرده است.

â € œAs شما می توانید تصور کنید، این یک پروژه بسیار پیچیده است. من از دولت قزاقستان به خاطر میزبانی بانک LEU سپاسگزارم، یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت:

بودجه بر کمک های داوطلبانه از NTI، ایالات متحده، اتحادیه اروپا، امارات متحده عربی، نروژ، کویت و قزاقستان، که در مجموع برابر با 150 میلیون $، اعتقاد بر به اندازه کافی برای تهیه تن 90 با غنای پایین اورانیوم

پشتیبانی و ستایش بین المللی برای نقش قزاقستان گسترده است.

کاخ سفید گفت: دولت قزاقستان، با داوطلبانه برای میزبانی بانک LEU، شهرت خود را به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه ترویج عدم گسترش و امنیت هسته ای تسریع کرده است.

یک منبع ارشد در کمیسیون اروپا به این وبسایت گفته است که قزاقستان شایستگی â € œ بسیاری از اعتبار برای تلاش های مداوم خود را برای از بین بردن جهان از سلاح های هسته ای. اتحادیه اروپا از رئیس جمهور نورسلطان نظربایف می خواهد رهبری مهم را در زمینه گسترش منع گسترش بیش از دو دهه داشته باشد.

وی افزود: "برای دو دهه گذشته، قزاقستان یک طرفدار قوی در زمینه گسترش منع گسترش سلاح های هسته ای بوده و این چیزی است که قطعا باید کمتر از آن محاسبه نشود."

این کشور سیاست خارجی چند بردار را اجرا می کند که بر پایه جلوگیری از جنگ و نجات سیاره از سلاح های هسته ای است.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *