در میان جنگ های تجاری، کشورهایی مانند قزاقستان # برای کسب و کار باز هستند

| ژانویه 11، 2019 | 0 نظرات

By کمک مهمان

نبرد بین باز بودن و انزواطلبی در تجارت جهانی هیچ چیز جدیدی نیست. با این وجود، علاقه جهانی به اصطلاح «جنگ های تجاری» به دلیل تشدید تنش بین چین و ایالات متحده، به شدت افزایش یافته است. به تازگی، هر دو کشور یک سری تعرفه ها را بر روی محصولات اعمال کرده اند، در حالی که هشدارهای صندوق بین المللی پول و دیگران نشان می دهد که این امر می تواند به طور چشمگیری رشد جهانی را کاهش دهد. "یرکین تاتیشف، رئیس موسس گروه کوستو.

برای بومی من قزاقستان، یک تعهد قوی برای باز بودن و یک رویکرد همکاری در تجارت، عناصر اساسی موفقیت ما در حال ظهور و بخشی از چیزی است که قزاقستان را منحصر به فرد می کند. یکپارچگی اقتصادی با همسایگان نزدیک ما و حتی برخی از کشورهای دیگر مانند ویتنام به ما اجازه می دهد که جذب FDI قابل توجهی را جذب کنیم و پیشرفتمان را توسعه دهیم، هرچند که نزدیکی جغرافیایی ما به بیش از مصرف کنندگان 2 میلیارد نفری است.

البته، قزاقستان به دلیل صادرات کالاها، به ویژه نفت، اورانیوم و سایر فلزات بحرانی شناخته شده است. به خاطر بخشی از این منابع، کشور عمیقا در اقتصاد جهانی ادغام شده است - اما همانطور که می دانیم، تکیه بر کالاها برای رشد اقتصادی می تواند خطرات آن را داشته باشد. امروز ما باید بیشتر به تنوع بخشیدن به اقتصاد قزاقستان با استفاده از منابع پایدار و قدرت مزیت نسبی برای ایجاد منابع درازمدت ثروت و رشد درآمد، به ویژه در مناطق کم توسعه یافته اقتصاد ما انجام دهیم. به طور خلاصه، ما باید زمین فوق العاده غنی به کار بازگشته و میراث افتخار ما را به استفاده و احترام به این سرزمین فراخواند تا اقتصاد کشاورزی مدرن و یکپارچه را بسازد.

قزاقستان امروز بیش از 180 میلیون هکتار قلمرو مناسب برای تولید محصولات کشاورزی دارد و از این تعداد، تنها 20 میلیون نفر در حال فعالیت هستند. این آمار به تنهایی ما را در جهان منحصر به فرد و به طرز چشم گیری گسترش می دهد. در کنار ما، میلیونها مشتری در روسیه، چین، خاورمیانه و دیگر مناطق خواستار محصولات با کیفیت بالا و محصولات سالم کشاورزی هستند - از محصولات غلات و میوه های غیر GMO، به طور طبیعی، گوشت گاو، گوشت گوسفند و دیگر پروتئین ها .

چند بخش بیشتر در سطح جهانی وجود دارد که از کشاورزی به هم پیوسته اند - که در آن کشاورزان، دامداران، تامین کنندگان و توزیع کنندگان هر یک از مسئولیت های یک نتیجه کامل را به اشتراک می گذارند. بنابراین توانایی کار و تجارت آزادانه برای این صنعت پایدار زندگی حیاتی است. با افزایش جمعیت و قدرت خرید، نیاز جهانی به گسترش و سرمایه گذاری در مناطق با پتانسیل کشاورزی کم بهره، مانند قزاقستان است.

در گروه کوستو، به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم که قدم زدن و سرمایه گذاری در کمک به ایجاد یک اقتصاد کشاورزی مدرن داشته باشیم. بر اساس موفقیت فوق العاده ای از مکان هایی مانند نبراسکا در غرب میانه ایالات متحده، که در آن یک کشور قادر است از کمک به مبلغ $ 30 میلیارد در تولیدات اقتصادی در سال، ما متقاعد شده ایم که قزاقستان می تواند همین کار را انجام دهد یا حتی بهتر.

اخیرا ما با شرکت آمریکایی Baumgartner Science and Service (BASS)، یکی از تولید کننده های پیشرو در زمینه تولید غلات غیر GMO، وارد شده ایم که قادر به تهیه دقیق دانه های مناسب برای شرایط رشد محلی در سرتاسر طیف محصولات است. دانه های مناسب، همراه با روش های مناسب کشاورزی â € "از جمله آبیاری مدرن â €" به معنای کیفیت غذا با کیفیت بالا و قابل اعتماد برای نژادهای سیاه آنگوس در KazBeef، بخش کشاورزی از کوستو گروه. در سراسر این زنجیره ارزش پیچیده، ما فرصت ها را می بینیم برای رشد سایر بنگاه های حمایتی که به ایجاد شغل جدید در بخش کمک می کنند.

البته، در یک اقتصاد باز، شرکت ها قادر به دنبال کردن سیاست های خود برای باز بودن و دنبال کردن مشارکت و همکاری هستند - همانطور که ما انجام داده ایم. و برای اینکه قزاقستان واقعا به پتانسیل کشاورزی فراوان خود برسد، این محصولات باید به بازارهای صادراتی و مصرف کنندگان جدید برسد. به همین دلیل است که من رویکرد دولتی خود را برای ساختن و حمایت از یک اقتصاد باز و تجارت مبتنی بر تحسین می بینیم.

باز بودن تجارت یک خیابان دو طرفه است. هنگامی که کشورها آزادانه تجارت می کنند، دیگر اشکال همکاری دنبال می شوند و روابط مثبت شکل می گیرد. برای اقتصادهای نوظهور، سرمایه گذاری مرتبط با تجارت ابزارهایی برای مبارزه با فقر، کاهش بیکاری و افزایش بهره وری و فرصت هایی برای ساکنین فراهم می کند.

در گروه کوزو، من با همکارانم، یک شرکت را تاسیس کردم و یک شرکت را توسعه دادم که با بهره گیری از تخصص محلی، دیدگاه بین المللی را به نمایش می گذارد. بازرگانی باز، هم در کشور ریشه های ما، قزاقستان، و هم در بسیاری از کشورها از عملیات ما، برای رشد ما بسیار مهم است. این تجربه نشان داده است که هر دو از شرکت های داخلی پشتیبانی می کنند و به بازارهای جدید می پردازند - چه از طریق سرمایه گذاری مشترک یا تبادل بهترین شیوه.

منبع :: خوراک خبرنگار اتحادیه اروپا

نظرات

نظرات

دسته بندی: انرژی, دستهبندی نشده

درباره نویسنده ()

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *